Nesnesitelná tíha obrovského talentu

• USA The Unbearable Weight of Massive Talent (více)
Trailer 1

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

Trailer 1

Martrix

Přestože se tento film snaží působit dojmem malého, div ne nezávislého filmu, je to ve skutečosti hollywoodský škvár s mnoha neduhy. Tvůrci se je pokusili zamaskovat do očí a uší bijícího přehrávání a vyvěšením vlajky...lidi, tohle je komedie, musíte to brát s nadhledem. A ono to v první půli fungovalo. A dokonce i dlouho po ní jsem byl zvědavý kdy se ukáže, že je všechno jinak...kdy příjde ten laciný twist, který to uvede na pravou míru. Já bych ho Gormicanovi rád odpustil, protože jinak by jsme nemohli vidět skvělou chemii ústřední dvojice a bavit se jejich absurdoherectvím. Jenže aniž bych chtěl spoilerovat...žádný chytrý scénář se nekoná. Žádný fór na druhou, sympatická blbina nebo aspoň bizár... . Nic, jen akční podivnost s hádankou...je to všechno doopravdy? To se dozvíte v závěru s mě osobně to celý film pokazilo. Nespasila to ani účast Cagea, který si v poslední době libuje ve všem, co by dalo zapomenout na jeho topořivé herectví-tzn. hraje sám sebe a je jedno, jestli je to role Drákuly, šíleného lovce, nebo N. Cagea. On je velký sympaťák, ale jak zaznělo ve filmu...není herec, ale filmová hvězda. To není kritika...jen uvedení věcí na pravou míru. Dokonce Cageovi velmi fandím...že se snaží tu svou starpower udržet aspoň poblikávající. Některé filmy mají jen pobavit, nic víc se od nich nečeká a to je úkol právě pro poloherce jeho kalibru. Bylo fajn ho vidět v docela dobré formě. To přehrávání mě bavilo. Bohužel jsem Nesnesitelnou tíhu obrovského talentu viděl s dabingem...jsem si naprosto jistý, že v originálním znění bych si ho užil víc. Bylo by to víc cageovité. Ale na mém hodnocení by to asi nic nezměnilo. Je to jen akční hříčka v komediálním župánku, pod kterým je chlupatá hollywoodská žblechtanina. Ale nevadí...jsou tam fajn feelgood momenty a mírná zábava se taky počítá. ()

Gilmour93

Snesitelná lehkost promrhaného potenciálu.. Meta, které si sáhne na vyšší mety žánrových klišé a na ty zábavy a chytrosti jen tak pošilhává. Spíš než reflexe jedné vyhaslé hollywoodské vlasatice mi to přišlo jako decentní náhled na ní prostřednictvím fanouškovské optiky. Nicholas Kim Coppola se už roky tváří v tvář kreativní smrti snaží dokázat, že zběsilost v srdci nezmizela. Já mu to neberu, ale připadá mi, že průměrná doba rozhodování, jestli vezme roli, je kolem 60 sekund.. ()

