Pro ptáčky

• USA For the Birds (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2000, 3 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Hejno malých ptáčků sedí na telefonním drátě, pěkně jeden vedle druhého. Sami mají dost práce s tím, aby se tam namačkali všichni. Pak ale přiletí velký přihlouplý opeřenec, který si k nim zkusí přisednout. Všichni do jednoho si z něj začnou utahovat. Jaké však bude jejich překvapení, když velkému, komickému a trochu připečenému opeřenci dojde trpělivost a velmi vážně se rozhněvá? (HBO Europe)

Radiq

Taková už klasika. Veselá a povedená pixarovka... a kdo bude chtít, může z toho vyvodit i nějaké to ponaučení. ()

Kjůkíí

Špička v krátkometrážních filmech, studio Pixar to prostě umí a dokazuje to každý rok. Jak se ptáčci sami oškubají, no málo jsem se smál. Člověk žasne, co se dá za 3 minuty stihnout za veledílo. ()

Estrellita

Naprosto dokonalý krátký film ve stylu bajky. Bavila jsem se od začátku do konce (po celé ty tři minuty, čímž nechci nijak snižovat kvalitu - spíš naopak) na sto procent! :) ()

LeoH

Xenofobní hejno versus bezelstný přistěhovalec aneb jedna z opravdu dokonalých pixařích miniatur s pointou dnes ještě uspokojivější než před 15 lety. ()

Lachtaan

Další animák, který dětem hezky poukazuje na špatnost posměchu (či v expresivnějším vyjádření přímo šikany) a poučuje je, aby se v životě drželi trefného motta “Kdo jinému jámu kopá...”. Animace úžasná. ()

T-pack

Filmeček o to krásnější, že v něm figurují elementy tak skvěle zachycující společnost: ptáčci se nejprv hádají o místo na drátě, ale sjednotí se proti někomu, kdo je odlišný. Ten velký pták pak ty malé štve už pouhou existencí, přitom se jen snaží zapadnout. No a pak přijde karma, a všechny malé ptáčky připraví o peří. Navíc je film vtipně roztomilý a tvůrci se vyblbnou i s věcmi, jako přidání unikátního charakteru ke každému ze skoro totožných ptáčků. Celé to pak rámuje (třebaže neúmyslné) modrooranžové téma. ()

Kmotr76

Opravdu legrační scénka. Na pět hvězdiček nebo 92 % to zase není, takových scének je v celovečerním animáku nespočet, ale tato scénka funguje kupodivu dobře i jako celek. Prostě potěšilo a zlepšilo náladu. ()

MikyAff

Bože, jak já tohle jako malá milovala! Vždycky jsme se u toho s rodinou nasmáli a smějeme se i teď. Jak já to těm ptákům přeju.. Krásná nostalgie. :) ()

sskrblik

Další z Pixarovských animací, která nadchne malé i velké. Nikoho neurazí, je pěkná a okrade vás pouze o pár minut vašeho života :-). Malý dostanou za vyučeno od velkýho. ()