G. I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (více)
Trailer 2

Co člověka přivede k tomu, že chce zasvětit svůj život fyzické likvidaci grázlů všeho druhu? V případě muže přezdívaného Snake Eyes byla hlavní motivací stará dobrá pomsta. Po násilné smrti otce se vydal na nebezpečnou a krvavou cestu, která pro něj dřív nebo později nemohla dopadnout dobře. Naštěstí potkal Tommyho (fanoušci fenoménu G. I. Joe ho znají pod přezdívkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, který ho vzal do své země a umožnil mu trénovat v řadách členů prastarého válečnického klanu. Kód cti, který jeho členové dodržují, staví Snake Eyes před zásadní dilemata. Například – může být touha po pomstě tou jedinou lidskou motivací? Přátelství s Tommym ho nutí dodržovat „správná“ pravidla klanu, touha pomstít otce za každou cenu ho však neustále láká na scestí. Lavírovat mezi dobrem a zlem se nedá dlouho, zvlášť když do osudů hrdinů příběhu vstoupí Cobra – mocná organizace, která touží po vládě nad světem a je ochotná pro ni jít doslova přes mrtvoly. (CinemArt)

Trailer 2

Chrustyn

Až překvapivě komorní akčňák o nejzajímavější postavě z originu G.I. Joe. Film je ve své podstatě retro akčňák, kde nechybí témata, jako nalezení svého vnitřního ducha, života nebezpečný trénink, tajemný artefakt, pomsta i zrada a jen občas to naruší digitální hadi. Schwenke je mizerný režisér, zde měl však k ruce (je to alespoň můj dojem) dobrý tým a natočil staromódní podívanou, která až na pár mizerných triků, jako by vypadla z 80. let a jen jsem čekal, kdy se objeví Van Damme. Mít film slušnější bitky a byl bych ještě spokojenější, takhle to je taková mírně odřená šedesátka. ()

corpsy

A taká to mohla byť slušná akčná jazda. V tomto prípade, by som rozhodne doporučil strihačovi nadčasy, pretože tej pretekajúcej omáčky pred záverečnou výbornou akčnou polhodinkou, je až až. Nejaké tie myšičky ohľadom Kobry a G.I. Joe potešia, ale je to len náznak. Oťukávanie sveta okolo tejto slávnej hračkárskej značky, nedopadlo najlepšie. ()

HAL

Mě u těch docela hezky natočených soubojů ukrutně chybí krutá brutalita, ale cílovka je holt jinde - zhruba kolem dvanácti let - a pro ni je to perfektní film. Strašlivá blbina, ale tak akorát naivní a s hezkou a vyžehlenou akcí, že bych si ho jako děcko hrající si s figurkami náramně užil. Jenže já už si s nimi hezkých pár let nehraju, a tenhle GI Joe spin-off jsem si užil jen proto že jsem ho půlku času při práci ignoroval. První Transformers jsou úplně jiná liga. Tady potěší aspoň estetika města a jeho nasvícení jakoby vykradená z Cyberpunk 2077. 6/10 ()

Phietros

Menší odbočka ze světa G.I.Joe ke zrodu bojovníka Snake Eyes. Musím říct, že mě to vůbec neurazilo a myslím, že film si zaslouží lepší hodnocení. Japonská kultura, dva bojující klany, ninjové, katany, akční souboje a hodně elektrických motorek to vše bylo fajn. Scéna s anakondama se taky povedla a byla to docela nečekaná vsuvka. Scénař už trochu pokulhával, ale celkově bylo vše podané jednoduše a ve stylu hollywoodské pohádky! Henry Golding sympaťák, ale možná by byl lepší v jeho roli slepý mistr Iko Uwais, který nedostal tolik prostoru, kdo ví. Andrew Koji působil rozpolceně, ale v tom dobrém. Na jednu stranu zbohatlý fracek, na druhou uvěřitelný zkušený bílý ninja co hájí kulturu rodiny. Jeho chování se na konci potvrdilo a tím se zrodil Shadow Storm, který se objeví v závěrečných titulcích (pro ty kteří předčasně vypli). Za mě 70% ()

mzss1

[58%] Viděno v kině. Návštěvu velkého plátna jsem v tomto případě filmu neměl v úmyslu, ale nakonec jsem přeci jen zašel. Nikdo neví, kdy ty kina zas kvůli té „chřipce“ zavřou. Nyní k filmu. Nebudu se zde rozepisovat a porovnávat předchozí filmy z téhle G.I.Joe série, tohle je prostě samostatný film a basta. Příběh není nejhorší, nejvíc mě zaujaly postavy. Postavy Snakea, Tommyho byly asi nejlepší. I hlavní záporák nebyl špatný. Ženské duo bab Corberó a Weaving  - prostě vsunuté na okrasu, ale co už. ;) Akční scény – to je asi největší kámen úrazu tohoto snímku. Rozhodně bych je moc nekritizoval. Oceňuji, že digi akce k výbuchům, bouraček a destrukcí, nebyly tak umělé, jak v traileru bylo vidět, ale ty bojové sekvence nebyly prostě moc přehledné. Byly úderné, že většina ran byla cítit, ale nedokázal jsem si je pořádně užít. Neříkám, že byla kamera moc rozklepaná, ale nezabírala to podstatné. Kolikrát jsem ani nevěděl, kdo s kým bojuje. ;) No, co se dá dělat. Hudba vcelku ok. Celkově mě film docela pobavil. Neshledávám na něm nic extra špatného. Co se týče sci-fi prvků, tak až ke konci to s tím čaromocným kamenem, nebo co to bylo + ještě ti velcí hadi, jinač to byl spíše akční film. Posledních 40 min je akce nonstop, takže aspoň, že tak. Nicméně pouze lepší průměr na jedno pohodové shlédnutí to bylo, nic víc, nic míň. ()

• Natáčení započalo 15. října 2019 v kanadském Vancouveru. V lednu 2020 se pak štáb přesunul do Japonska a točilo se v Tokiu. (fiLLthe3DD)
  • Vo filme sa objaví mnoho vozidiel značky Hyundai, ale zaujímavé je to, že od roku 2021 už v Japonsku nie sú žiadni predajcovia menovanej značky. (MikaelSVK)
  • V predchádzajúcich dvoch filmoch hlavný hrdina Snake Eyes nepovedal ani slovo. V tomto filme je táto postava zobrazená aj ako hovoriaca. (MikaelSVK)

Související novinky

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (více)