Naše republika je vyhlášená svým domácím pečením a tradičními recepty, které se u nás podobně jako pekařské a cukrářské „fígle“ předávají v rámci rodinného dědictví v ohmataných sešitcích z generace na generaci. Ochutnejte s námi dobroty ze všech koutů naší země, odkud do soutěže přijelo dvanáct soutěžících. Peče celá země je tady! Výpravná a laskavá soutěž o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů a moučníků. Jejím cílem a smyslem je ukázat lásku k tak zdánlivě banální „práci“, jakou je pečení. Ve skutečnosti se totiž za touto činností skrývá mnohem více, počínaje úctou k tradicím a umu předků. Pořad vzdává hold fascinující zručnosti lidských rukou a vyslovuje uznání zápalu pro věc, který nejlepší domácí pekaři musí mít. V neposlední řadě je posláním zprostředkovat divákům pohled na neuvěřitelné skvosty české, moravské, slezské, ale i světové kuchyně, které si budou chtít doma ihned po zhlédnutí sami upéct. Peče celá země nabídne tradiční receptury, ale i inovativní postupy. Dvanáct finalistů bude muset čelit kreativním výzvám, kdy mohou doma trénovat a vylepšovat, čekají je rovněž úkoly, se kterými se setkají někdy i poprvé v životě. Asistovat u pečení jim bude moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková. Uznávaní odborníci, kteří šíří cukrářské umění i za hranicemi Česka...
Již podruhé představí Česká televize fenomén všech kulinářských soutěží. Po úspěšné první řadě pořadu, jehož finále sledovaly téměř dva miliony diváků, se na obrazovkách na jaře 2022 objeví nový tucet soutěžících. Výrobky bude se známým cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek Míša Landová. Moderování se opět chopili Tereza Bebarová a Václav Kopta.
Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si přijdou i zahrádkáři či milovníci starých krajek. Nebudou chybět ani známé recepty z ciziny. (Česká televize)

Blackadder

Dobře, jednu hvězdičku si to zaslouží.  Své publikum si to asi najde.  Dokud tam budou ti dva zbyteční moderátoři, kteří nemají šanci absolutně vstoupit "do pořadu", tak jsou tam o ničem. O neherečce Bebarové ani nemluvím. ()

Hamar

Je zvláštní, že se mi jako člověku, který v životě upekl tak maximálně velké kulové, ten pořad tak zalíbil. Odpověď je asi v harmonii mezi soutěžícími, moderátory a poradci. Kromě toho mi to přijde i docela vtipné. Opravdu se nepotřebuji dívat na nějakou partičku retardů, kteří ze sebe dělají akorát blbce před celým národem pro pár desítek tisíc, což se děje skoro každý týden v Prostřeno. A i když mám rád i Masterchefa, někdy mě štve ta jeho úměle vytvářená dramatičnost a ostré střihy. Prostě mě "Vaří celé Česko" baví sledovat pro tu jeho nekonfliktnost a laskavost. Čas od času potřebuji sledoval i něco takového. ()

kolly13

Smiřte se s jednodušším formátem reality show, najděte si preferovaného soutěžícího a užijte sladké potěšení s rodinou, které snad inspiruje domácí osazenstvo. ()

oli9

Mně se tenhle zábavný formát zase libí . Také sledovanost přes milion diváků na díl tomu odpovídá. Porota i moderátoři jsou sympatičtí :) ()

Nugat

Je to hodně vzdělávací, zábavné a navíc bez těch emotivních a motivačních výlevů jako u konkurenčních pořadů na jiných stanicích. ()

v.indruchova

velice zajímavé, sice holduji zdravému nikoliv pečenému či smaženému, ale ta kreativita a preciznost mě baví. Milovala jsem americký seriál o pečení 3D gigantických dortů. Je to takový relax. Nádherné prostření, které bylo vybráno k natáčení. Nesouhlasím z vítězkou soutěžního Tv pořadu, dostala se do finále jen s odřenýma ušima. Na mnoha disciplínách pohořela. Nerozumím proč se holduje průměrnosti a hlouposti. ()

Teachman

Tento televizní projekt je vhodné použít jako motivační ukázku například v předmětu člověk a svět práce, aby žáci viděli, že díky usilovné práci mohou dokázat úžasné věci. ()

Cesty timem odpad!

