Hudební komedie Jen ho nechte, ať se bojí, jejíž scénář byl napsán pro Luďka Sobotu a jeho spolupracovníky z divadla Semafor, je příběhem hudebního skladatele Aleše Brabce, který pro tvorbu zdánlivě potřebuje zvláštní atmosféru vyvolanou šokem... (Bontonfilm)

Jirkacek

Jen ho nechte, ať se bojí - zde bych se rozhodně nebál, že v tomto filmu bude nouze o legraci. Stačí si přečíst herecké obsazení - Luděk Sobota, Petr Nárožný, Miloslav Šimek, Vladimír Menšík a další skvělí herci slibují v této dnes už klasické komedii výbornou zábavu. My jsme se tedy doma pobavili velice a hodinka a půl uběhla jako voda. Myslím že se socialismem, který se objevuje v jiných komentářích bych tento film určitě nespojoval, k tomu jsou vhodnější jiné československé ubohosti. Nesmělý suplent lidové školy umění Aleš Brabec, kterého ztvárnil Luděk Sobota se nám líbil a pobavil nás. Film Jen ho nechte, ať se bojí si u mne tedy vybojoval tří ustrašené hvězdičky ***. ()

andydufrsn

Pár písniček, spousta trhlého Soboty a pár solidních gagů, jinak asi není na co moc koukat, snad ještě na tu Vondráčkovou se tenkrát dalo mrknout ()

Blanche13

Mě se to jako oddechovka líbí. Dobro zvítězí, dva se najdou a premiéra se stihne. Výkony slušné, mohlo tam hrát víc hereček, ale to by asi nešlo, když tam hrála Helenka...Sobota hraje Sobotu, Krampol Krampola, Nárožný....v tu dobu to musela být pecka. ()

Orbeek

Dvě Sobotovo scény ("bačkory" a "hřebíček" ala Růžový panter) jsou pětihvězdičkově ultravtipný....Škoda příšernýho hudebně-textovýho balastu a prkenný Vondráčkový (hlas má ale dobrej ; ) ()

mischa

Ludka Sobotu alias blekotu v Jáchyme hoď....ještě jsem překousl, ale tady už to blekotání lezlo na nervy. Jednoduchý film. ()

GrooteLulu

..vůbec se Luďkovi nedivím z toho strachu o holý život, jací to byly "škodíci".. ale měl u sebe Vondráčočkovou a ze všeho se.. dostal.. ()