Naše republika je vyhlášená svým domácím pečením a tradičními recepty, které se u nás podobně jako pekařské a cukrářské „fígle“ předávají v rámci rodinného dědictví v ohmataných sešitcích z generace na generaci. Ochutnejte s námi dobroty ze všech koutů naší země, odkud do soutěže přijelo dvanáct soutěžících. Peče celá země je tady! Výpravná a laskavá soutěž o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů a moučníků. Jejím cílem a smyslem je ukázat lásku k tak zdánlivě banální „práci“, jakou je pečení. Ve skutečnosti se totiž za touto činností skrývá mnohem více, počínaje úctou k tradicím a umu předků. Pořad vzdává hold fascinující zručnosti lidských rukou a vyslovuje uznání zápalu pro věc, který nejlepší domácí pekaři musí mít. V neposlední řadě je posláním zprostředkovat divákům pohled na neuvěřitelné skvosty české, moravské, slezské, ale i světové kuchyně, které si budou chtít doma ihned po zhlédnutí sami upéct. Peče celá země nabídne tradiční receptury, ale i inovativní postupy. Dvanáct finalistů bude muset čelit kreativním výzvám, kdy mohou doma trénovat a vylepšovat, čekají je rovněž úkoly, se kterými se setkají někdy i poprvé v životě. Asistovat u pečení jim bude moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková. Uznávaní odborníci, kteří šíří cukrářské umění i za hranicemi Česka...
Již podruhé představí Česká televize fenomén všech kulinářských soutěží. Po úspěšné první řadě pořadu, jehož finále sledovaly téměř dva miliony diváků, se na obrazovkách na jaře 2022 objeví nový tucet soutěžících. Výrobky bude se známým cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek Míša Landová. Moderování se opět chopili Tereza Bebarová a Václav Kopta.
Třetí řada Peče celá země opět stmelí celé rodiny u televizních obrazovek, a to jak u české klasiky, tak u často velmi originálních receptů. Víte například, jak se peče malinový dort, který znáte ze znělky? V letošní řadě budou moci diváci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo, na své si přijdou i zahrádkáři či milovníci starých krajek. Nebudou chybět ani známé recepty z ciziny. (Česká televize)

Dogfish odpad!

Myslím, že ČT nasrala zase pár (spíš hodně) koncesionářů. Kromě toho, že to není vůbec zábavné se to hlavně nehodí na sobotní večer. ()

chrispe

Hodnotím po třetím dílu, určitě se plánuju dívat dál. Ačkoliv mně samotné pečení moc nejde, ráda se kouknu, jak to někomu jinému jde! :D Je to spíš taková poklidná soutěž a to se mi na tom líbí. Velké plus dávám za sympatickou porotu. Co se týče moderátorů, tam jsem dosud na rozpacích. Na Terezu Bebarovou se mi už dívá dobře, Václav Kopta mi se svými vtípky mnohdy nesedí. U soutěžících si říkám, že je to přeci jen první řada... já nevím, podle jakých kritérií se vybíralo, ale jestli tito mají být ti nejlepší z těch co se přihlásili... já chápu, že péct pěkně doma a pod dohledem kamer je sakra rozdíl. Ale co se týče třeba kreativních výzev, tak tam je to jedan velká katasrofa - kreativitu aby člověk pohledal (čest výjimkám) a taky mě zaráží, že u některých úkolů dokáže najednou pohořet valná většina. Člověk čeká spíš něco, co porota pochválí, než to, co se pak bude snažit diplomaticky okomentovat. 3,5* Jo a fandím Petře! :-) ()

Razzor_82 odpad!

