Reklama

Reklama

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • USA Snake Eyes (neoficiální název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Co člověka přivede k tomu, že chce zasvětit svůj život fyzické likvidaci grázlů všeho druhu? V případě muže přezdívaného Snake Eyes byla hlavní motivací stará dobrá pomsta. Po násilné smrti otce se vydal na nebezpečnou a krvavou cestu, která pro něj dřív nebo později nemohla dopadnout dobře. Naštěstí potkal Tommyho (fanoušci fenoménu G. I. Joe ho znají pod přezdívkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, který ho vzal do své země a umožnil mu trénovat v řadách členů prastarého válečnického klanu. Kód cti, který jeho členové dodržují, staví Snake Eyes před zásadní dilemata. Například – může být touha po pomstě tou jedinou lidskou motivací? Přátelství s Tommym ho nutí dodržovat „správná“ pravidla klanu, touha pomstít otce za každou cenu ho však neustále láká na scestí. Lavírovat mezi dobrem a zlem se nedá dlouho, zvlášť když do osudů hrdinů příběhu vstoupí Cobra – mocná organizace, která touží po vládě nad světem a je ochotná pro ni jít doslova přes mrtvoly. (CinemArt)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (161)

verbal 

všechny recenze uživatele

Snake ass – Militantní hračky pro lobotomy 3 jsou jen slaboduchým útokem Hasbra na džaponský trh a přitrouble nudnou kokotiádou s hnusnou a lacinou choreografií, kde všichni ti rádoby džaponští samusrajové z Malajsie, Indonésie, Ghany a zkurvenými rasistickými bílými hubami zmixované nihonmuly hustě buší pouťové bušidó v přebušené rychločalamádě pro mentální vybušence a páchají pomalé kariérní harakiri tupým scénářem. Když to vztekle srovnám s velmi solidní, nápaditou a skvěle udělanou Letňákovou jedničkou, nezbývá mi, než být značně Z.P. Ruzen. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $88miliónov║ Tržby USA $28,264,325 ║ Tržby Celosvetovo $36,964,325▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť slušný prúser, rovnako ako nový Mortal Kombat 2021 alebo aj prvý diel G.I.Joe, tak ani tento nešťastník Snake Eyes veľkú dieru neurobil.  Vyhorený režisér Robert Schwentke (ktorý kedysi oslnil s akčným RED) nedáva ani len solídny priemer a prevažne nám solí len suchú béčkovú záležitosť, ktorá sa stáva postupom času len zívačkou, kde toho zaujímavejšieho je len minimum. /40%/ ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Origin nejslavnějšího člena G.I. Joe je sympaticky jednoduché, ale celkem zábavné akční béčko, které co se akce samotné týče kope většinu času hollywoodský průměr, ale občas dovede příjemně překvapit. Schwentke navíc s akcí nešetří a když už si mají lidi povídat, je to alespoň v krásně kýčovitém „japonském“ prostředí plném neonů a meditačních zahrad. Zábavná blbina, která ví, že se v ní musí pořád něco dít, aby se člověk nezačal nudit. Na první hollywoodskou ligu to není, na příjemně strávené dvě hodiny v kině to stačí. Pokud člověk ví, do čeho jde. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sympatická martial arts jízda v atraktivním Japonském prostředí. Ok nebudu tvrdit, že Snake Eyes je výborný film, né není, a není to film, kde si po skončení divák řekne, chci to vidět znova, na druhou stranu je zde spousta známých a mých oblíbených tváří, Ninjové, Yakuza a spousta akčních scén, takže jsem se výborně bavil a dostal jsem to, co jsem i od filmu očekával. Henry Golding je sympaťák, Andrew Koji největší tahoun, Iko Uwais má méně prostoru, ale rozhodně potěší a dvojka Samara Weaving a Tokio to je vysněný Threesome, takže herecky velmi dobré. K akčním scénám pár výhrad mám a nejvíce zamrzí absence Rka, kdyby zde stříkala v deštivých ulicích Japonska krev, tak se nejspíš ukojím blahem. Občas mi vadil i chaotičtější střih, ale slušná choreografie, fajn borci před kamerou a tvrdé kontaktní údery to víceméně vynahradily. Dějově film samozřejmě nezaujme, ale na akční poměry si myslím dostačující. Bavil jsem se. Fanoušek Asie a Akce by neměl být zklamaný. Zbytek diváků může kino vynechat. PS: Jump scare při scéně s hady považuji za nejzákeřnější snad za posledních 10 let. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 7/10. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Zářný příklad toho, že dnes psát scenáře k hollywoodským blockbusterům je jako pobírat sociální dávky, to musí být lahoda. Ne, neuráželo mě to svojí blbostí, ale bylo to šablonovité až na půdu a bylo mi to všechno šumák. Má to jeden skvělý nápad (čisté srdce mezi starobylými anakondy) a tím pozitiva končí. Iko Uwais se svými pár minutami zcela nevyužitý, akce je průměrná a je jí málo, směřování na děcka zcela zřetelné, ale ty stejně do kina nepřišly, tak kdepak asi soudruzi z Paramountu udělali chybu. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení započalo 15. října 2019 v kanadském Vancouveru. V lednu 2020 se pak štáb přesunul do Japonska a točilo se v Tokiu. (fiLLthe3DD)
  • V predchádzajúcich dvoch filmoch hlavný hrdina Snake Eyes nepovedal ani slovo. V tomto filme je táto postava zobrazená aj ako hovoriaca. (MikaelSVK)
  • Vo filme sa objaví mnoho vozidiel značky Hyundai, ale zaujímavé je to, že od roku 2021 už v Japonsku nie sú žiadni predajcovia menovanej značky. (MikaelSVK)

Související novinky

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins…

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top…

Reklama

Reklama