Naše republika je vyhlášená svým domácím pečením a tradičními recepty, které se u nás podobně jako pekařské a cukrářské „fígle“ předávají v rámci rodinného dědictví v ohmataných sešitcích z generace na generaci. Ochutnejte s námi dobroty ze všech koutů naší země, odkud do soutěže přijelo dvanáct soutěžících. Peče celá země je tady! Výpravná a laskavá soutěž o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů a moučníků. Jejím cílem a smyslem je ukázat lásku k tak zdánlivě banální „práci“, jakou je pečení. Ve skutečnosti se totiž za touto činností skrývá mnohem více, počínaje úctou k tradicím a umu předků. Pořad vzdává hold fascinující zručnosti lidských rukou a vyslovuje uznání zápalu pro věc, který nejlepší domácí pekaři musí mít. V neposlední řadě je posláním zprostředkovat divákům pohled na neuvěřitelné skvosty české, moravské, slezské, ale i světové kuchyně, které si budou chtít doma ihned po zhlédnutí sami upéct. Peče celá země nabídne tradiční receptury, ale i inovativní postupy. Dvanáct finalistů bude muset čelit kreativním výzvám, kdy mohou doma trénovat a vylepšovat, čekají je rovněž úkoly, se kterými se setkají někdy i poprvé v životě. Asistovat u pečení jim bude moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková. Uznávaní odborníci, kteří šíří cukrářské umění i za hranicemi Česka...
Již podruhé představí Česká televize fenomén všech kulinářských soutěží. Po úspěšné první řadě pořadu, jehož finále sledovaly téměř dva miliony diváků, se na obrazovkách na jaře 2022 objeví nový tucet soutěžících. Výrobky bude se známým cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek Míša Landová. Moderování se opět chopili Tereza Bebarová a Václav Kopta.
Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si přijdou i zahrádkáři či milovníci starých krajek. Nebudou chybět ani známé recepty z ciziny. (Česká televize)

kwii

Viděla jsem jen jen díl (5.). Všichni soutěžící byli sympatičtí, každý jinak ale v pohodě. Katastrofa moderátoři - ani vtipní, ani pořad nijak neosvěžují, žádná milá improvizace. Pan porotce je sympatický a stručně, jasně a slušně říká, co je špatně (podle jeho názoru).Paní porotkyně, to je katastrofa 2 - človíček, který nemá za mák vkusu (fialové vlasy s oranžovým havelokem), nemůže mít vkus obecně... tzn. ani v úpravě jídla a cukroví obzvlášť. A prezentace jejího názoru na provedení jídla je strašné. Opravdu nesympatická baba. Takže za mne - soutěžící supr, celé to kazí zbytek osazenstva. Bohužel. Dvě hvězdy. ()

zuzam

Nemám moc ráda soutěžní pořady, ale tady se mi líbí, že to není vyhrocené, konfrontační, soutěžící si dokonce pomáhají a ještě se dozvím zajímavé recepty. ()

AnkaF

Ano - tohle není pořad pro každého. Je to příjemná kuchyňská podívaná, kde jedním z největších dramických vrcholů je pohled do trouby ... závěrečné hodnocení poroty je pak akční adrenalin, protože i výrok "málo slané" může být smrtící ... :-) Je to pořad "o ničem" a je tam tolik pozitivní atmosféry, že pro někoho je to nuda k uzoufání. Pokud však máte rádi sladké nebo v běžném životě máte stresu a adrenalinu dostatečně nebo máte hezké vzpomínky na babiččinu vonící kuchyni plnou tet a dalších příbuzných - jste cílovka a asi si to užijete jako já :-) ()

ivak96

Musím říct, že po všech možných pořadech typu Prostřeno, nebo Master Chef jsem čekal daleko horší pořad i vzhledem k tomu, co všechno je schopná veřejnoprávní televize v sobotu večer vysílat (Zázraky přírody apod.). Je to taková sobotní odreagovačka - kdo čeká něco převratného, bude zklamaný, ale soutěžící jsou poměrně sympatičtí (narozdíl od jiných pořadů stejného formátu) a porotci a moderátoři jsou taky celkem v klidu. Na sobotní program hlavního vysílacího času dobré, což je jak známo za tři. ()

TomQ

Oceňuji velmi příjemné a sympatické soutěžící, porotce i moderátory. Je to dost netypická reality show, protože nikdo netlačí na emoce či konflikty. Prostě se na to dobře dívá, je to pohoda. ()

adaben

A mně se to líbilo. Oproti jiným podobným soutěžím a tv.show mi to přišlo přirozené, nenucené, na obrazovku přišli po čase úplně normální lidé, kterým se dalo i věřit, co říkají a jak se chovají. A koneckonců předvedli i obdivuhodné kuchařské umění. A mělo to i jisté napětí. Velmi slušně i natočené, navíc dobře vybrané zázemí zámečku Bonrepos. Ani průvodci a porota mi nevadili. Nevěřil bych, že bych někdy s chutí sledoval kuchařské show. No, a mladičkou Aničku jsem v jejím věku za to, co už umí až možná nekriticky obdivoval. ()

xtraffic odpad!

Taková relaxační odpočinkovka o cukrových strastech a inzulínu v zázemí režie. Osobně sem si tento pořad pojmenoval "V píče celá země", což odpovídá i tomuto formátu i stavu "naší" země. Kopta samozřejmě nejslabší, aneb spadl z machrů do sněženek a přitom si říká, že není důležité čeho se na nás dopustili ostatní, ale my sami, viď Václave? Maršálka nemá cenu komentovat neb by to nebylo korektní. ()

Marrakech86

Dal bych klidně i 5 hvězdiček, ale velmi mi tu chybí Mirka van Gils Slavíková (v te druhé sérii). Jinak prostředí a soutěžící zanechávají poklidnou atmosféru. ()

slatkakuca

Musím ocenit interiér a exteriér, kde je pořad natáčený, atmosféru dělá příjemnou a hrozně bych tam chtěl být s nimi. Baví mě, že soutěžící si hodně pomáhají a jsou fakt šikovní. Porotci tomu dokonale rozumí a nebýt hereckých etýd na začátku, tak by byli i moderátoři fajn. V druhé sérii jsem ocenila občasné střihy na různé grimasy, poznámky a pohyby soutěžících. ()

Hidoshito

Po rozběhnutí třetí série nutno uznat, že slovenská verze je minimálně o jednu hvězdu lepší. Na to, jak dlouho jsme na ní u nás čekali, je to docela ostuda. Kdyby člověka nebavilo pečení a formát soutěže, pomalu se to překlápí do odpadu. Moderátoři nemají moc co nabídnout (hlavně Kopta působí zoufale) a ta blogerka vedle Maršálka je taky úplně o ničem. ()

suchol

Musím jen a jen chválit. Je to napínavé jako detektíivka. Přesto soutěžící jsoui tolerantní, dokonce se navzájem podporují. Recepty jsou inspirativní a prostředí zámečku BonRepo u Lysé nad Labem je nádherné. Děkuji televizi za nádherný zážitek v této tolik problematické době... ()

kritiksrdcem

Jak zoufalej člověk asi je, když v sobotu večer jako hlavní zdroj zábavy přepne na ČT1 a hodinu sleduje důchodkyně pečící bábovku? #czechia ()