"Škoda, že je takhle nakloněný a škoda, že mu chybí 4. centimetry" Posteskne si smutně jeden z porotců při pohledu na umatlaný dort.  Opravdu skvělá zábava na sobotní večer. Pořad pro báby. Navíc jde o brutálně drahou licenci britské BBC. Tuhle parádu si platíme z koncesionářských poplatků. 0/10 ()

FeriusParfax

Pohodová soutěž o pečení. Nikdo si na nic nehraje, většinou jsou tam normální lidi se zdravými ambicemi. Nelze neporovnávat s MasterChefem, který je oproti tomuto naprostý chaos a stres s děsivě nesympatickou porotou a účinkujícími. Hrozně mi tu vadí hlavní moderátorské duo a jejich trapný řeči a scénky. Z letošního vítěze jsem nadšená. Šikovný, pečlivý a pokorný. ()

tereez

Dobrá oddychovka, ale kristapána, za každý "vychucený" si asi dám panáka, aby to děsný slovo, opakované v každém díle snad 20x, mělo aspoň nějakej pozitivní přínos. To je kuchařská alternativa pro "vymazlený" či co? Šmarja. ___ Edit 03/2022 - okej tak dám o hvězdu víc, ani to není guilty pleasure, prostě opravdu 4/5, pohodovej pořad o vaření, kdy si každý díl pouštím 2-3x k práci, si to zaslouží. ()

Monggol odpad!

Na svete je toľko zaujímavých vecí, odohrávajú sa grandiózne príbehy, strhávajú sa tragédie a katastrofy, existuje toľko nádherných skutočne ľudských príbehov ... Ale tu sa rieši to najbanálnejšie - žranica. ()

Hannibal1913

Oproti odpadovýmu Mastršéfovi je toto perfektní. Žádný uměle nahoněný emoce, vyprávění o pornoprůmyslové, protialkoholní nebo válečné minulosti soutěžících... Ale jelikož se účastnil Kopta, tak dávám jen 3*. ()

ChickenPate

Divácky hodnotím lépe, než Master Chef. Víc pohodové a reálné, bez umělého natahování děje a senzací. Upeč dobrej dort a zmiz. ()

Hexa

Tohle s MC srovnat nejde. Je to, podle mě, úplně o něčem jiném. Viděla jsem všechny MC (originál tedy, českej jen jeden) a tady jsem ani při prvním díle nečekala, že tam budou podrazy, řev, slzy a pod. Přece jenom, u pečení si má člk spíš odpočinout a to u tady lze. Jediná výtka je, že by přece jenom mohli porotce trošku, droboulinko, přitvrdit. Jinak super. ()

Sebastianek1

Jedno pořadu upřít nelze, všichni soutěžící jsou sympatičtí. Bebarová s Koptou nic moc. Pořad mě nijak zvlášť neirituje, vlastně jde o kultivovanou záležitost, kterých v dnešní době moc nevídáme a to chválím. ()

subic

2020: Natočeno ještě před kovidem a asi takhle, zatím jsem ve fázi vyčkávání, co donesou další díly. Ale zatím se mi na tom líbí prostředí toho zámečku, to by mě zajímalo, kde to je, ty interiéry, kde se peče, jsou taky moc pěkné a má to i slušnou kameru. Jenže zase střih je trochu divočina. No a Bebarová+Kopta jsou moderátoři pořadu, který by mohl jít o víkendu odpoledne někdy po receptáři... takže řada 2020 je za 3 hvězdy a vítězce jsem to i přál. 2022: Koukám na první díl, byť jsem to ani neměl v úmyslu a přitom je to vlastně príma podívaná, která mě baví, a podle mě jsou tam všichni mnohem šikovnější hned ze startu než minule. Takže jsem hned frčku přihodil. Ale tentokrát jsem to přál někomu jinému. 2024: Třetí řada je fajn, vybrali celkem šikovné lidi a koukám na to pořád celkem se zaujetím. No a tentokrát jsem to přál všem třem finalistům, všichni byli šikovní. ()

