Rupert Pupkin (Robert De Niro) je komik, který je přesvědčený o genialitě svého talentu, přestože nikdy nevystupoval a názor na jeho talent s ním nikdo nesdílí. Rupert je posedlý myšlenkou vystupovat v televizi. Když se seznámí se slavným komikem Jerrym Langfordem (Jerry Lewis) nabude přesvědčení, že mu tato hvězda dopomůže ke slávě. Jerry Ruperta odmítá, a tím pro něj začíná noční můra, neboť Rupert se neštítí ničeho na cestě ke svému cíli. Začíná Rupertova bezohledná hra pronásledování, vydírání a nakonec i únos... (Fine Production)

GOREGASM

Tak tady jsem s očekáváním těžce přestřelil, ale zase se mi potvrdilo, jak dobré je nečíst si před projekcí synopsi. King of Comedy je dokonalou satirou, která zabrousí i do mělčích thrillerových vod a dokáže s pro Scorseseho typickým nadhledem nakouknout pod pokličku lesku a bídy showbussinesu. Lewis i De Niro jsou ve svých rolích hmatatelně reální a chemii mezi nimi označme jako bezchybnou. Tenhle skrytý Martyho klenot nesmíte minout. 100% ()

Mánička

Herecký koncert De Nira a pomer(mne) neznámej Sandry Bernhard. Tvorcovsky šikovne uchopená myšlienka a film, ktorého scény s doma nacvičovanými hláškami tvárou v tvár sebe samému sú zrkadlovým odrazom nejedného cinefilného pacienta. "Lepší žít jedinou noc jako král, než dlouhá léta jako nýmand." ()

strikeman

Ze Scorseseho tvorby mám samozřejmě nejraději filmy z prostředí italsko-americké mafie, ale hned za nimi tyhle snímky o lidech s psychologicky "výrazně nestandardním profilem" (Taxikář, Zuřící býk, Král komedie, Mys hrůzy, Letec, Vlk z Wall Street). King of Comedy byl poslední Scorseseho klenot, který mi ještě v mém "čtenářském deníku" chyběl, a jsem rád, že jsem si v tomto směru doplnil znalosti. Tradičně úspěšné spojení De Niro + Scorsese prostě nemohlo zklamat... 80% ()

helloween93

“Throwback Thursday #39” - Král komedie měl být další hit, který vzešel ze spolupráce Scorsese za kamerou a De Niro v hlavní roli, ale snímek byl v kinech diváky ignorován a zcela propadl. Docenění se filmu dostalo až po letech a zejména po úspěchu Jokera, který se Scorseseho snímkem hodně inspiruje. The King of Comedy je satira, která střílí do amerického zábavního průmyslu, kde je možné opravdu vše. De Niro hraje neúspěšného komika, který se chce mermomocí vetřít do přízně Jerrymu Lewisovi, až se jím stává úplně posedlý a když je několikrát vyignorován, uchýlí se k únosu stand-up komika a vynutí si účinkování s nim násilím. Závěr je zcela absurdní a hodně americký. Ten mi překvapil asi nejvíc, protože vlastně není zřejmé, zda je to snové nebo skutečnost. Viděno na HBO Max. 4* ()

dokktor

martin scorcese - dle názoru mého nejpřehypovanější americký režisér, který svou chudou neinvencí dokáže zabít i tak nosný námět, na kterém je postaven tento film. deniro byl dobrý, zbytek stál za prd. jestli sem se měl smát, nebylo téměř čemu, jestli mě to mělo zaujmout jinak, tak jedině tím, že v půlce dobře našlápnutéo gagu to režisér nějak záhadně utnul a přejel do vedlejšího jízdího pruhu. prostě tak nějak polovičaté. v duchu pohrobkova komentáře - tento film je o samotném scorcesem. ()

Barak

Geniální plán jak prorazit do světa showbyznysu! Závěr mě dostal na plné čáře - Pupkina už mi nebylo líto, protože jsem se v závěru vesele usmíval s ním. Snímek, který vás hodí do pohody.... 8.5/10 ()

JimiH

Lehce zapomenutý skvost Martina Scorseseho. Kromě skvěle napsaného scénáře je největší devizou filmu casting. Dokonce i De Niro zapomíná na své trademarky a já mu celou dobu toho naivního nadšence / stalkera žral, stejně jako jeho "kolegyni". ()

Biopler

Neviem, či tento film mal byť pokus o komédiu, alebo o paródiu na showbiznis, no asi ani jedno sa nepodarilo. Z doteraz videných filmov od Scorseseho jednoznačne najslabší. Nezachraňuje ho ani De Niro, ktorý podáva skvelý výkon aj napriek tomu, že hraje snívajúceho chlapíka o úspechu. ()

