Rupert Pupkin (Robert De Niro) je komik, který je přesvědčený o genialitě svého talentu, přestože nikdy nevystupoval a názor na jeho talent s ním nikdo nesdílí. Rupert je posedlý myšlenkou vystupovat v televizi. Když se seznámí se slavným komikem Jerrym Langfordem (Jerry Lewis) nabude přesvědčení, že mu tato hvězda dopomůže ke slávě. Jerry Ruperta odmítá, a tím pro něj začíná noční můra, neboť Rupert se neštítí ničeho na cestě ke svému cíli. Začíná Rupertova bezohledná hra pronásledování, vydírání a nakonec i únos... (Fine Production)

haluska11

jak si tenhle starej film dovoluje kopírovat moderní masterpiece todda phillipse Žolík? nechutný. ještě i použili toho samýho herce. Scorsese by se měl stydět. ()

prasacimor

Príjemné prekvapenie, asi aj preto že som od toho neočakával toľko ako napríklad od Zúriaceho býka. Určite hlavne vďaka DeNirovmu výkonu, bezpochyby jednému z najlepších a najvšestranejších hercov posledných tridsiatich rokov. ()

Pecival

Jakožto pro člověka, kterému se patolízalství a hlavně vlezlost hodně hnusí, bylo pro mě sledování první půlky docela bolestí (ale ne kvůli kvalitě filmu), nicméně v druhé to chytlo ty spravné grády a krásně zobrazovalo (dnes víc než jindy) aktuální téma co vše je schopen člověk udělat za svých patnáct minut slávy. De Niro v možná trošku netradiční roli, byl skvělý. Před ním může člověk prostě jenom smeknout, zahraje cokoliv. Taktéž je ale třeba zmínit Sandru Bernhard, které její psychopatická faninka náramě sedla (dost možná jí v tom pomáhal její vzhled), ale při večeři při svíčkách bych opravdu nechtěl být v kůži Jerryho Lewise. ()

P1tr

Nenechte se zmást zavádějícím názvem, neboť Král komedie je spíš Králem dramatu, jelikož neservíruje vtipy, ale tragikomický osud jednoho rádoby komika, který pro svůj sen je ochoten udělat cokoliv. Robert De Niro v roli exceluje a ačkoliv je vám jasné, že jeho postava je otravná a na zabití, díky hercově umu se občas neubráníte sympatiím a lítosti. Se Scorsesem se u jeho klasik často míjíme a dochází u mě ke zklamání, ale u Krále komedie naštěstí tvůrce své pověsti dostál a naservíroval mi vtahující zážitek, ve kterém o napětí a skvělé momenty není nouze. ()

insurgentes

První půlka filmu nás svedla k docela zajímavým rozpravám na téma přání, protichůdné myšlenky, sebereflexe, kvůli kterým jsme nestíhali sledovat děj. Potom se to ovšem zvrtlo do úplně jiného žánru tzv. totální píčoviny nebo chcete-li slušněji, krávoviny, která byla napínavější ale také o poznání plošší. Celkově jsme se však po shlédnutí cítili pobaveni relativně vkusně. ()

velkyvezir

První polovina filmu se mi jevila nudná, když Pupkin opakovaně chodil do TV studia, druhá polovina, když unesl Jerryho byla naprosto skvělá. Chápu, že první půle měla ukázat neobyčejnou trpělivost Pupkina nechat se odmítnout, než nastal onen zvrat a Pupkin přistoupil k ráznému řešení. Celému filmu dominuje De Nirův výkon, jemuž po celou dobu nezmizí z tváře přátelský úsměv a to i tehdy, když slečně Longové vysvětluje, že jejímu úsudku nedůvěřuje, či když jej vyvádí TV ochranka. Jestliže protahovaná první půle je vyvážena strhující druhou půlí, De Niro svým výkonem mne vede k tomu, že místo tří dávám čtyři. ()

korndaddy

Jedn z těch filmů střední kvality Scorseseho a De Nira Oba dva podtvrdily, že opravdu umí, ale film mi nepřišel nějak skvělý. A mimochodem???? Nejmenoval se De Niro Rupert a ne Robert?? ()

Mistickzz

Veľmi zábavný snímok s geniálnym Robertom De Nirom v jednej z jeho najlepších hereckých úloh. Rupert Pupkin bol len obyčajný chudák, ktorý sa chcel stať slávnym a na počudovanie sa mu to aj podarilo. I keď vám je ho celý čas ľúto, tak by ste vôbec neverili, že on to dokáže. Martin Scorsese ukázal, že dokáže točiť i komédie a k tomu originálne komédie. 80% ()

Zagros

Martin Scorsese je výtečný režisér a hodně jeho filmů je skvělých, Král komedie se mu ale vůbec nepovedl. Moje hodnocení vychází především z neskutečně nesympatické hlavní postavy. Ani si nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl otravnějšího člověka. Robert De Niro jej zahrál přesvědčivě, to ale nemění nic na tom, že postava Ruperta Pupkina (velmi přiléhavé jméno) je protivná až hrůza. Popravdě jsme se dívali doma společně, po dvaceti minutách jsme to vypli a druhý den už jsem se dodíval sám bez ženy. Byla to ale dřina a žádná zábava. Komedie je v žánru omylem. Naštěstí druhá polovina má i nějaký děj a obsahuje některé zajímavé myšlenky. Jednu hvězdu nechávám za dobrou řemeslnou stránku a druhou za herecký výkon De Nira a za odkrytí toho, jak v Americe funguje showbyznys. Možná to bylo neúmyslné odkrytí. :-) Americký sen, který se od mládí hustí do všech Američanů, je pro jejich společnost mor. Skutečného úspěchu dosáhne logicky menšina populace a ti neúspěšní pak mají deprese, jsou vyhořelí, snaží se být zajímavý kde čím, nebo jdou za svým snem podobně jako Rupert Pupkin a v reálu to pak končí ještě hůř… ()