filmfanouch

Nicolas Cage. Oscarový herec, jednu dobu vycházející akční hvězda, dnes herec přítomný především v béčkových až céčkových podívaných, které většinou za povšimnutí stojí právě pouze díky Cageově přítomnosti. Dříve hvězda blockbusterů jako Lovci pokladů nebo Ghost Rider se musela uchýlit k roli v těch největších béčkách, aby dokázala splatit dluhy u berňáku, v poslední době ovšem Cage přiznal, že se návratu do mainstreamového Hollywoodu tak trochu bojí a příjemnější je mu trávit čas právě u menších projektů. Jak ovšem dokázal loňský Pig Michaela Sarnoskiho, Cage je možná nadále terčem mnoha memů (především díky jeho ikonickému cageování), především je ovšem pořád velký herecký talent. Což ukazuje i ve svém novém filmu The Unbearable Weight of Massive Talent, kde hraje.... Nicolase Cage.   Komedie režiséra Teda Gormicana, který jí napsal společně s Kevinem Ettenem, je komediální akční meta záležitostí, která je plná zábavných momentů (už samotná existence tohoto filmu je prostě legrační), kromě toho v ní ovšem fungují i emocionální momenty a především je vidět, že si Nicolas Cage roli Nicolase Cage užívá. Je ochoten si ze sebe udělat srandu, v rámci toho tak trochu nabídnout ohlédnutí za celou svou kariérou a v rámci toho předvést, že je dost možná Nicolas Cage skutečně nejvíce nedoceněným hercem současnosti.   Ještě větší štěstí přináší fakt, že se v druhé hlavní roli objevuje Pedro Pascal, který si je stejně jako Cage schopen užít svou roli mexického miliardáře Javiho Gutierreze. Pascal se už delší dobu stává takovou hereckou jistotou a jeho chemie s Nicolasem Cagem je k nezaplacení. Člověk jim snadno věří rychle vybudované přátelství a sympatie, Pascal dokáže držet krok s Cageovou energií a stejně jako Cage má přirozený komediální talent.   Bez odkazů na Cageovou dosavadní kariéru se to celé pochopitelně neobejde a i ty jsou klíčem k zábavným momentům, především když se Cage ohlíží k mladší verzi sebe samého a srovnává to se svým současným kariérním stavem. Není to v součtu dvakrát nejšílenější podívaná, rozhodně se dalo snadno očekávat, že tvůrci možná zajdou ještě dál. V rámci všech těch šíleností, které Cage za poslední roky natočil je The Unbearable Weight of Massive Talent vlastně dost možná jeho nejpřízemnější film za uplynulou dekádu. Přesto je to celé skutečně vtipné, v mnoha ohledech vychytralé a kreativní, díky tomu tahle buddy akční komedie dokáže bavit celou dobu své stopáže.   Vývoj zápletky je možná snadno předvídatelný, v mnoha ohledech se The Unbearable Weight of Massive Talent vlastně bere o poznání vážněji, než to mohlo působit při prvním oznámení. Ten film je skutečně zábavný, do jisté míry jde ovšem vnímat jako ideální středobod v kariéře 58-letého Nicolase Cage. Dost možná se vlastně jedná o ideální film, který kariéra tak výrazného herce potřebovala. Dost možná žádný jiný film totiž nedokáže totiž nahlédnout do duše samotného Nicolase Cage jako tento film.   Cage osobně sice přiznal, že má filmový Nicolas Cage velmi málo společného s jeho skutečnou osobností a sám roli třikrát odmítl, než mu Gormican napsal osobní dopis, když si ovšem divák všimne, jak moc si skutečně Cage tuto roli užívá, definitivně je jasné, že se Cage skutečně nachází v ideálním bodě své kariéry, která mu vyhovuje. Časy Skály, Con Airu či Tváří v tvář jsou sice dávno pryč (minimálně tedy do premiéry Tváří v tvář 2) a Lovci pokladů 3 jsou i přes sliby Jerryho Bruckheimera pořád v rovině tajných přání, Cage ovšem očividně je spokojený tam, kde právě je. A i když si o jeho béčkách a céčkách z posledních let můžete myslet cokoliv a Cage je z velké míry přeci jen bral kvůli finanční tísni, kariéra žádného jiného herce současnosti rozhodně není tolik barvitá.   Už samotná existence Unbearable Weight of Massive Talent něco znamená, o to více potěší, že film neobstojí jako bizarní záležitost, ale funkční komediální meta záležitost říznutá s buddy komedií, která funguje a především zařídí, že se na Nicolase Cage dost možná nikdo nikdy nebude dívat stejně. I proto si tento film bez problémů dokáže obhájit svou existenci..... () (méně) (více)

Hollohlaway

Samozřejmě nejlepší film Nicolase Cage snad za deset let nebo kolik, to bez debat. Dělá si ze sebe velice sympaticky a často i dost vtipně legraci, narážky na jeho filmy, ať dobré či ne, jsou fajn. Kupodivu to i celkem drží pohromadě a má to děj, akci, a herci slušně hrají. Pedro Pascal asi Nicka trochu upozaďuje, ale na to, že jsem čekal nějakou šílenost to je vcelku normální film. A vůbec ne špatný. ()

Fr

„BUĎ ZABIJU JÁ TEBE, NEBO TY NICOLASE CAGE…“   Tak nám Nicolas hraje sám sebe - herce se slavnou minulostí a tristní současností. Postupně to nabírá na zábavnosti – s loosera se stává normální člověk, příběh je víceúrovňovej, zaměřenej na postavy, nechybí velká drogová scéna ani akční scéna… .a všechno se tak nějak obejde bez těch monumentálních CGI sraček… Místy píčovina, která baví hlavně Nicolase a Pedra, občas píčovina, u který se musím smát nahlas. Ano zasranej Nicolas Cage se tady nebere vážně! Není to žádný bilancování ve stylu JCVD, ale… prostě toho Paddingtona 2 dám!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda N.G. 2.) Chcu bejt neustále středem pozornosti.  ///  Thx za titule „dartomis“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

• Ve skutečnosti, když je Nicolas Cage označován svou přezdívkou, je to hláskováno jako „Nic Cage“. Tento film objasňuje, že jméno hlavní postavy je napsáno „Nick Cage“, aby bylo jasné, že zatímco postava je založena na herci, je to stále fiktivní postava. (HanzoBureshi)
  • Na konci natáčení dostali všichni herci dárek v podobě polštáře s tváří Nicolase Cage a jeho podpisem. (ČSFD)

Související novinky

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)