Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

ViktorD

Podivná taškařice, zatím nejslabší film Hynka Bočana, který jsem kdy viděl... 11. 6. 2010: Zhruba po půl roce jsem měl možnost film vidět znovu a svůj unáhleně příkrý posudek musím tak trochu vzít zpět. Snímek není až tak jalový, o jednu hvězdičku více si určitě zaslouží jednak za výkony Jana Libíčka a Josefa Dvořáka a jednak za stylovou hudbu Zdeňka Lišky. Dávám tedy čtyři pěticípé. :) ()

Garch odpad!

Muž z Londýna vůbec netušil, jak je normalizační socializmus úžasný. Dobří herci v plíživé agitce. Sovák a Libíček to museli dostat za trest. Když si uvědomím, že ve stejném roce bylo možné natočit skvělou perlu Jáchyme, hoď ho do stroje nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách!, tak je mi z téhle míchanice 30 případů majora Zemana s komedií blivno. ()

blackrain

Nějak se nedokážu rozhodnout, ale více než dvojku si tento film nezaslouží. Nijak mě nenadchnul. Zápletka možná ještě ujde. Starý kasař přijede z Londýna, aby zde ve staré vile vybral trezor. V trezoru byl ukryt poklad v podobě zlatých mincí. O mince mají zájem i další lidé. Čekala jsem slušnou kriminálku, ale nedočkala jsem se. ()

PetrJulian

Ó Velvary, ó Velvary, kdepak jsou mé tolary?. Nevšední beatové podání lidovky se mi z celého filmu líbilo snad nejvíc. Oceňuji výkony herců, ale filmu chyběl propracovanější příběh, který navíc v závěru byl trochu překombinovaný. Taky je škoda, že se tvůrci snažili téma odlehčit několika rádobyvtipnými vsuvkami, které tam opravdu nepasovaly. I když tehdy se asi lidi smáli všemu, neb nebyli zvyklí na lepší. ()

Kimon

Sedmdesátý čtvrtý rok a následné, úspěšná doba klasických tuzemských komedií okořeněná tak typickou hudbou pro komedie z těch let. Mimochodem, nedovedu si představit ten tehdejší herecký ansámbl komiků bez hudby Zdeňka Lišky. A to by nebyla správná komedie Hynka Bočana, aby se v ní "nehrálo" o velký balík peněz. Tak se tedy podívejte, jak se někteří koumáci uměli v té naší krásné netržní socialistické vlasti nádherně otáčet. Tehdejší podvodníci by ale mohli těm dnešním "tunelářům" jen a jen závidět. Jak tak koukám dnes okolo sebe, dodneška to někteří stále dobře umí a vybrušují své nekalé jednání k naprosté dokonalosti. Bohužel. ()

• Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)
  • David (Jan Libíček) jezdí Škodou 110R původního provedení se dvěma světly. Později se však toto vozidlo změní na verzi po faceliftu, která má přední světla čtyři. (Stejšn)

Časové pásmo bylo změněno