Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

jefff

Tenhle film má v první řadě geniální casting. Bullock ve vážné roli drsné policistky funguje skvěle a podobně skvěle ji sekunduje parťák Ben Chaplin, který odvádí poctivý civilní výkon. A Gosling/Pitt naprostá paráda. Film nemá úplně strhující tempo, ale celkový flow je super, ačkoliv více než na příběhu to stojí právě na psychologii postav a samotných hereckých výkonech. Solidní krimi. ()

Smileface

Tahle krimi začala vážně dobře,ale s postupem času padala do průměrnosti a závěr už průměru ani nedoshuje.Dál čtěte jen vy co jste film viděli:Přemýšlejte nad tím jak jednoduše se dá vyvrátit tvrzení otisku prstenu na konci filmu,pokud na to nepříjdete,můžete se mě zeptat:-) ()

solskjaer

Průměrná kriminálka bez větších ambicí, která sice je o něco lepší než ty předešlé ze Sandrou Bullock, ale do průměru ji stahují časté bezduché dialogy a zbytečné natahování. Na druhou stranu pointa zas tak špatná nebyla, ale takových jsme tu už měli. Pche... ()

Rousse

Jasně, že se tam najdou drobné mušky, ale nemůžu si pomoct - mě se ten film líbil a ráda si ho pustím znovu. I když jej znám zpaměti. A v tom je snad úspěch ne? A věřím, že nebudu sama, kdo se zase a opakovaně rád pokochá nad vynikající Ryanem Goslingem, dobrou Sandrou a jejím ostrým smyslem pro humor a také nad svůdně jiným Michaelem Pittem. Děkuji a pro úspěch opakovat :-) ()

sedm.1

Co mi nejvíc vadilo na Vzorci pro vraždu byly téměř až nadpřirozené schopnosti postavy Sandry Bullock.V reálu by totiž nemohla na spoustu stop vůbec přijít,ikdyž ona prohlašovaná propracovanost vraždy zas tak propracovaná není a má skutečně hodně trhlin bijících do očí.Navíc jsou postavy dvou hlavních detektivů(Bullock,Chaplin) ploché a Bullockové vedlejší minipříběh je naprosto zbytečný.Naopak postavy obou mladistvých vrahů jsou mnohem lepší,propracovanější a i lépe zahraný.Jako thriller si Vzorec pro vraždu však celkově nedokáže udržet vůbec napětí a atmosféru,konec je předvídatelný a doslova praštěný.Mě tento snímek zkrátka příliš neoslnil. ()

herr_carter

Ježišmarjá ten Míša Pitt bude pravděpodobně asi nejhnusnější herec z celého holyúdu, hlavně všude kde hrál, hraje konstantně a strojově stejně. I proto se asi hodí přesně pro tuto roli znuděného inteligentního studentíka, který spolu s kamarádem (Gosling, co se týče mimiky a umění udělat ze sebe hnusného úchyla, totéž co Pitt) tak dlouho vymýšlejí, až to úplně zabijou.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

PALINO

Až príliš priemerný film, ktorý by sme si pri troške nepozornosti (ak by tam nehrala Sandra Bullock) mohli ľahko spliesť s nejakou epizódou televízneho kriminálneho seriálu. ()

jondoe

Velmi slusna a po dlhsom case inteligentna krimi z vybornym scenarom a vynikajucimi hereckymi vykonmi vsetkych zucastnenych.Velmi milo ma prekvapila Sandra Bullock a konecne ukazala ze vie hrat aj ine ako slecny drsnacky a zivelne pohromy. ()

Evonichna

I když Sandra Buldok není zrovna moje oblíbenkyně, tak tento film mne hodně bavil. Nacházím tam svou oblíbenou krimošku, drama i thriller ve vyvážených dávkách. Zápletka je dost neotřelá - nebo alespoň nic podobného jsem ještě neviděla. ()

Ripley

Škoda že Sandra Bullock netočí více "vážných" filmů namísto romantických a neromantických(hloupých) komedií.Tady je excelentní.Výborně jí nahrávají na smeč i dvojice pachatelů v podání Ryana Goslinga a Michaela Pitta.Nezaostává ani sympatický Ben Chaplin.Slušný scénář,skvělá režie,"akční "finále a nečekaný(asi jak pro koho) závěrečný dějový zvrat...co víc si přát... ()

Paity

Nějak vždycky Sandře Bullock nevěřím tu detektivku s geniálním čuchem. Herečka je to skvělá, ale tohle mi k ní nesedí. Tím ale neříkám, že by měla hrát agentky FBI, co se převlíkají za modelky, všichni víme o čem mluvím. ()

Radim

Průměrný thriller s průměrnou Sandrou Bulloock. Film sice vyplní volný večer, ale po měsíci musíte hodně přemýšlet, o čem to je. Za zmínku stojí snad jen Michael Pitt, velice slibný herec. ()

jasiska

Dosť bieda. Samotný detektívny aspekt prípadu je asi taký originálny ako "krabie" tyčinky a žiadny iný, za zmienku stojaci aspekt tento film nemá. Rozmýšľala som, za čo by sa mu dalo dať lepšie hodnotenie, ale fakt som na nič neprišla. ()

Haymar

Přesnější by byl název Vzorec pro smrt, tenhle film v čele se sterilní Buldokovou by totiž vážně člověka unudil k smrti (aspoň já sem to teda měl tak tak)! ()

kwoky

Jen ždibíček chyběl k tomu, abych byl z tohoto filmu nadšen. Bohužel mě však chvíli před koncem přestalo zajímat, jak to dopadne. Za to jen tři a půl. ()

lucijelucije

Souhlasím, že Sandře velice sluší vážná tvář a zvlášť když jde o thriller, jakým je právě Murder by Numbers. Přesto, že od začátku víte, že zdánlivě perfektní vraždu spáchali dva mladíci, absolutně vám tohle vědění neodebere na báječném požitku z dramatické detektivky. Je jasné, že dneska už jsou diváci stále náročnější, na detektivní žánry, jako je například zrovna tahle kriminálka. Takže se určitě dají najít chyby..jako je dejme tomu tápavost a místy utkvělost, která pozdržuje napětí. Ale za mě rozhodně 3,5 * ()

prezdivaka

Jde o zajímavou kriminálku, hlavně díky dvěma studentům, kteří si zkusí, jestli jim projde vražda. Je vážně radost sledovat, jak dobře hrají. Hlavně Gosling si to užívá. Michael Pitt má roli trochu méně extrovertní, ale o to temnější. Asi zaujal a po letech si ho Michael Haneke vybere jako superpsychopata do Funny games USA. Škoda, že ti Američané neudrží nervy a konec pokaždé zpackají. Ta scéna s utrženým balkónem je veskrze trapná. Tak pitomý zápas a konec jako z Klidu noci je ještě o něco pitomější. Nakonec se Sandra Bullock drží rukou, kterou měla předtím pokousanou paviánem a skončila v nemocnici. Ještě, že se nakonec aspoň dá dopořádku psychicky. ()