Filmová cenzorka Enid je hrdá na svou pečlivou práci: jejím úkolem je chránit nic netušící publikum před škodlivými účinky krvavých scén a jiných drastických záběrů. Její ochranitelský pud je umocněn pocitem viny, že si nedokáže vzpomenout na starý případ zmizení své sestry, která byla nedávno prohlášena za mrtvou. Když Enid dostane za úkol prohlédnout si znepokojivý film z archivu, v němž se vracejí její vlastní mlhavé vzpomínky z dětství, začne rozplétat záhadu a zjišťovat, jak toto děsivé dílo souvisí s její vlastní minulostí. (Cinemax)

Maximilianus

Zvláštny film, ale nie v dobrom zmysle,  že by bol surrealistický alebo niečo podobné, ako som očakával. Ide skôr o zvláštnosť v tom, že mu jeho dĺžka nedovolila, resp. ju nevyužil dostatočne,  aby išiel viac do hĺbky a predviedol nieco viac. Malo to ambície  byť artovym hororom,  a niečo sa skutočne podarilo, ale bolo toho malo, bolo to nevýrazné a málo gore uletené. Ako vravím, bolo to zvláštne a ja mam po tomto filme pocity bez dojmov. 5,7/10. ()

Mamlas odpad!

Film o ženské, která chodí, mluví, telefonuje a kouká na televizi a trochu jí hrabe v hlavě. Ukázková nuda po celou dobu a děj nulový. Ryzí hnůj. (1%) ()

SAINTS

Výborný britsky indie horor, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť . Nejedna sa o mainstreamový horor, takže priemerní divák tento film asi neohodnotí s veľkým nadšením, o čom svedči aj tunajšie veľmi nízke hodnotenie. Režisérke sa podarilo vytvoriť niečo veľmi jedinečné a to v časoch, keď sme bombardovaní filmami plnými klišé a to najmä v hororoch. ()

petrik11 odpad!

Spočiatku sa to zdalo, že to bude mať hlavu a pätu. Dej uveriteľný až po návštevu režiséra zakázaných hororov, odvtedy to nabral prudký pád dole a už to nemohlo zachrániť nič. A hlavná predstaviteľka? Preboha, tú kde vyhrabali? ()

xxmurphyxx

Nosná pointa, základná myšlienka toho celého mi na konci pripomenula Francúzsku hororovú klasiku Noc s nabrúsenou britvou. Film ako taký sa pre mňa prvú hodinu tváril ako taká nízkorozpočtová klasika s fajn nápadom, kde ma najviac bavilo sledovať hru očami Niamh Algar, ktorá má niečo do seba. Potom ale nabral trochu iný smer a svojim feelingom mi dal vzdialene pripomenúť na Lynchovu tvorbu, čo vo mne celkom kladne zarezonovalo. Ale v čom naozaj film exceluje a zapísal sa mi do hlavy sú posledné štyri minúty. Tie sú podľa mňa natoľko atmosféricky silné s tak geniálnou symbolikou a kreatívnym vykreslením mysle hlavnej postavy, že aj keby kvôli ničomu inému, tak len pre tie štyri fantastické minúty sa oplatí do toho ísť. Ten koniec ja naozaj tak dobrý. ()

Easykill

Za mě skvělý film, který si drží po celou dobu nepříjemnou atmosféru. Dobrá "mystery" podívaná. Skvělé a uvěřitelné herecké výkony, plusové body dávám za nostalgické scény a poutavý konec. Navíc hlavní protagonistka má moji vysněnou práci. Dělat to já ,zkazil bych nejspíš všechny děti. ()

Blackouts

Censor je veľmi dobre premyslená a hlavne natočená psychologická dráma o mysli jednej ženy. Všetko od reálneho historického pozadia doby až po cenzúru filmov ako metaforu "cenzúry" mysle do seba tak perfektne na konci filmu zapadne, že po opätovnom zhliadnutí filmu aj tie scény, ktoré ste možno považovali za zbytočné, prípadne nezvládnuté, začínajú dávať zmysel. Koniec je podľa mňa úplne uspokojivý a uzavrie príbeh viac doslovne ako som čakal. Zopár vecí, ktoré zostanú nevysvetlené dodávajú filmu interpretačný priestor bez toho aby to pôsobilo frustrujúco. Jeden z najlepších režisérskych debutov od VVitch. ()