Han22

Král komedie - krimikomedie/drama s 3500 hodnoceními o které jsem v životě neslyšel? No bylo to něco úplně jiného než jsem čekal. Komedie skoro vůbec, spíše satirické drama s krimi tečkou. Ty 3* jsou spíše subjektivní dojem - Scorsese to natočil solidně a De Niro je fantastický. Problém je, že hraje postavu naprostého magora, ze kterého mě běhal mráz po zádech. Je to blázen, vytvářející si vlastní realitu ve které je výborný stand-up komik, nejlepší přítel televizní hvězdy Jerryho. A když se neoddává dennímu snění, snaží se dostat do jeho kanceláře, nebo se vecpe do jeho domu. A když mu dojde realita, že o něj Jerry nestojí, prostě ho unese, aby se dostal do šou. Na mě působil jako ukázkový psychopat, střídavě děsivý a střídavě mě za něj bylo trapně. Nekoukalo se mi na to dobře, proto jen 3* i když objektivně je to asi lepší. ()

Ezekiel1

Další výborný Scorseseho snímek 80. let v němž exceluje, kdo jiný než Robert De Niro. Ten opět ukazuje, že mu nedělá problém jakákoli role od psychopata v Taxikáři až po temperametního vrcholového sportovce(Zuřící býk) a nakonec mu nedělá problém ani zahrát jednoho snílka, který se za každou cenu snaží prosadit jako komik. Sandra Bernhard je také bravurní, ne jenom, že je správně šílená, ale i její zjev působí dost děsivě. "A tak se ptám, co je lepší???Být králem na jednu noc, nebo blbcem na celý život???" ()

Schuldiner

De Niro jako naprostej cvok!!! Ale zvládl to podle mýho parádně! Tenhle filmeček nemá bejt vtipnej tim, co Pupkin konkrétně řiká, ale tim jak jedná. A to sem si prostě užil.. Oba ´´kumpáni´´, Pupkin i Masha, sou totální magoři, každej uplně jinak, ale musel sem se jim prostě smát.. Od začátku mě to úplně nechytlo, ale postupně sem se do toho dostal a nakonec můžu říct, že to bylo dobrý. ()

Paldiny

Kráľ komédie je čistokrvná dráma, v žiadnom prípade nejde o komédiu. Stand-up výstup sa tu vyskytuje jeden a aj jeho komickosť posúdi každý sám. Mne tento druh humoru nič nehovorí, tak som sa zameral na to, čo sa deje okolo. De Nirova postava komika, čo sa snaží za každú cenu dostať pred kameru je však hrubo nesympatická a ja sa vďaka jej chovaniu cítil nepríjemne celý film. A tento pocit pri sledovaní sa mi výsostne protiví. Takže môže byť snímka skvostne zahraná, brilantne natočená s nepriestrelnou pointou, no ak má film podobný deficit, u mňa stráca šancu na úspech a tu prítomná elita na tom nič nezmení. ()

Rozjimatel

2,5  "Better to be king for a night than schmuck for a lifetime." Tragikomická dráma o nástrahách slávy, s kritikou spoločnosti závislej od plytkej televíznej zábavy a nekriticky oslavujúcej tzv. celebrity. Tento film z prostredia stand-up komédie, ktorá ma bytostne nezaujíma, vo mne vo vlnách vyvolával nepríjemné až skľučujúce pocity. V podstate ma veľmi dobre pobavil len odľahčený koniec, zvyšok filmu bol na mňa až príliš ťaživý. Zreteľne vidím, že film má hĺbku, že je inteligentný, ale prečo sa mám dobrovoľne trýzniť sledovaním niečoho, čo ma tak odpudzuje? Robert De Niro je ako jediný herec vo svojej role vynikajúci. A to v role skrachovanca posadnutého myšlienkou, že je geniálnym bavičom, kráľom komédie, žijúceho v dokonalom sebaklame. Nebyť Roberta De Nira, film by bol pre mňa takmer nepozerateľný, keďže ostatní herci sú nula bodov, Diahnne Abbott, De Nirova prvá žena, je totálne nevýrazná, všetky tie role (vo významných filmoch) dostala zrejme len protekčne, Sandra Bernhard je zase príšerne škaredá a ako herečka tiež nie je nič extra. ()

dehlie

tragikomický príbeh samozvaného komika Robert Pupkina v podaní tradične výborného De Nira. tomu sekunduje podobne ujetá Masha v podani Sandri Bernhard. ()

Balet

12. 01. 2007: Opět ohromný výkon Robera De Nira. Koukal jsem na to s otevřenou pusou, nechápal jsem, jak mě něco může takhle pohltit. ()

Pafl

Je to vlastně bytostně americký příběh. Jít za svým snem. Nevzdát se. Nehledět na ty, kteří se mi smějí, ignorovat to, jak mě odhánějí z míst, kam nepatřím. Přesvědčený, ambiciózní muž patří tam, kam se mu zachce. Z druhé strany je film dalším Scorseseho příběhem o posedlosti. Nakonec je úplně nejlepší, když se dozvíme, že hlavní hrdina měl vlastně pravdu - že vlastně jenom šel za tím, co mu náleželo. To je společnost, o které vypráví Martina Scorseseho: tak jako my stavíme svět kolem nás, tak si staví ten svůj i egomaniaci, velikáši a šílenci. A tyhle světy jsou rovnocenné. ()

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)