poster

Milda

 • anglický

  Milda

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2017, 75 min

Režie:

Pavel Křemen

Scénář:

Pavel Křemen

Producenti:

Pavel Křemen
(další profese)
 • Homer Simpson
  ****

  Vitální Milouš i po 90 má svůj vlastní komunistický svět, kdy doposud jeho nejhorším okamžikem v životě bylo vyloučení z KSČ...(27.10.2017)

 • xxmartinxx
  ****

  To, co nezvládl být Mečiar, tak to musel nahnat režisérčiným příběhem, je Milda bez problému. Trochu víc bych odolával touze podtrhávat humorné vyznění a bylo by to přímo špičkové v demonstraci nepochopení a nemožnosti vůbec zahájení konverzace nejen s jedním starým pánem, ale i celým mentálním nastavením, které se zdaleka neprojevuje výhradně u komunistů ani primárně u starší.(25.10.2017)

 • WDMD
  **

  Polovinu filmu se ho snaží dotlačit ke skandálnímu prohlášení, polovinu filmu si stěžuje, že ho chtějí dotlačit ke skandálnímu prohlášení. Nesmyslně tu konfrontují Jakeše s jevy, ke kterým nemá co říct, zatímco cokoliv, k čemu by mohl promluvit zajímavě, je odbyto. Takže třeba otázka fungování aparátu moci ke konci 80. let je tu odbyta otázkou, jestli má Jakeš z té doby schované sako... Navíc snaha o zesměšňování Jakeše je skutečně trapná (bez ohledu na to, že je to ve své omezenosti zlý a sám o sobě směšný člověk). Promarněná šance.(28.10.2017)

 • Rimsy
  ****

  Zajímavé svědectví o tom, kdo nám tenkrát vládl. Jakeš byl opravdu nejspíš jiný než většina jeho souputníků, tenkrát idealističtější, dnes zatvrzelejší. Asketický vyznavač švestkových knedlíků, který se sice nebojí konfrontace, ovšem tváří v tvář konkrétním argumentům jeho rétorika dostává povážlivé trhliny. Pavel Křemen vytvořil Jakešův portrét, do něhož sice aktivně vstupuje, ale zcela logicky se snaží protagonistu dostat do situací a rozhovorů, jež nám poodhalí, na koho se ve skutečnosti díváme. Na muže, ztělesňujícího pořekadlo, že když se kácí les, létají třísky. Komunistický utilitarismus v praxi! Záběry z několikaletého natáčení jsou doplněny archivními materiály a i díky rozumné stopáži pohled na téměř stoletého staříka nenudí. Kvalitní dokument a poctivé vykreslení jedné výrazné figury, která do určité míry symbolizuje jednu epochu.(31.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace