Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Město se chystá slavit Velký pátek a šerif Shabazz řeší hned několik pohřešovaných. Riley jde s pravdou ven, aby ochránil Erin. (Netflix)

Recenze (12)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Síce najpomalšia a najkomornejšia epizóda, ale zatiaľ asi najzásadnejšia. To sa týka ako deja, tak aj myšlienkovej hĺbky celého diela. Napísať takto repliky, kde si akékoľvek zlo môžete obhájiť nejakým citátom z Biblie je skutočný kumšt. Ale chápem, ak to niekomu už zhusta lezie na nervy a seriál už dávnejšie odsúdil ako neznesiteľný. Takže nielen Islám sa dá ukradnúť a prispôsobiť si ho vlastným činom, ale aj Biblia skýta dosť úsekov, vďaka ktorým sa dá ospravedlniť prakticky každé zlo. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Flanagan by mohl být z fleku kazatelem. Jeho znalost teologie a schopnost přesvědčivě argumentovat, mu umožňuje okecat všechno, co pro svůj příběh potřebuje. Za tento seriál ho ale budou křesťané proklínat, protože jeho interpretace biblických výroků a výjevů...to budou puritánští pámbíčkáři kousat jen těžko. Vedle tohoto, se bude pohoršeným matkám, zdát seriál Lucifer naprosto neškodný. I když se s Kingem předhání ve vzájemných komplimentech, jejich přístup k tvorbě není stejný. Flanagan ani nepotřebuje nápad, dokáže vytvořit svět s mnoha zajímavými figurami a ty pak nechá projít ...něčím. King své nápady rozvíjí a jeho knihy na nich stojí. Obrovská výhoda Flanagana je, že je špičkový filmař a svou vizi přesune z papíru přímo divákovi. Je skvělé, jak plodný tvůrce to je. ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprostá lahoda od příběhu, po filozofii. Pojetí upírské "reality" z pohledu teologie je nejen naprosto geniální, ale natolik tato tématika k bibli a religionistice sedí, jakoby pro to byla stvořená. Navíc se Mike Flanagan nebojí zacházet se svými postavami vskutku nečekaně. To vše se zde pojí do jasného hororového áčka a žánrové události roku. Další dva díly jsem sice ještě neviděl, ale už jen díky kapitole čtyři a pět vím, že tu mám seriál, ke kterému se klidně rád opět vrátím. Seriál, který nestojí jen na hororu, ale na silných a dobře napsaných postavách, kteří jsou příběhem této minisérie. A velice dobře vybudované mytologii a přímé řeči jednotlivých postav (což je dneska pomalu umění). 90% ()

JB001 

všechny recenze uživatele

Já jsem přijal od Pána, co jsem vám také odevzdal: Pán Ježíš v tu noc, kdy byl zrazen, vzal chléb, vzdal díky, lámal jej a řekl: „Toto jest mé tělo, které se za vás vydává; to čiňte na mou památku.“ Stejně vzal po večeři i kalich a řekl: „Tento kalich je nová smlouva, zpečetěná mou krví; to čiňte, kdykoli budete píti, na mou památku.“ Kdykoli tedy jíte tento chléb a pijete tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde. ()

Nathaniell 

všechny recenze uživatele

Oukej. Do tohoto dílu bylo vše, pomalu se odkrývající a psychologickou hru rozehrávající naprosto bez poskvrnky. Ale tady? Sakra, ta scéna na lodi... scénárista byl na kokainu, že měl potřebu, aby ta pipina celou dobu mlela tím pantem??? Nedošlo mu, že to nejlepší finále by bylo, kdyby proti sobě oni dva alespoň minutu seděli, dívali se jeden druhému do očí a drželi hubu? Zjevně ne... Všechno ostatní super. 3* ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Mapa v šerifově kanceláři je lehce pozměněná mapa ostrova Whidbey nacházejícího se ve státě Washington. (NiWi)
  • Na půlnoční mši je obraz Ježíše zakryt černou látkou. Jedná se o křesťanský zvyk, vždy před Velikonocemi zakrývat Ježiše. (NiWi)

Reklama

Reklama