Zámkovi se nastěhují do Klíčova. Bóďa si najde novou známou – a objeví něco překvapivého. Tyler a Kinsey se pokusí o nový začátek na střední škole. (Netflix)

Houbiczska

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pozvolně začínající pilot, který seznamuje s rodinou (banda teenagerů a malý kluk z Potomka), lidma a prostředím, který se ke konci zvrhne v nervydrásající mysteriozní boj v řísi za zrcadlem. Ono je to i celkem originální a nevšední nápad - dům s klíčema, které otvírají jiné světy a bůhví co dalšího v následujících dílech přijde, plusem je vymazlený, barvitý vizuál, kdy zejména v druhé půlce dílu je absolutně nekompromisní. Jediné, v co doufám, že se tvůrci dále nebudou držet při zemi a pustí se odvážnějších a víc hororových prvků, jinak nemám co vytknout a Lovecraft vytvořil hodně milé překvápko. ()

MoiJe

Uff, divné zrkadlá naozaj nemám rada, a tie úsmevy boli creepy AF. Nie že by som hlboké studne, šeptajúce domy či strkanie rúk do drtičky odpadu zbožňovala. Inak ale palec hore hercom, že zvládli svoje postavy bez toho, aby mal človek chuť im dať facku, aj keď hraju otrávených smutných teenagerov či všetečné deti či presnaživé mamky. Jediné čo nechápem je, prečo ich strýko nechal na pospas a nepovedal nič podstatné. ()

Nevka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komiks jsem ještě nečetl, takže hodnotím čistě podle seriálu. První dojem rozhodně udělá to, že atmosféra je skvělá a intro libové - na intra si potrpím, takže zaručuji, že opravdu stojí za to. Příběh jde hned k věci, což bývá většinou dobře, ale trochu mě mrzí, že "vábení studny" nedostalo větší prostor. Fun fact: Georgie by se neměl tak vykecávat se stvořeními, které bydlí v kanálech nebo studnách. Většina jeho rozhovorů končí dost nepěkně... Jsem zvědavý na další díly a doufám, že se strejda Iceman zase vrátí. ()

Big_Boss

Na to jak jsem byl na tenhle seriál podle komiksu Joe Hilla natěšený, tak po první díle by se moje pocity daly jedním slovem popsat jako "meh" (což není ideální, když zrovna tvůrce komiksu Joe Hill napsal pro první díl scénář). Na to, že to byl teprve první díl první série, tak mi vše přišlo zbytečně uspěchané, všechno rychle vysvětlené a nějaké budování napětí nebo odhalování charakterů postav je ta tam. Všechno je pár větami definováno. I když to nechci s komiksem srovnávat, tak zatím mi ve všech aspektech přišla právě komiksová předloha lepší. A říkám si... pokud jsem komiks četl, dokáže mě vůbec seriál něčím novým zaujmout? No uvidíme u dalších dílů. Dokoukám to tedy časem z nutnosti, ale nějaký binge marathon jako u seriálu Breaking Bad, Game of Thrones, Stranger Things nebo naposledy The Witcher se tedy rozhodně nekoná. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ačkoliv komiksovou sérii Zámek a klíč od syna krále napětí Stephena Kinga, Joea Hilla, považuji za jeden z nejskvostnějších pilířů svého média, byl jsem skrze ukázky k této seriálové adaptaci pod záštitou streamovacího giganta Netflixu zpočátku neskutečně skeptický, avšak po zhlédnutí první epizody jsou mé obavy ustáleny na akceptovatelnou normu. Samozřejmě, pozitiva převládají - úvodní znělka fantastická, hudební doprovod stylisticky staromilský zato libozvučně naprosto úžasný - přesto očividná negativa nelze jen tak ignorovat - některé příběhové pasáže jsou oproti předloze zkratkovitě odfláklé a linie přidané vcelku nepotřebné, avantgardista Scott Kavanaugh bílý jako křída je nenápadně nahrazen nesympatickým černošským Scottem Kavendishem (jako proč?), totéž platí pro městečko Lovecraft vyměněné za méně atraktivní Matheson... Taky se mi nezamlouvá defektní modernizace (zmínka o Fortnite mi zpřetrhala žíly), spády do infantilních stereotypů, ale celkově diferenciální změny vůči originálním rysům prozatím celkem kvituji (zrcadlové vězení), avšak většina z nich spěje k výrazný škodě než ke kladnýmu užitku. A stále u mne panuje dojem, že cílovkou nejsou veškeré věkové kategorie (jelikož předloha je určena pro všechny generace), jako spíš náctiletí frikulíni. Bóďa ztvárněný talentovaným J.B.Scottem je prozatím nejlepším charakterem - nečekaně. Tyler má mimochodem naprosto příšerný hudební vkus.... S rezervou jsem okrem dosavadně maximálně zaujat. První epizoda stanovila potenciál na jakž takž adekvátní úroveň. 77% ()