Já peču... peču na všechny vařené, vařící a pečící pořady. Okamžitě vypínám. To už je pomalu jak otravný sport všude s ječícími fandy. Fakt žrádlo. Samý žrádlo! ... Zapneš TV a je tam žrádla (a proloženého reklamami... opět na žrádlo) víc, než v ledničce. A to je pak teprve k nadrání!... Takže na takovéto pořady peču a zapínám jedině pořádnou muziku, jinak se neuklidním! ()

Mates Hradecky

Jen z dívání na ty božské zákusky přiberu pokaždé alespoň tři kila! Celkový dojem kazí pouze neuvěřitelně trapná dabingová a seriálová hvězdička Bebarová, která se nikdy neměla dostat na místo moderátorky. ()

nudlis

Vlastně ani nevím za co tu jednu hvězdu dávám. Asi za to že v něm chybí každejch 20 minut reklamní blok. Což je vlastně výsada veřejnoprávní stanice. Nebo za to, že to není zas až tak debilní jako podobný kuchtění na komerčních stanicích. Pořad je nesmyslně nasazen v sobotu večer od osmi, kdy by měl běžet nějakej solidní film. Ale ne, je lepší zabít hodinu a půl vesměs nudnou pekařskou "šou" po vzoru komerčních televizí. Viděl jsem půlku jednoho dílu a bohatě mi to stačilo. Jestli tohle má přitáhnout diváky, tak jen ty se špatným vkusem, kterým už leze krkem nějaká jiná debilní "soutěž" jinde. ()

oskiii

Nejsem příznivcem kuchařských soutěží…ale tohle je výjimka. Příjemný tématický pořad, rozumná stopáž, žádná trapná dramatizace a natahování, příjemní moderátoři a výborná porota…a navíc sladké. ()

EddyT3

Pokud čtete tenhle komentář, tak zároveň dostanete můj názor na dvě podobné soutěže na konkurenčních tv. Důvod tohoto trojkomentáře je prostý. Nevadí mi sledovat soutěže o vařeni, protože jsem původem kuchař (nikdy tak dobrý jako soutěžící). A jak všichni vědí tak, když někdo dělá totéž co ten druhý, tak to není totéž. Masterchef Česko (Nova) je s námi už několik let. Peče celá země (ČT) má za sebou 3 série a Česko na grilu (Prima) se podle mě druhé sezóny nedočká. Když jsem porovnával tak jsem měl Pečení na jedné straně a Chefa s Grilováním na druhé. Důvod je jednoduchý a na první pohled viditelný.  Peče celá země je roztomilý pořad založený na umu soutěžících. Komerční tv jdou po dramatu, problému a vyhrocených situacích, které jsou založeny na tom, že někdo dal do omáčky málo tymiánu. Tato scéna je běžně doplněna 20 vteřinovou pauzou, aby byl divák dostatečně na nervy, kdo že tam toho tymiánu dal málo. První sérii to možná odpustíte, ale u druhé už je to otravné stejně jako medailonky soutěžících, kteří jsou v soutěži, protože jim Bůh dovolil uvařit už jen 33 jídel a oni chtěj, aby u toho byla televize, nebo jsou tam, protože je týral jejich křeček a další podobný kraviny (koho to jako zajímá). Česká televize jde přímou cestou a nic takového Vám nenabídne. Jde o pečení. Moderátorská dvojice k sobě skvěle pasuje a porotci jsou perfektní. Problém mám s finálovým dílem, kde mi přijde trapný, aby rodina a kamarádi stáli venku a přes dveře koukali na výkony svého favorita. Tady by si rozhodně zasloužilo přidat.  Na Nově jedou tenhle koncept založený na dramatu od začátku a už mi to přijde trapný. Nemám vůbec nic proti trojici porotců, ale koncept to prostě strhá dolu a po letech Vás to přestane bavit.  No, a na Primě jsou úplně v kaši. Formát založený na grilování se ukázal jako nezajímavý. Vůbec nechápu angažování moderátorů, když by to Zdeněk s Martinem zvládli úplně v pohodě bez nich. Oni jsou pro mě to jediný co na pořadu neni špatně. Jinak je to tragédie.  Peče celá země je jako zlatá éra Marvelu, kdy jsme se těšili na každý nový film a nové hrdiny.  Master chef a Česko na grilu je jako DC, který se snaží Marvelu vyrovnat, ale moc tlačí na pilu. ()