Těhotná žena umírající na rakovinu zanechá svojí nenarozené dceři 18 dárků – ke každým narozeninám jeden, dokud nebude dospělá. (Netflix)

vyfuk

Velice zajímavý příběh. Trochu nešťastně brán jako životopisný, protože po prvních několika minutách vám dojde, že toto není úplně reálná věc. A člověk se cítí lehce zvláštně. Přeci jen, máme nějaký ten bod obratu hned dříve, než si zvyknete, že se něco vlastně děje. Jenže on přijde další a mnohem důležitější a logičtější bod obratu. Ten vás vede už tím správným směrem. A obecně příjemným. Film je to dojemný, příjemný, nemusíte se vyloženě bát, že z něho budete mít depresi. Je to asi i důvod, že je film velmi ladně a pozitivně laděn. Navíc obecně velmi originálně zpracovaný. Scénářem rozhodně. Sice se možná mohl film více zaměřovat na hlavní postavu jakožto "vypravěčku", protože přecházení jinam působilo v celku nelogicky. To je ale to málo, co je lehce nebo vyloženě špatně. Evropa se opět ukazuje v dobré světle. ()

Tejkina

Film mě dojal k slzám, což se mi už vážně moc nestává, takže nemůžu jinak, než dát plný počet. Dramata s tématem mateřství mě vezmou skoro vždycky, pokud je to dobře podáno a tady se mi to líbilo obzvlášť. Doporučuji. ()

Dman

Občas se mi stane, že se podívám na film a po shlédnutí si řeknu: to bylo vážně hezký až jsem to ani nečekal, ale hodnotím čtyřmi hvězdami, protože znám určitě pro mě lepší filmy. Jenže pak uplyne den, nebo dva a já mám ten příběh pořád v hlavě a v tu chvíli si uvědomuji, že tohle se neděje zas tak často... měním na pět a díky za tyhle stories :) ()

Thomas_xxxxx

Neviem, čo na tomto filme bolo mysteriózne, ale už fakt že popis filmu začne nadobúdať platnosť až po 65 minútach, stojí za uváženie. Mňa to vôbec nechytilo. Čakal som mysteriózny film, dostal som nudnú drámu. Škoda. ()

Tipko

Pekný film o vzťahoch medzi rodičmi, najmä medzi matkou, ktorá umiera na rakovinu a jej dcérou. Myslím, že je inšpiráciou aj pre dnešných mladých ľudí a mladé rodiny a tiež sa jasne stavia za život nenarodených detí. Musím priznať, že taliani ma týmto pro rodinným filmom milo prekvapili. Určite oči pri jeho pozeraní z mnohých scén nezostanú divákovi suché. ()

PAVLIS

18 dárků připravených před smrtí pro svou dceru k budoucím narozeninám a teď co s tím. Tvůrci si vybrali cestu přerodu jedné vzteklé puberťačky v „normální“. A vzhledem k postupnému dávkování informací, co se to vlastně v den jejích osmnáctin okolo ní začalo dít, dokážou držet divákovu pozornost. Postupně navíc přidají přirozený tlak na slzní kanálky. Na můj vkus ale chybí proměně puberťačky trocha přirozenosti. Na konci se prostě jen převleče z černých plavek do bílých a je hotovo. ()

maniacxl

No teda...,ti taloši se nezdají.Myslel jsem,že umí jen roznášet koronapičus a ejhle...!Je pravda,že na citečky se tu tlačí důkladně a celý to vlastně nemá moc logiku,ale srát na to.Já se v pohodě probékal až na konec.A jestli se to někdy fakt někomu stalo,tak to musel být pro rodinu velkej masakr.80%. ()

solisoli

Sympatický príbeh Talianskej produkcie, so slušnou myšlienkou, ktorá mnohých zasiahne v citlivom mieste svojej duše. Dobre rozpracované so slušným spádom a solídnymi hereckými výkonmi, určite diváka svojim dejom nadchne. ()

xzajox

Veľmi príjemné prekvapenie. Aj keď už obsah vzbudil môj záujem, čakal som, že sa to bude vyvíjať inak, hlavne trochu viac realisticky. Najprv som bol skeptický, no nakoniec sa to vyvinulo dobre a všetko do seba zapadlo. Herci si ma veľmi nezískali, hlavne dcéra. No s vedomím, že sú to Taliani som to vstrebal. Čo viac dodať. Ak máte chuť na trochu inú mystery drámu, ktorá Vám pobrnká po srdci, skúste možno aj toto. 73% - 4* ()

uhlerado

Skvele, talianske ps i love you, dojemne a medzi záplavou filmov plných násilia, poteší, krásna herečka a pekný príbeh zamava s emóciami. Užite si to, tí, čo majú deti, ešte viac ()

bonovox

Kvalitný taliansky film, síce svojou témou smutný ale na druhej strane výborne zrežírovaný a hlavne pôsobivo podaný. ()

montel

Elisa (Vittoria Puccini) je šťastně vdaná za fotbalového trenéra Alessia (Edoardo Leo) se kterým společně čekají miminko. Co čert nechtěl se bohužel Elisa dozvídá, že trpí rakovinou a u porodu umírá. Narozená holčička Anna (Benedetta Porcaroli) vyrůstá pouze s otcem, ale na každé narozeniny dostává od maminky dárek. Čím je Anna starší, tím víc odmítá maminčiny posmrtné dárky, až se v den osmnáctých narozenin vzepře otci a celé oslavě narozenin a po autonehodě se ocitá zpět v čase v době těsně před svým narozením a poprvé se tváří v tvář střetne se svou maminkou...Příjemné italské drama, které nemůže zklamat. První půl hodina diváka naláká na srdceryvné drama. Pak se film bohužel stočí jiným směrem a já byl trošičku zklamaný. Nakonec to ale celkem ušlo a výsledkem je pěkné rodinné drama s kapkou fantasy. 60% ()

Gart10

Velice zajímavý snímek, který hodně hraje na city. Příběh sice čas od času nedává logiku, ale ta atmosféra je skvělá, že mi ty dvě hodiny utekli docela rychle. Za mě 80%. ()

stow

Pekný príbeh, ktorý je však ničený logickými chybami v príbehu. Pre romantické duše ok, inak neodporúčam. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů