• Wally

Tak sem si říkal, že se podívám na film o jednom velikánovi lidských dějin...kouknu na film pojednávající o jeho jedinečnosti, vynalézavosti, genialitě a jeho přínosu lidstvu... Nic takového se ve filmu nedozvíte...nic o vynálezech tohoto jedinečného člověka, nic o tom, co ho vedlo nebo inspirovalo, jaký byl jeho přínos... E. Hawke jen sype moudra přidušeným hlasem a jeho postava evokuje vše kromě toho, že vás zaujme... Smutná podívaná tento film...(3.2.2021)

• jokino

Film bol pre mňa hrozne nezáživný a uťahaný, nezaujímavý.. Mal som pocit, akoby som sledoval nejaký hraný fakto-grafický dokument, ktorý ale nevie vôbec ničím upútať, chrlí len viac-menej fakty a ešte preskakuje do dnešnej roviny reality, kde sa herečka, ako v normálnom dokumente snaží predostrieť opäť čisto len fakty. To už len napr. "Prima ZOOM", či "Discovery" a pod., dokážu podstatne lepšie spracovať formu, obsah a podanie takého dokumentu. A toto, keď bol ešte k tomu aj hraný film s celkom hviezdnym obsadením.. Za mňa teda ozaj škoda času..(6.12.2020)

Hawke jako podivínský vynálezce stojí za to vidět (+ pro mě radost MacLachlan jako Edison) a nuda rozhodně nebyla, nicméně je to podobně neúplný a s otazníkem dojem jako nedávný bio Capone. Když už tak prodloužit, doplnit a vzít s větší parádou. Než film co si najde pár fanoušků a jinak totál vyšumí... "Maybe the world we are living in is a dream that Tesla dreamed first..." (z dokumentů například)(18.8.2020)

Prehliadka najznámejších Teslových vynálezov doplnená o vláčny, hĺbavý dej osudov ľudí zainteresovaných do užšieho okruhu ľudí v živote geniálneho vynálezcu. Je to Muuuuda, ako by slangovo povedal jeden môj kamarát. Bol by z toho veľmi dobrý dokumentárny film. Statický dej vôbec nezachraňujú herecké výkony, ktoré ešte viac utlmujú jeho dynamiku. Na druhej strane je to smelý pokus o alternatívne prerozprávaný príbeh. Scény ktoré sa odohrali pred 130 rokmi doplňujú prvky z modernej doby atď. Zaujímavý pokus. Ethanovi sa črtala životná rola v dramatickej úlohe. Iba črtala. Na tú si ešte bude musieť počkať.(11.10.2020)

• Vanchovi

Tesla bol macher, škoda, že nemal trochu viac chochmesu na podnikanie. Očakávania boli veľké, podobne ako pri Radioactive a dopadlo to rovnako zle. Totálne nezáživné, navyše Tesla je v Hawkovom podaní nesympatický asociálny čurák, ktorému by sa každý normálny človek vyhýbal. Klinec do rakvy bolo to karaoke číslo na konci, nechápem, čo to malo znamenať. Veľké sklamanie.(8.11.2020)

• - Ve 34. minutě můžeme vidět obraz „Bonaparte Before the Sphinx“ (1886) autora Jean-Leona Geromeho (1824–1904). V 60. minutě zahlédneme obraz „Death of Cleopatra“ (1658) autora Guido Cagnacciho (1601–1663), (Kunsthistoriches Museum in Vienna). V 60. minutě dále spatříme obraz „The Battle of Cascina“ (c. 1542) autora Bastiano da SANGALLO (1481–1551). V 74. minutě si můžeme všimnout vylepených plakátů Alfonse Muchy (1860–1939) na představení herečky Sarah Bernhardt (1844–1923). V 86. minutě spatříme obraz „Portrait of Georgiana, Duchess of Devonshire“ (1785–1787) autora Thomase Gainsborougha (1727–1788), (Chatsworth House). V 86. minutě dále také spatříme obraz „A Lady Writing“ (c. 1665) autora Johannese Vermeera (1632–1675), (Rijksmuseum). (Petsuchos)