Snake Eyes: G.I. Joe Origins

• USA Snake Eyes (neoficiální název) (více)

Co člověka přivede k tomu, že chce zasvětit svůj život fyzické likvidaci grázlů všeho druhu? V případě muže přezdívaného Snake Eyes byla hlavní motivací stará dobrá pomsta. Po násilné smrti otce se vydal na nebezpečnou a krvavou cestu, která pro něj dřív nebo později nemohla dopadnout dobře. Naštěstí potkal Tommyho (fanoušci fenoménu G. I. Joe ho znají pod přezdívkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, který ho vzal do své země a umožnil mu trénovat v řadách členů prastarého válečnického klanu. Kód cti, který jeho členové dodržují, staví Snake Eyes před zásadní dilemata. Například – může být touha po pomstě tou jedinou lidskou motivací? Přátelství s Tommym ho nutí dodržovat „správná“ pravidla klanu, touha pomstít otce za každou cenu ho však neustále láká na scestí. Lavírovat mezi dobrem a zlem se nedá dlouho, zvlášť když do osudů hrdinů příběhu vstoupí Cobra – mocná organizace, která touží po vládě nad světem a je ochotná pro ni jít doslova přes mrtvoly. (CinemArt)

Trailer 5

verbal

Snake ass – Militantní hračky pro lobotomy 3 jsou jen slaboduchým útokem Hasbra na džaponský trh a přitrouble nudnou kokotiádou s hnusnou a lacinou choreografií, kde všichni ti rádoby džaponští samusrajové z Malajsie, Indonésie, Ghany a zkurvenými rasistickými bílými hubami zmixované nihonmuly hustě buší pouťové bušidó v přebušené rychločalamádě pro mentální vybušence a páchají pomalé kariérní harakiri tupým scénářem. Když to vztekle srovnám s velmi solidní, nápaditou a skvěle udělanou Letňákovou jedničkou, nezbývá mi, než být značně Z.P. Ruzen. ()

B!shop

Tak tohle bylo fakt hodne hodne spatny. Prvni dva dily sice nebyly buhvico, ale nedalo se jim uprit, ze slo o zabavnou akcni jizdu. Tohle je nuda rozplizla do dvou hodin. S G. I. Joe to v podstate nema nic spolecnyho, udalosti z historie Snake Eyese z minulejch dilu to naprosto ignoruje a pribeh je naprosto tuctova cinska akcnarna s totalne predvidatelnym pribehem, nudnejma akcnima scenama a tak naprosto tragickejma hercema, ze se to jen tak nevidi. Vlastne ani nevim, za co ta 1*, asi proste pocitove to uplne na odpad neni. Nikdy vic, radsi si jdu zase pustit jednicku. ()

Lima

Zářný příklad toho, že dnes psát scenáře k hollywoodským blockbusterům je jako pobírat sociální dávky, to musí být lahoda. Ne, neuráželo mě to svojí blbostí, ale bylo to šablonovité až na půdu a bylo mi to všechno šumák. Má to jeden skvělý nápad (čisté srdce mezi starobylými anakondy) a tím pozitiva končí. Iko Uwais se svými pár minutami zcela nevyužitý, akce je průměrná a je jí málo, směřování na děcka zcela zřetelné, ale ty stejně do kina nepřišly, tak kdepak asi soudruzi z Paramountu udělali chybu. ()

MrHlad

Origin nejslavnějšího člena G.I. Joe je sympaticky jednoduché, ale celkem zábavné akční béčko, které co se akce samotné týče kope většinu času hollywoodský průměr, ale občas dovede příjemně překvapit. Schwentke navíc s akcí nešetří a když už si mají lidi povídat, je to alespoň v krásně kýčovitém „japonském“ prostředí plném neonů a meditačních zahrad. Zábavná blbina, která ví, že se v ní musí pořád něco dít, aby se člověk nezačal nudit. Na první hollywoodskou ligu to není, na příjemně strávené dvě hodiny v kině to stačí. Pokud člověk ví, do čeho jde.   ()

EvilPhoEniX

Sympatická martial arts jízda v atraktivním Japonském prostředí. Ok nebudu tvrdit, že Snake Eyes je výborný film, né není, a není to film, kde si po skončení divák řekne, chci to vidět znova, na druhou stranu je zde spousta známých a mých oblíbených tváří, Ninjové, Yakuza a spousta akčních scén, takže jsem se výborně bavil a dostal jsem to, co jsem i od filmu očekával. Henry Golding je sympaťák, Andrew Koji největší tahoun, Iko Uwais má méně prostoru, ale rozhodně potěší a dvojka Samara Weaving a Tokio to je vysněný Threesome, takže herecky velmi dobré. K akčním scénám pár výhrad mám a nejvíce zamrzí absence Rka, kdyby zde stříkala v deštivých ulicích Japonska krev, tak se nejspíš ukojím blahem. Občas mi vadil i chaotičtější střih, ale slušná choreografie, fajn borci před kamerou a tvrdé kontaktní údery to víceméně vynahradily. Dějově film samozřejmě nezaujme, ale na akční poměry si myslím dostačující. Bavil jsem se. Fanoušek Asie a Akce by neměl být zklamaný. Zbytek diváků může kino vynechat. PS: Jump scare při scéně s hady považuji za nejzákeřnější snad za posledních 10 let. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 7/10. ()

• Natáčení započalo 15. října 2019 v kanadském Vancouveru. V lednu 2020 se pak štáb přesunul do Japonska a točilo se v Tokiu. (fiLLthe3DD)