Rupert Pupkin (Robert De Niro) je komik, který je přesvědčený o genialitě svého talentu, přestože nikdy nevystupoval a názor na jeho talent s ním nikdo nesdílí. Rupert je posedlý myšlenkou vystupovat v televizi. Když se seznámí se slavným komikem Jerrym Langfordem (Jerry Lewis) nabude přesvědčení, že mu tato hvězda dopomůže ke slávě. Jerry Ruperta odmítá, a tím pro něj začíná noční můra, neboť Rupert se neštítí ničeho na cestě ke svému cíli. Začíná Rupertova bezohledná hra pronásledování, vydírání a nakonec i únos... (Fine Production)

Estetik 1

Některé scény jsou opravdu velmi bizarní (hádky Pupkina s matkou, rozhovor s papundeklovou Lizou Minnelli). Vedle excelentního Roberta De Nira mě zaujal herecký výkon Sandry Bernhardové v roli fanynky Jerryho Langforda, která doslova ztělesněním stalkingu. Film má docela překvapivý konec, když se ukáže, že Pupkin není až zas takový shmok, jak se zdá. ()

JohnTheOne

Vůbec jsem netušil, do čeho jdu. O to víc jsem byl nadšen. Důvodů je několik: 1. Skvělý De Niro, tady těžko něco dodávat. 2. Je to film o médiích. Tyto filmy mě díky mému oboru vždycky hodně přitahovaly. 3. Scorsese neumí natočit špatný film. U Krále komedie tak můžeme lehce plout filmem a ani nepostřehnem, že už je vlastně skoro konec. 4. Konec. Výborný závěr, který film vyšvihává z nadprůměru do absolutních výšin. ()

Marchellonzo

Touha amatérského baviče být někým a přátelit se s televizními hvězdami je vlastně touhou většiny lidí. Jenže pan Pupkin si nedá říct a dělá dobře. Výborný a originální film s jako obvykle výtečným De Nirem, jehož postava sice ještě bydlí s maminkou, ale jeho ambice jsou nepokořitelné. ()

kolodej1

je to komedie, ale spíš taková trochu trpká, o komikovi Pupkinovi, který chce být za každou cenu slavný a tak se patologickým způsobem vnucuje aktuální největší hvězdě a doufá, že to je ta správná cesta ke slávě. Slavný Jerry ovšem nemá pro jeho plány žádné pochopení a tak se Pupkin odhodlá k radikálnímu činu. To mi přišlo až skoro přehnané, ale dejme tomu. Pěkně vykreslená až psychopatická figura de Nirem, jako obvykle byl výborný. On celý film táhne, další herecké výkony už tak skvělé nejsou. 70% ()

jackalsc

Film je moc natahovaný, dějově docela slabý, komplic Pupkina mi vůbec neseděl, připomínala mi ,, Pinu" z Fantozziho, myslím, že se tak jmenovala( Ti co viděli ví o čem mluvím). Ale je pravda, že jsem se zas tak často nenudil. Pravda, že komedie má být k zasmání a já se možná tak pousmál u Pipkina, Pumpkina ci co ještě a scéně v televizi. Takový hodně, ale hodně slabý střed. 50% ()

AlDelon

Ač jsem před zhlédnutím tohoto filmu viděl už Jokera...nic to na Královi komedie neubralo (však byl první). Je to poměrně řekl bych až oddychový a přec umělecky hodnotný film. DeNiro, ostatně jako vždy, perfektní -inu film na kterej se člověk rád dívá. Určitě by si zasloužil dabing, bohužel má jen ten slovenský. ()

panki9922

Úžasne nadčasový a aktuálny film na vtedajšiu (ale aj súčasnú) dobu. V dnešnej internetovej ére plnej pseudo-celebrít, tu máme nejakého Ruperta Pupkina v priemere každý týždeň. Otvorený záver veľmi vydarený. Či si vyberiete variantu A alebo B, je v podstate jedno. Scorsese to natočil bravúrne a rozoberá témy ako - pervérzne obdivovanie celebrít, chorobná túžba po sláve a prehnané sebavedomie. Pravdivá a nepríjemná (creepy) satyra. ()

