Pro ptáčky

• USA For the Birds (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2000, 3 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Hejno malých ptáčků sedí na telefonním drátě, pěkně jeden vedle druhého. Sami mají dost práce s tím, aby se tam namačkali všichni. Pak ale přiletí velký přihlouplý opeřenec, který si k nim zkusí přisednout. Všichni do jednoho si z něj začnou utahovat. Jaké však bude jejich překvapení, když velkému, komickému a trochu připečenému opeřenci dojde trpělivost a velmi vážně se rozhněvá? (HBO Europe)

WANDRWALL

Co vše se dá narvat do animovaného filmu, který trvá 180 vteřin? Právě tolik, aby si žák na základní škole odpočinul od výuky, a pustil třeba tuhle drobnost. ()

Ghoulman

Některé filmy vám neřeknou nic podstatného ani v prostoru dvou hodin. Jiné dokáží vyjádřit něco ohromně důležitého a hluboce pravdivého v pouhých třech minutách... ()

VenDulin85

To jsem potřebovala.. Ale tedy český název a obsah zní příšerně, díky Ainy za odkaz, jinak bych tuhle skvostnou jednohubku přehlédla :-). ()

Stanislaus

Slušná krátká pixarovka, plná uřvaných ptáků a smíchu, která mi připoměla, že "ten kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe". Závěr opravdu špičkový!!! ()

Dr.film

Patnáct opeřenců sedících na jednom drátě elektrického vedení. Z čeho všeho se dá vykovat velice vtipný námět, bych nikdy nevěřil. ()

Falcor

Jo jo. Malým ptákům, ať je jich kolik chce, svět nepatří. Velkým a silným však ten smích nakonec věřím víc. Pixarově krásné a humorné. ()

curunir

Toto dielko z dielne Pixaru som videl prvý krát ako predfilm k Monsters a.s.. Treba povedať, že opäť ide o veľmi zábavné dielko, avšak svojou originalitou až tak neohúri ako Geriho hra. Vtáčiky sú však veľmi pekne spracované (riadne potvory), okrem tradične dobrej animácie sa vykresľujú aj charaktery. Vtipné, ale bez žiadneho hlbšieho zmyslu - aj tak dám plný počet v hodnotení. ()