Očima Tammy Faye

• USA The Eyes of Tammy Faye (více)
Trailer 1

Životní příběh manželského páru Tammy Faye a Jima Bakkerových, kteří zbohatli na propagaci křesťanství. Začali s loutkovým představením a skončili u pravidelného televizního vysílání. Jejich rychlý vzestup ale následoval tvrdý pád po odhalení peněžních podvodů... (TV Prima)

Trailer 1

corpsy

Popri filme SPOTLIGHT, aj tento snímok len potvrdzuje môj názor... Biopic, ktorý sa snaží reflektovať pomerne konzervatívne skutočné postavy, postavy u ktorých veľmi nenájdeme pozitívnosti. A ide na to presne podľa šablóny. Občas sústredene, občas nie. Občas zákonite, občas podprahovo. Herci sa snažia, je to viditeľné a ak podali svoje postavy so skutočne reálnym prednesom a neprehrávali, tak nuž všetká česť a pozastavenie sa nad ich predobrazmi. ()

castor

Nejen Jessica Chastain (když vidím pětici nominovanou na Oscara, tak jí bych plešouna přál nejvíc), ale i Andrew Garfield jsou tím hlavním, co tohle životopisné drama o kazatelském páru, který v rámci celostátního televizního orodování za duše hříšníků získával milionové obraty, nabízí. Zbytek je čirý (místy hodně unavený a zbytečně dlouhý) průměr, samozřejmě ještě vyjma výtečných masek (Jessičina cesta od mladistvého vzhledu k přeplácené stárnoucí ženě je skvostná). Manželé spolu po různých dílčích krocích moderovali populární křesťanskou televizní show, spolu s divákem prošli několika významnými životními událostmi, zvykli si na okázalý životní styl, na dálku „vychovali“ spoustu jiných problémových televangelistů a jeho každodenní korupcí se postupně dostali do hledáčku úřadů. Holt peníze a ambice způsobují lehkovážnost a chamtivost, protože Bůh přeci nechce, aby byli chudí. Pro diváky mimo Spojené státy bude tahle dvojice o dost méně zajímavá, navíc někde v polovině film ztratí dynamiku, a i přes několik zajímavých nápadů je spíše zklamáním. Za mě další životopisné drama podle sterilní šablony, které má ale stejně jako jeho životopisní předchůdci jeden velký trumf: herce. ()

Dzeyna

V návaznosti na Oscary jsem se musela podívat na Jessin výkon, nicméně o ní jsem pochybnosti neměla. Ostatně předvedla něco skvělého a její smích je legendární. Mimo to mě nicméně zajímaly i "nejlepší masky", které teda považuji za naprosto otřesné. Ale jinak je to celkem povedené a lehce nad průměrem. ()

silentname

Musím to Jessice Chastain uznať. Zahrala to skutočne veľmi dobre. O tom nebudem v žiadnom prípade diskutovať. Presvedčila ma svojim výkonom a tú rolu som jej skutočne uveril. Takže tá nominácia na Oscara rozhodne nie je žiadny omyl. To je ale asi aj najväčšie a najsilnejšie pozitívum, ktoré udelím "The Eyes Of Tammy Faye". Na druhú stranu je ale treba povedať, že práve na nej je postavený celý film. Takže tento element v podstate celý film zasahuje veľmi dobre. Bavilo ma to sledovať, snažiť sa nejako pochopiť všetko čo sa dialo a hlavne pochopiť Tammy ako človeka. Pretože pravdou je, že som jej to všetko veril na sto percent. Z tohto filmu by som povedal, že som bol presvedčený o tom, že to bola úprimná žena, ktorá chcela aby sa Boh dotkol každého jedného človeka a aby mohli všetci pocítiť božiu lásku. Pretože v jej očiach Boh miloval všetkých. A nezáležalo na tom kým bol alebo aký to človek bol. A v jej slovách bola veľká dávka súcitu a pokory asi ku komukoľvek. A veril som tomu, že to bolo z jej strany úprimné. Čo sa týka jej manžela Jima, tam by som povedal, že to celé stálo na úplne iných základoch. Film to v tomto smere celkom slušne ukazuje. A možno by som povedal, že začiatky našich hrdinov mohli byť skutočne o prinášaní božieho slova a lásky všetkým naokolo. No postupne sa z toho už stalo len systém na zbieranie peňazí. A áno, žili si obaja v luxuse, kým mnohí ľudia nemajú splnené ani len bežné základné potreby. A v tom je silná dávka pokrytectva. A presne toto pre mňa Jim reprezentoval. Vo výsledku zaujímavý príbeh o dvoch zaujímavých ľuďoch, ktorý však musí mať v sebe aj trošku tej veľkej americkosti. Ale Jessice to neupriem. Hodnotenie: B ()

Johnny.ARN

Dve hodiny tliachania o kresťanstve. Byť to len o tom, zastrelil by som sa. Našťastie, na pozadí pekne tečú milióny dolárov, stavajú sa honosné sídla, kupujú norkové kožuchy a to všetko z peňazí oblbnutých, sfanatizovaných, kresťanských ovečiek. Toto púšťať na skurvenom TV Lux tak 2 krát denne, aj s ďalšími proticirkevnými počinmi. Možno by ľudia konečne pochopili, koho svojimi eurami podporujú, lebo nie, nedialo sa to len vtedy a teraz už nie. Stálu sú tu medzi nami. Ďalšie pozitívum filmu je, že Jessica bola skvelá a keď nie je ryšavá, má ju kamera radšej. S odstupom času sa ukazuje je ryšavý kocúr nie je zlý herec, len jeho Spider-man bol zlý projekt. Masky sú horúci kandidát na sošku. Na 4 tomu niečo chýbalo, ale smelo môžem dať veľmi silné 3 z 5 ()

Související novinky

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (více)