Drama Bílý pes je působivou ságou o rasismu. Mladá hollywoodská herečka Julie Sawyerová se ujímá krásného bílého německého ovčáka, jehož v noci srazila autem. Jednoho dne ji do té doby mírumilovný pes zachrání život tím, že krvelačně napadne a zabije násilníka, který se jí vloupal do domu. Lucy záhy zjistí, že byl pes vycvičen k útoku na lidi tmavé pleti. Radí se se zvířecím trenérem Carruthersem, který ji nabádá, aby nechala psa utratit. Pak ale vstoupí na scénu samorost Keys, trenér, který se už dříve neúspěšně pokoušel učinit výcviku podobných psů přítrž... (Cinemax)

Kvítek

Taková karlovarská oddychovka s chlupatým rasistou a ponaučením: Pes, který štěká, kouše. I když mu servírujete hamburgery pod nos. Život je pes, nemyslíte? [46th MFFKV] ()

Faila

Zajímavé téma zpracované typicky na svou dobu vzniku. Dnes už mi ne všechny tyhle filmy svým zpracováním sednou a ani zde jsem nebyla minimálně z afektovaných hereckých výkonů nadšená. Ale děj jako takový mě zaujal dost na to, abych film dokoukala a rozhodně také ocenila. ()

Heavyman

Strašně mi kazilo dojem, že je okatě poznat, že se na place střídá více psů a že když pes útočí nebo má vztek má v hubě strčený nějaký kolíky, aby byly stále vidět zuby. Jinak se vůbec nejedná o špatný námět a co mne hodně překvapilo, že mi byl sympatický černoch co se snažil o převýchovu... a to je v mém případě skoro zázrak :))) ()

Mata

Je mi na uzko ze stranek, kde ma tenhle film stejne hodnoceni jako zeny v pokuseni... Kam se hrabou vsechny prujmy dneska. Je fakt, ze mnohe odpustim s tim, ze je to stare, ale stejne. Keys i s "brechtovskou" ceduli, ktera ho predstavi, to je presne misto, odkud bral tarantino a dalsi. ()

Rawar

Depresivní snímek, já prostě nemůžu vidět zvířata v kleci. Navíc krásný pes házel do kamery vážně odpudivě nepřirozené držky, asi aby navodil tu správnou nenávistnou atmosféru. Vůbec mi nevadilo, že tam cupuje černochy, psi k tomuhle bývali cvičení třeba na cukrových plantážích a patřilo to k normálnímu standartu. Film ukazuje že v Americe i dnes, po deklaraci nezávislosti, stále existují lidé, co své psi trénují k útokům na specifické rasy, no a jeden černý aktivista se snaží pejska odnaučit jeho výchovu a udělat z něj normálního liberála. Na sociální sondu to má málo rozvinuté dialogy a na film o zvířátku se tam moc řeší rasismus, tak nevím :-) Maminky se raději kouknou na Hačika a chlapi si vypijou :-) ()

SkupaCorba

Joseph Kony ako krotiteľ zvierat má za úlohu precvičiť psa-rasistu ktorý nemá rád čiernych ľudí. Nápad výborný ale realizace kulhala. 50%. ()

beso74

Ako sa tá doba mení, film s jasným protirasistickým posolstvom bol odložený do trezoru kvôli obavám istého vplyvného černocha z istého vplyvného afroamerického združenia, že rozprúdi v Amerika rasové násilie. Navyše, podľa jeho tvrdenia, je v ňom málo čiernych tvárí a knižnú predlohu napísala nejaká bledá tvár. Dnes sa tomuto počínaniu nestačím čudovať. Režisér Samuel Fuller otvorene naservíroval problematiku rasizmu - je to niečo zdedené alebo sa to človek naučí? Navyše, v celom filme sa vyskytol len jediný rasista - šokujúco starý prešedivený pán, milujúci svoje vnučky nadovšetko. Nositeľom celej tej nenávisti je tak nakoniec krásny biely pes, ktorému to vštepili "vhodnou" výchovou. Pred trénerom zvierat a mladou herečkou - novou majiteľkou psa, vyvstáva priam sizyfovská práca - zbaviť psa nenávisti k čiernej pleti. Celý proces je však zdĺhavý a vyčerpavajúci, postupne ako si čierny tréner odkrýva čoraz väčšiu časť svojej čiernej pokožky, blíži sa pomalým krokom k vytúženému cieľu. Cesta je však ťažká a nádej na úspech určite nie 100%... Isteže, film má svoje slabiny - pes môže beztrestne útočiť a namiesto logickej likvidácii sa opätovne pokračuje s jeho preškolením, vyšší princíp je vyšší princíp. Samotný záver však stojí za to, aj keď sa možno mnohým nebude páčiť, má svoju neúprosnú logiku a núti diváka zaujať, k tomu čo videl, stanovisko. JEDNODUCHO, TREBA SI TO POZRIEŤ... ()

