Reklama

Reklama

Nesnesitelná tíha obrovského talentu

  • USA The Unbearable Weight of Massive Talent (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Nicolas Cage zoufale touží získat roli ve filmu Quentina Tarantina. Kromě toho udržuje velmi napjatý vztah se svou dospívající dcerou a má spoustu dluhů. Tyto dluhy ho nutí objevit se na narozeninové oslavě mexického miliardáře, který je fanouškem hercovy práce v jeho předchozích filmech, s úmyslem ukázat mu scénář, na kterém pracoval. Když se s mužem spojí, CIA ho informuje, že miliardář je ve skutečnosti šéf drogového kartelu, který unesl dceru mexického kandidáta na prezidenta. Poté je rekrutován vládou Spojených států, aby získal informace. (TommyZR)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (181)

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele

Nic Cage hrající Nica Cage je ultimátní počin, který filmový průmysl potřeboval. No to asi trochu přeháním, ale jedná se film, který snad ukazuje, že v Cageově filmografii se zase začnou objevovat kvalitní snímky a ne jen bizáry, které mu vybral berňák. Unbearable Weight je plné těch největších klišé a někdy jde až na hranu sebeparodie. Všichni na place to vědí, takže si Cage s Pascalem každou scénu maximálně užívají. Nejedná se však jen o úplnou blbinu, ale asi i o mírnou reflexi Cageovy kariéry s lehkou příměsí rodinného dramátka. Všechny jednotlivé aspekty spolu funguji náramně, přestože se ve své podstatě nejedná o nic světoborného, stejně se jedná o zábavný snímek, kterým to chtělo být především. Já jsem se bavil královsky, takže mise splněna. ()

Ingtar2 

všechny recenze uživatele

Ej, ale to sa ten Travolta rozbehol! Neironicky poviem, že som nečakal, že ešte niekedy uvidím neanimovaný film s Nicom Cageom v hlavnej roli, ktorý má ambíciu byť tu na čsfd v červených číslach. A keby len to; tento film má dokonca ambíciu byť komédiou roku... aj keď na to je ešte veľmi skoro. Všetci herci si to tu maximálne užívajú, najmä Nic Cage - ktorý sa (heh) pre túto rolu narodil. S Pedrom Pascalom som zatiaľ ešte žiadnu komédiu nevidel, čiže aj on tu bol pre mňa celkom zjavenie. Vtipy nemusia sadnúť každému, keďže humor a krása sú dve najsubjektívnejšie vlastnosti aké existujú, ale nájde sa tu aj situačná, aj charakterová, aj slovná komika, čiže aspoň raz by sa mal usmiať každý. Bol som prekvapený kvalitou hudby a kamery, niečo také by som fakt nečakal. Poteší veľa narážok na Nicove staršie filmy, ktoré si tento film vyložene pýtal. Tl;dr: Jedna z najzábavnejších komédií aké som v poslednom čase videl. Tipujem, že sa to tu ustáli na cca 65%, ale kvality to má určite na viac. Čiže za mňa 85%, silnejšie 4*. Preliezanie múru je gag starý ako ľudstvo samo, ale aj tak si ho budem ešte dlho pamätať. ()

Reklama

Oralfabet 

všechny recenze uživatele

Je docela pozoruhodné, jak zapomenutelný film z takhle slibné premisy vznikl. Působí to prostě jako něco, co si nudný člověk představí pod pojmem "šílený film". Asi stejně vynalézavé, jako tato větu dlouhá recenze, s níž jsem před chvílí přišel: "Ne úplně unbearable, ale žádný massive talent jsem ze strany režiséra nevycítil." Cage zbožňuju, ale z kompilace jeho nejlepších scén na youtubu bych měl lepší zážitek. 4/10 ()

Ronan 

všechny recenze uživatele

Film bavil od samého začiatku a čo mne sa veľmi páčilo film skvelo balancoval medzi akčnou komédiou, trilerom a rodinnou drámou. Taktiež musím spomenúť herecké duo, zábavný Cage, ktorý sa po dlhej dobe ukázal v poriadnom filme a charismatický Pedro Pascal. Veľmi veľa zábavných momentoch a taktiež potešili narážky na Cageove staršie filmy. Jediné čo mi dosť vadilo bola devädesiatková verzia Cagea. ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Nesmrtelný Nicolas Cage se vrací na scénu jako... Nico Cage. Divné? Ani ne. Možná trošku. Ale jak udělat comeback než film o sobě. Na druhou stranu Nicolas Cage nemusí dělat comeback, on totiž nikdy nikam neodešel že? Groteskní cringe komedie o návratu jedné filmové legendy. Utahuje si sama ze sebe, a ještě z nejčastějšího filmového žánru. Vlastně jsem se dobře bavil, i když jsem měl občas pocit, že je film příliš překombinovaný a dlouhý. Přesto průměrná zábavná oddechovka, která má občas čtyřhvězdičkové pasáže. Jízda v autě je prostě meme materiál jako řemen. (60 %) ()

Galerie (110)

Zajímavosti (17)

  • Ve skutečnosti, když je Nicolas Cage označován svou přezdívkou, je to hláskováno jako „Nic Cage“. Tento film objasňuje, že jméno hlavní postavy je napsáno „Nick Cage“, aby bylo jasné, že zatímco postava je založena na herci, je to stále fiktivní postava. (HanzoBureshi)
  • Na konci natáčení dostali všichni herci dárek v podobě polštáře s tváří Nicolase Cage a jeho podpisem. (ČSFD)

Související novinky

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)

Reklama

Reklama