The Dark and the Wicked

Na odlehlé farmě v blíže neurčeném venkovském městě pomalu umírá muž. Jeho rodina se shromažďuje, aby truchlila. Brzy na to dostává pocit, že je ovládá cosi zlého. (Alfréda)

Israha

Tak tři a půl hvězdy, protože něco jako gradace zde neexistuje, a ústřední postavy jsou napsány a zahrány natolik suše, že se na jejich psychický teror nelze zcela efektivně napojit. Ale jinak zde strašení ďáblem coby nehmotnou prezencí, která se vám vkrádá do hlavy, ovlivňuje okolí a smazává rozdíly mezi realitou a nočními můrami, funguje nad očekávání dobře. Bertino to režíruje poměrně minimalisticky, než explicitní hrůzou se snaží zapůsobit podprahovým zneklidňováním, a pokud hodíte stranou logiku a naladíte se více prožitkově, můžete si užít poměrně solidní démonický horror. Nutno však podotknout, že kritické ohlasy, výtýkající repetitivnost strašidelných scén a odnikud nikam směřující vyprávění, mají pravdu. Mně to vcelku sedlo, atmosféra mě chytla, tak zaokrouhluju nahoru, ale je dost možné, že po druhém shlédnutí už bych dal jen tři. ()

warrenur

Zvlastny, tazivy a znepokojivy film. Marin Ireland, ktora bola vyborna uz v serialovom Homelande sa tuna emocne brutalne rozklada, az mi to obcas liezlo na nervy. To vsak bolo scenarom, nie jej vykonom. Ten bol paradny. Kazdopadne otvoreny koniec a my nemame vysvetlenie. Slabsi priemer, rozhodne vsak ziaden brak. Ked ste "v deji" v noci sami a so sluchadlami na usiach, obcas to zamrazi. :) Vyber necham na vas, je to dost rozporuplna zalezitost, ktora vsak moze sadnut. ()

peca

Kde se vzal, tu se vzal za mě zatím nejlepší horor roku.. Temný, neromantický, dobře zahraný, nepříjemný, atmosferický, zlý.... 5 hvězd jak vyšitých!! :) ()

Rathalos

Reziser Bryan Bertino dokazal natocit atmosfericku pecku,ktora divaka uplne pohlti,znepokoji,vystrasi a zimomriavky mi behali pri sledovani niekolkokrat po tele,do toho je zabudovana hudba a zvuky,ktore dokonale to cele hororove zvyraznia,jednoducho zalezitost,na ktoru urcite tak skoro nezabudnem...:-) ()

xavierr13

Nestrácajte tým prosím čas. Film je smiešne nudný. Tento film porovnávali s filmom Hereditary od Ari Aster. Tento film nie je ani zďaleka taký strašidelný znepokojujúci a v zásade neexistuje žiadny dej. Možno by sa to mohlo zachrániť tým, že by mal skrútený koniec, ale namiesto toho bola koncová scéna nasávaná ešte viac, ako som si dokázal predstaviť. Bavia ma pomalé horory, thrillery, ale toto bolo len pomalé bez akejkoľvek odmeny. ()

Rockerman

Dost dobře vystupňované napětí s pár mrazivými scénami, leč nic překvapivého. Je to zase ten starý, dobrý známý ďábel v jedné z mnoha variant. ()

kkarx

Skvělá atmosféra a kamera, herci jsou též dobří, ale bohužel též velmi zdlouhavé a nezvládnutá gradace sledu událostí. Vyloženě pomalý film, na který musíte být naladěni. ()

johnywalker

Pomalý nízkorozpočtový film pracující hlavně s atmosférou, který sází spíš na vcítění diváka do situace a jeho schopnost si spoustu věcí domyslet. Má to něco do sebe, ale zároveň to celé působí jako neochota režiséra dokončit svou myšlenku a udělat z ní nějaký závěr. Třeba tam byl a já ho jen neviděl. Nejsem nicméně úplně fanda nedovysvětlených konců, takže pocit z filmu mám přinejmenším rozporuplný... ()

Johny M.

Pomalý tempo a ne zrovna sympatický postavy, zato správně hnusná atmosféra, gradace a (ne)znázornění ďábla. Nemůžu se rozhodnout 3-4*. ()

helraiser

Tak takhle nějak si představuji opravdový horor. Temný, depresivní, místy brutální a především atmosférický. Zlo na diváka číhá prakticky v každém záběru a divákovi při sledování skutečně mrazí a naskakuje husina a některé scény to je prostě peklo samo o sobě. Akorát závěr je trošku zbytečně rychle utnut, ale jinak naprostá paráda. Skvost. ()

AngelG

Tak po dlouhé době horor, který opravdu straší. Příběh sice není nijak originální, ovšem ta atmosféra od začátku do konce by se nožem dala krájet, Je to velice přímočaré, hned je jasné co se děje, postavy také celkem rychle vědí co se děje a tak jsme ušetřeni debilních přesvědčovacích dialogů, že něco není v pořádku. Lekačky opravdu fungují tak, že jsem několikrát nadskočila s husinou a sice si trochu pomáhají zvukem, ale budiž jim odpuštěno. Naštěstí to moc nepřehání a není to až moc velké fantasy v tom co se tam odehrává a jakým způsobem straší. A musím i pochválit zakončení, to už také není celkem běžné. Za mě tedy nepříjemné pokoukání, které si rozhodně nezaslouží tak nízké hodnocení. ()

etkrson

To bylo zase polucema promáčených komentářů...2 dny po shlédnutí si vybavím sotva jednu zajímavou scénu... Herci absolutně nezajímavý, příběh taky a o strašidelnosti radši ani nemluvím... Jestli tohle má být hororem roku, tak je něco fakt špatně... ()

Knor

Atmosférická pecka, dusivá a depresivní temnota. Sice nejde o extra originální film, ale funguje naprosto perfektně. Tohle mám rád. ()

Najt

Jako že by to bylo nějak špatný tak to ne, docela dobrá atmosféra, některé scény byly strašidelné, a zla tam je habaděj. Ke konci pak navíc zajímavé dění. Jenže problém je v tom, že se to celé tak divně táhlo, žádný příběh, který by nějak rozvětvil situaci a ten scénář, alespoň dle titulků byl nudný. Průměr to není, je to mírně pod, ale ty slabší 3* si to zaslouží, a nebo ne, dám velmi silné dvě :D ()

SAINTS

Dvaja dospeli surodenci sa stretnu so zahadnymi javmi.ked sa vratia na svoju rodinnu farmu,aby sa rozručilli so svojim umierajucim otcom v horore Bryana Bertina.Ide o velmi kvalitny atmosfericky horor.Vyborna je aj Marin Ireland,ktora podava vyborny vykon.Ako to v najlepšich hororoch byva strach z neho pretrva aj dlho po skončeni filmu 8/10 ()

Solverino

Takové rozporuplné... na jednu stranu docela děsivé a strašidelné, na druhou stranu to ale nemá nějaké husté zakončení... konec je IMHO takový slabý a nedodělaný... se to rozplyne tak nějak do ztracena... nebo jsem něco zaspal? ()