toktokmokmok

Fuller je majster v budovaní napätia. Neoddýchnete si, dej jeho filmov sa vždy vyvíja aj po zdanlivom vyriešení zápletky, čo si mohol dovoliť najmä preto, že filmy si produkoval sám, a nebol teda závislý od vôle žiadneho chytráka. Všetky jeho filmy majú nádych smútku, ale Biely pes je z nich asi najsmutnejší, lebo je o nevinnosti, o jej strate (a nádeji na jej znovunájdenie). Klavírna muzika, ktorou je film veľmi často podfarbený, dodáva filmu geniálny rytmus. ()

UnholyEvil

Způsobu, jakým je tento fim natočen nelze upřít jisté kouzlo. Pejsan je úžasný a zvláště ta nadmíru zábavná gumička, umístěná na jeho čenich pro vytvoření agresivního vzezření přímo evokuje béčkové horory. Příběh je velmi dojemný a citlivě podaný, ale možná se mi to jen zdá, protože zobrazuje pouto psa a člověka, což je téma mně blízké. Tolik řečeno, musím na druhou stranu bohužel podotknout, že to, co se zde v některých scénách, převážně ve druhé polovině filmu, odehrává, je doslova kynologické peklo, a poradce-expert pro chování zvířat, pokud nějakého měli, by si mohl plácnout s pani doktorkou Cruelou-Žertovou. ()

Kortexo

Skvělý psychologický horor, který dokonale reflektuje otázku rasismu.Povinně bych to promítal na školách.A Morricone je opět geniální. ()

djbarrel

Atmosférické psychologické drama místy přecházející až v krvavý thriller, nikoliv však horor. To je důležité vědět a podle toho taky film hodnotit. Jako horor totiž absolutně nefunguje a podle mě je v popisku žánru trochu chyba. Možná je to i rokem výroby, ale horor v tom nehledejte. Kdo chce vidět film se zabijáckým psiskem, ten musí hledat jinde. Z pohledu drama/thriller, ale funguje bezvadně a já si film užil. Jen je škoda toho konce. A ten pes byl fakticky nádhernej. 77 % ()

Elessar.

Človek si spomenie na film Cujo o besnom bernardýnovi od Kinga, lenže toto je niečo iné. White Dog je príbeh chudáka psa, ktorého vychovali ľudia... K tomu aby zabíjal. Morriconeho hudba podkresluje miestami "hororovo" natočené scény, ktoré pôsobia strašideľne. Napraviť ľudské chyby býva často komplikované a takému psovi, ktorý nevedel nič iné robiť, priam nemožné. Silná téma. Podobný film: Baxter ()

Saxos

Další ze stovek filmů, kde na hudbě perfektně zapracoval Morricone. Pejsek byl pěknej rasista, který nechtěl černé masíčko vyměnit ani za propečený hambáč. Musí se uznat, že svoji roli v každém případě zvládl excelentně. Stopáž i zpracování odpovídá době vzniku. ()

skepticka

Technicky a herecky by sa na snímku dalo vypichnúť dosť chýb,tentokrát to ale budem hodnotiť čiste emocionálne. Príbeh je o tom,ako dokonale dokáže človek zvieraťu okrem telesnej schránky zdevastovať aj tú psychickú. Nikdy ma neprestane udivovať,kam až sa dá posunúť hranica ľudskej krutosti a bezcitnosti. Vo mne film vyvolal pocity,ako hnev,bezmocnosť a súcit so zvieraťom,ktoré bolo kedysi nevinné a tú nevinnosť z neho kruto vymlátili. ()

JoudaCZ

Velmi působivý film o zarputilosti, snaze dosáhnout svého (téměř) bez ohledu na následky. Horor to není, i když ten děda (majitel) působil dost strašidelně. Kvízová otázka na odlehčení: mohl Ennio Morricone znát Nemocnici na kraji města? ()