mosem

Originální verzi jsem nikdy neviděl, ale myslím že to nevadí. Na téhle "reality show" se mně líbí její laskavost. Laskaví k sobě jsou jednotliví soutěžící - soutěživost, ani touha po vítězství nevede k tomu, že by se pomlouvali, podráželi nebo kritizovali. Naopak. Drobná pomoc, rada....jsou součástí pořadu. Také porotci nejsou mistři, kteří by měli soutěžící tendenci kritizovat, zesměšňovat nebo urážet. I na nejméně povedeném výkonu najdou něco pozitivního, k pochválení. Připojí radu, co ještě vylepšit....Snad jen maličká výhrada - časový press. Ve všech případech je čas nastaven "na hraně", možná by stálo zato trošku zvolnit, aby výsledek byl pouze odrazem kuchařského/pekařského umění, nikoliv time managementu. ()

DeDanu

Krásně jsem si odpočinula od všech katastrof, co jich lidstvo a příroda na nás hrne. Jdu zkusit marhoulin recept. Cukr a nenáročná činnost jsou prý dobré na nervy :-))) Druhá řada (2022) byla z jiného těsta. Neslaná, nemastná atmosféra. Porota z poloviny arogantní, z té druhé submisivní, rozhodovala, jako by bylo už předem určeno, kdo má vyhrát. A nebyl to ten nejlepší! Prostě to šlo do kopru. Nedodíváno, poslala jsem je k šípku. ()

MyskaMari

První série pro mne, jakožto pro fanouška britského originálu, byla moc příjemným překvapením. Moc mi nesedly soutěže jako Masterchef nebo Hell's kitchen, kde se jen řve, všichni se stresují, dorty lítají po zemi, hlavně aby se divák nenudil. Tenhle pořad se mi líbil mnohem více, protože ačkoli je zde také časový limit, soutěžící mají čas si se zákusky vyhrát a navzájem si pomáhají. Příjemnou atmosféru dokresluje povznášející hudba a divák se navíc něco dozví, protože jednotlivé části soutěže jsou proloženy krátkými interview. Oproti tomu 2. a 3. série obrovské zklamání. Výbornou porotkyni Mirku van Gils vystřídala nemastná neslaná Michaela Landová. Asi má s pečením zkušenosti, ale do televizní soutěže se teda vůbec nehodí. Hlavně v porovnání s Josefem Maršálkem, který vždy komentuje důvody, proč se soutěžícím něco nepovedlo, a jak to mají příště napravit, vždy přesně ví, co se stalo a je i celkem vtipný. Michaela vidí křivý dort a prohlásí: "Ten dort je nakřivo." My diváci ti děkujeme za postřeh a posíláme klíčenku, ale vidíme to taky. Role poroty v této soutěži je poradit, má mít dostatečné znalosti, aby odhalila, kde nastala chyba. A tohle Michaela fakt neumí. Osobně je mi navíc strašně nesympatická a úkoly, které zadává, mi přijdou mnohem méně kreativní než ty od Josefa Maršálka. ()

jfaba

Už se těším, až bude "Píše celá země". To bude ještě napínavější. A nejlépe v sobotu, jako hlavní pořad. Za co, soudruzi, za co? ()

viruscrack

Naprosto dokonale zpracovani, prostredi, vyzvy i vykony! Podle me nejlepsi sestaveni a ruznorodost soutezicich, jakou jsi jde predstavit a vitezem se stal ten nejlepsi clovek z nich, Peta! Gratulace a moc dekuji. ()

peeteno78

Musím říct, že to bylo docela příjemné překvapení. Zprvu jsem nevěděl co od tohoto formátu čekat. Myslel jsem si, že to bude něco jako MasterChef nebo podobná blbost, ale tento formát mě docela bavil. Líbilo se mi, že tu soutěž nestavěli na tom, že porota na soutěžící bude v jednom kuse řvát, že se to nedá žrát nebo že jak si dovoluje kombinovat něco s něčím. A hlavně že kolem nich nechodili a neustále je neznervózňovali tím, že jim zbývá deset vteřin, devět, osm... ()