Ve starém pavlačovém domě jsou léta sousedy Novákovi a Bartáčkovi. Novákovi se rádi vytahují před ostatními nájemníky a nevynechají jedinou příležitost, jak si vystřelit z Bartáčkových. Starý činžák jim k jejich záludnostem poskytuje příležitostí víc než dost. Oba páry si před sebou neustále na něco hrají. Nováková tvrdí, že jde do kosmetického salónu, ale ve skutečnosti se jde ucházet o práci uklízečky. Bartáček se zase vydává za ředitele podniku, ale ve skutečnosti je v něm pouze skladníkem. Jejich vzájemné naschvály nakonec přerostou v otevřený boj. Pokus o příměří, vyhlášený poté, co je jejich starý dům zbourán a obě rodiny dostanou byt v paneláku, má jen krátkého trvání. Manželským dvojicím jsou přiděleny byty vedle sebe. A letitý kolotoč zlomyslností se rozjíždí nanovo. (TV Nova)

Kelinej

Nemám rád komunální satiru ani prvoplánové tepání maloměšťáctví. Tady se ale podařilo režiséru Schulhoffovi za pomoci výborných herců vytvořit tak komické situace, že film šlape a baví od začátku do konce. Pro mne se stal klasikou, na kterou kdykoliv rád kouknu. ()

Korpy22

Sousedká nevraživost, klepy, vtipy a naschavály. Tohle je česká nátura jak se patří. Kdokoliv někdy bydlel v bytě, tak zažil jaké to je. Film nádherně graduje od konfliktu, přes určitou katarzi až ke zdárnému konci a během celého filmu člověku cukají koutky. Skvělá česká komedie s typicky českým humerem, pro cizince nepochopitelná. ()

petmes

Ked sa Novakovi presťahujú do nového bytu niekoľkokrát sa zopakuje, že sa sťahujú do desiateho poschodia ( štoku) , ale z pohľadu z vonkylu má do len 8 poschodí. S prízemí deväť ()