Accuphose

Úvodem musím napsat, že myšlenka byla moc dobrá, a i když jsem od začátku trošku čekal průser, tomu filmu jsem fandil. Britové totiž opravdu umějí natočit inovativní artový film. Jenže tady chyběl filmařskej um a přes zpočátku dobré dialogy, se plíživě objevila paní nuda a navíc v pasáži, kdy měl film gradovat, to šlo celé strmě ke dnu. Ke konci si totiž režisér a scénárista v jedné osobě, nevěděl s filmem rady, a tak to dopadlo trošku jako dort pejska a kočičky. Dám alespoň doporučení na co mrknout... v artové sekci Bliss a Possum, a pokud chcete něco normálnějšího, tak The Ward od Carpentera určitě um nechybí, takhle jedna hvězda z milosti. ()

Miroslav.Zac

Sledování násilí v lidech budí násilí... to chtěl ten film říct? Nebo naopak? Poselství filmu mě nějak minulo. Cenzorka je slušná psychopatka, nicméně konec filmu byl odhadnutelný a tím mě trochu zklamal. ()

Dechman

Čítať tu tie detské recenzie, až strach. Film je veľmi dobré natočený a keď niečomu nerozumiete, vzdelávajte sa! ()

petr_potucek

Docela zajímavý a osobitý snímek s atmosférickým, ale přece jenom lehce průměrným a nudným průběhem. Za to s velmi povedeným a napínavým finále, který strhne vaší veškerou pozornost a na nudnou hodinu předtím si ani nevzpomenete. Na filmový debut režisérky Prano Bailey-Bond asi povedený. I po zhlédnutí mám potřebu o filmu přemýšlet, což je vždy zárukou dobře odvedené práce. Hlavně díky finále slabých 7/10. ()

DyingAngel

Censor ma očaril už svojím trailerom. A nakoniec som vôbec neostala sklamaná. Jedná sa o originálnu old school lahôdku, ktorej cieľom nie je prvoplánovo vydesiť a šokovať hektolitrami preliatej krvi, ale jej jedinečnosť sa skrýva v traume a hrôzach, ktoré si každý jedinec nesie v tajných zákutiach duše, resp. v jej prehnitých častiach, ktoré si ani sám pred sebou nechce priznať a ktoré by najradšej premenil na rozprávkový koniec. ()

loki3016

..tesne medzi trojkou a stvorkou. ale predsa len je tam kus dobrej roboty. scenar ucesany ako do kostola a hudba za jedna.  par veci tam zavrzgalo ale cele to zachranila Pani Dokonala v nefalsovanom happy ende. ()

goauld

Každému na téhle točně řikám: Nekoukej na horory, nekoukej na horory, nebo se z toho zblázníš... ale je to marné... je to marné.... je...to....marné.... No - sice zajímavý nápad, kterak se z recenzistky hororů stane blázen (nerozeznájíc realitu od fikce), nicméně podání není úplně "ořechové". Spíše by se dalo říct, že "ořech" je nedozrálý. Bohužel napětí není zrovna kulervoucí a po polovině filmu jsem musel občas film FF ->> abych se neunudil. Bohužel - ani konec se tomu nevyhnul a... být cenzorem, tak asi bych sáhl k prostřihům, že by to nakonec byl krátkometrák. (včera jsem si dal A quiet place No2 a to bylo "iné kafe" ;-) ()

patho666

Taká lepšia trojka, prvá video kazetová polovica  to tiahne žiaľ dej sa nerozvíja zrovna prekvapivým smerom a s pribúdajúcimi minútami po každej stránke upadá. ()

lineker

Dá se to nazvat pokusem o artový horor a několik slušných záblesků by se asi našlo. Navíc jde o celovečerní prvotinu, takže příště může být lépe. Tahle Cenzorka cečkových filmů ovšem nakonec v jednom takovém uvízla. ()