max cady

Scorsese natocil film,ktery je dnes klasikou,ale ve sve dobe to byl propadak.De Niro si zaslouzil aspon nominaci na Oscara.K vykonu De Nira nemam slov.GENIALITA!!!! ()

nickymilka

Neoslovilo mě to. Pochopila bych, že se Scorcese snaží nějak zesměšnit byrokratickou moc Amerických médií, ale že ta vtipnost bude jen v tom, že nikdo nedokáže vyslovit jméno Rupert Pupkin......Ach jo, tak moc mě to zklamalo, že mi z filmu zůstal stejný pocit, jako měl Jerry Langford, když seděl svázaný a nechal se šikanovat snad nejoplzlejší fanynkou všech dob. Stejně jako mi nesedí Blbý a ještě blbější, Pat a Mat nebo Kamarádi do deště. Nemám prostě ráda trapáky, co maj bejt vtipní svou hloupostí a natvrdlostí. ()

sk.Martin

Scorsese mi tentokrát šel po chuti a naservíroval mi tento výborný, komorně působící film, kde mě De Niro opět učaroval. ()

motyka52

Tak já tady tu hlášku taky vypíchnu: "Lepší být králem na jednu noc, než blbcem na celý život". Tragikomický Rupert Pupkin v podání vynikajícího De Nira by udělal všechno pro to, aby byl tím prvním. Je to zajímavá sonda do duše jednoho snílka, která si ale dle mého soudu trochu - ale trochu zbytečně - podtrhne nohy závěrečnou půlhodinou, kdy už se jde do absurdna až příliš hluboko. A taky úplně zbytečnou figurou Sandry Bernhard, bez které by se film zřejmě v klidu obešel, tím spíš, že je fakt neskutečně obtěžující. ()

Mezerník

Čekal jsem klasický příběh o vzestupu neznámého komika, a o to víc jsem byl překvapen neschematičností celého příběhu. Doporučuji. A navíc tu Robert De Niro vypadá trochu jako Lech Walesa :-) ()

augustin43

spíše tři a půl. Ty fantazie hlavního hrdiny se mně zdály dlouhé a nudné. Jinak jde ovšem o celkem příjemný film, který nikoho neurazí a mírňoučce pobaví. Niro je skvělý, režie také, ale chyba bude asi ve scénáři. Z námětu se dalo udělat více. Scéna ve vile, kde čekali na komika až se vrátí z golfu byla bezvadná. Podobných fórků mohlo být více. A nějak mi uniklo co to tam ta Pupkinova vyvolená ukradla. Závěr by si zasloužil i čtyři hvězdičky, to uznávám. ()

bertrand

Opravdu snad asi nejlepší Scorsese (nebo aspoň na úrovni Taxikáře). Téma, které přináší je věčné a zde je zpracováno a přesně vybalancováno na hranici snesitelnosti a trapnosti, posedlosti a temnoty. Zajít kousek dál a byl by to depresivní horor. Dokonalé herecké výkony. ()

strpozdiv

"Jono, zamkni dveře!" :) Skvělá komedie, která Nirovi sedla. Jen ten závěrečný stand up byl neskutečně trapnej. De Niro jako supr-čupr bavič vypadal velmi nepřirozeně. Až mi přišlo, že mu je to nepříjemný. Vychutnáte si tu ale hlavně Jerry Lewise, z kterého nasranost ve filmu přímo kape :) ()

rbr

Skutečná klasa tohohle fláku je způsob jakym je Rupert Pupkin zobrazenej. Obtížně vzbuzující empatii. A pak, když konečně udíme jeho stand-up rutinu, tak je to zdrcující, odrážející se v tragédii eventů zabalenejch v jeho osobnosti. Námrd. Magickej realismus. Zjevení. ()

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)