Svérázný všeuměl Joska Platejz žije sám v nádherné krkonošské chalupě. Přestože neustále tvrdí, že nikdy nikoho nepotřeboval, nepotřebuje, potřebovat nebude a nejlepší je být sám, snaží se sám nebýt. Proto vyvařuje partě dřevařů, přátelí se s hajným Fandou a učitelem Kroupou a touží po návštěvě svých dětí, které žijí s rodinami v Praze a nikdy za ním nejezdí. Když je sám navštíví, zcela zjevně mají zájem pouze o jeho peníze a chalupu. Zeť Lojza s kumpánem ho dokonce přepadnou a chtějí ho okrást. Naštěstí se včas objeví mladý dřevař Jarda, který útočníky přemůže. Příliš šťastně nedopadne ani setkání s pohlednou padesátnicí Helenou, do níž se Joska bláznivě zamiluje. Netuší, že je to protřelá podvodnice, která ho chce připravit o peníze. Naštěstí jeho smutek nikdy netrvá dlouho, protože má nejen šťastnou povahu, ale také schopnost vzdorovat ranám osudu. (TV Nova)

je-za

vůbec by mi nevadilo, kdybych dopadl jako Joska. Nemyslím Jiřinu Bohdalovou, ale situaci, kdy vaří lesákům a užívá si podzimu života. Jinak role Petra Čepka jako lesníka je skvělá, jak se chlap mění z "jemijednocoseděje" na otce od rodiny. ()

Melannie

Mooc hezký film. Moooc smutný...o tom jak člověk dokáže být naivní.-( Navíc mám pro pana Vlastimila Brodského slabost ()

Saprofag

Dal bych si nějakou dobrotu od Vlasty. To jsem jim žral nejvíc. Romanťárna (pro mě) se smutným patosem. Na tu čtyřku to je. ()

foehr

Příběh o panu "neomylném", který svému nosu jednou vystaví pomník, nebyl vůbec špatný. Avšak rozhodnutí vypointovat příběh rozluštěním záhady vilných starců nabízí přinejmenším dvojí klíč k interpretaci hlavního hrdiny: buď ho jeho vlastní karamboly měly definitivně přesvědčit o nedostatečnosti lidí z jeho okolí (jež tak nikdy nebudou moci dosáhnout nebo se jenom přiblížit jeho "výjimečnosti", či ji snad aspoň pochopit), čímž by se maximálně odhalila jeho nulová sebereflexe a nesnesitelnost; nebo se tak měla naopak prokázat směšnost jeho konání, kterou si měl sám uvědomit, a stát se tak člověkem hodným slitování. ()

Johgas

Sladko smutný příběh o stárnoucích lidech, kteří nechtějí být sami...i když se tváří, že jim to je jedno. Herecký koncert pánů Brodského, Kemra, Čepka, Bohdalky a Borodyové. Ve filmu není slabé místo, líbí se mi to od začátku do konce, včetně skvělé hudby Petra Skoumala. Kdykoliv se ráda podívám znovu. Je to takový zapadlý klenot let osmdesátých. ()

sherpa

Film, který miluji tím víc, čím častěji ho vidím. Pánové Čepek, Kemr, Brodský hrají první ligu, ostatní samozřejmě také skvělí, ale tohle trio bylo k sežrání. Ten život na horách, byť drsný, ale o to víc utužený přátelstvím, jsem jim záviděl. Že je život pomíjivý a veselé okamžiky střídají ty smutné, to je neoddiskutovatelný fakt, který nám H. Bočan naservíroval v plné parádě. Uměl bych si představit i pokračování. ()

Gareth_Jones

Výborný a trošku opomíjaný film, čož je na škodu. Chlap s dobrým srdcom, ktorý natrafí na rafinovanú podvodníčku. "Když já vylezu, Ty už budeš prdět do hlíny"... ()

destl

All-Star trio Brodsky, Kemr, Cepek v plne palbe. Ke vsemu taky skvela Bohdalka a celkove vyborny scenar, rezie a vubec...krasny film. ()

Jasmín

Hrozně rád bych patřil do té party lesáků v době oběda .... to musí být nádherná práce. Bróďa i Kemr dali svoje vysoké standardy, hodně se mi líbila postava Petra Čepka. Jinak ale komedie tento film není v žádném případě!! Spíše jde o poezii jedné horské vesnice a jednoho "smutného klauna". ()

PORTER44

Určitě herecký koncert V.Brodského v roli starnoucího samotářského vynálezce který když si myslí že konečně našel někoho s kým by to šlo J.Bohdalovou a na pár dní je šťastný než jí svěří peníze aby koupila auto ale na další schůzku už nedorazí ona ale policie aby mu oznámila že je to podvodnice i přesto se za čas opět zotaví a vrátí se ke svým známím kamárádům. ()

Vernissage

Neuvěřitelně geniální film s parádní muzikou Petra Skoumala . Život zaznamenaný ve své něžnosti a přitom je to tam, absolutně!!! ()

Paddy11

Zdařilý příběh s hvězdným obsazením. Dominující prostota a skvěle zahrané postavy obyčejných lidí. Velmi poutavé, šokující zápletky (zloděj Heřmánek a Bohdalka). Trochu naivní a méně sdělná, valstně i sdělitelná katarze: Nádherná blondýnka, kterou (jestli jsem to pochopil správně vyhledal podle doutníků?). Co víc dodat, dnes už klasický scénář. Vlasně je to taková celá klasika z osumdesátek. Pěkné prostředí. Jen možná lehce absurdní kuchař; na tu dobu velmi luxusní způsob pohostinství pro dělníky dřevorubce. Jinak moc pěkné! ()