Stíba

Král komedie není ani tak komedie jak klame název ale spíše hořké životní drama. Je to příběh člověka, který si žeje svůj svět a mů svůj cíl. Cíl kterému je ochoten leccos obětovat leccos pro něj podstoupit. Přitom ale není zatrpklý a zahořklý a na svět se dívá stále svým veselým úsměvem. Věří v sebe a ve svůj úděl. Chce zkrátka jen bavit lidi a žít svůj sen ale je tohle ten pravý důvod? Nebo co vůbec chce? To byste se asi museli zeptat přímo Pupkina ale já to vidím takhle: "Lepší žít jedinou noc jako král, než dlouhá léta jako nýmand." ()

Pekisan

Si myslis, ze ty si niaky hrac? Jon Bovi, to bol hrac...teda De Niro. Excelentny, mozno vo svojej najlepsej role. Akurat film toho az tolko nema povedat a tak sa jeho dalsia spolupraca s reziserom Scorsese je pre mna zatial najslabsia. A taka Sandra Bernhard je tam potrebna asi ako toaletak vedla pisoaru. Rozumies mi, co ja chapem? ()

AngelG

Za mě nejlepší výkon Roberta De Nira! Opravdu jsem z něj měla celou dobu bradu u kolen, jak fantastický byl. Překrásně vystihnutá obscese, naivita, touha o uznání a sebeklam. Vskutku mistrovsky odehrané. Jinak film jako takový mohl být krapet kratší, poslední část se lehce táhla, ale jinak jsem se bavila. Každá scéna imaginárních interakcí mě dostávala do kolen, scéna se čtením požadavků z cedulí anebo neustálé komolení příjmení Pupkin zrovna tak. ()

GTS_PUNK

Filmové spojenie dvojice Robert De Niro a Martin Scorsese je takmer vždy zárukou kvalitného diela. Dramaticko-kriminálno-komediálna snímka z roku 1982 o neobjavenom komikovi Robertovi Pupkinovi, stvárnenom De Nirom, ktorý je pre jednu noc slávy urobiť prakticky čokoľvek, predstavuje veľmi dobrú kombináciu humoru a mrazivého egocentrizmu v spojení s až chorobnou posadnutosťou (najmä) hlavnej postavy. Pupkinovo presvedčenie o vysokých osobných kvalitách, týkajúcich sa jeho humoru a vystupovania, v jeho poňatí pôsobia miestami až desivo, a to najmä vďaka tomu, ako skvelo dokáže Scorsese stierať rozdiely medzi realitou a "snovými" predstavami. Spojenie týchto dvoch rovín do jednej, odrážajúcej vysnený, ale neexistujúci svet Roberta Pupkina, pomáha divákovi lepšie pochopiť nielen jeho motiváciu, ale neskôr aj motívy. Posadnutosť svojím spôsobom však v príbehu nezmieta iba Pupkinom, ale napríklad tiež postavou Mashe (Sandra Bernhard). Snímka tak ukazuje, do akej podoby môže až chorobná posadnutosť vyústiť, o to viac, ak je znásobená ešte aj pokrivenou psychikou človeka. Divák dokáže Pupkinove činy naplno pochopiť až vďaka jeho televíznemu vystúpeniu, na ktoré nadväzuje koniec filmu, pričom práve v ňom sa Scorsese celkom dobre s divákom hrá. Vďaka stieraniu reality, ktoré naprieč dielom uplatňuje, tak nie je celkom možné povedať, či ide o skutočnosť alebo nie. V tomto smere ide o veľmi dobré zakončenie rovnako dobrého príbehu. Do istej miery možno toto nazeranie uplatniť aj na skoršie scény s barmankou Ritou (Diahnne Abbott). Popri príbehu dokáže film zaujať aj postavami. Najviac samozrejme Pupkinom, ale tiež spomenutou Mashou či komikom Jerrym Langfordom (Jerry Lewis). Newyorská výprava zo začiatku osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia takisto nie je na zahodenie a divákovi prináša viacero atraktívnych záberov z "mesta, ktoré nikdy nespí". The King of Comedy je taký Joker light. Porovnateľne dobrý film so zaujímavou hlavnou postavou, ktorá je v rámci vlastného záujmu schopná zájsť nepredvídateľne ďaleko. De Niro predvádza viac než dobrý výkon, vďaka ktorému možno hodnotiť Scorseseho film čoby celok ako vysoko kvalitné dielo. ()

Shizle

U Krále Komedie mě jen udivuje, jak pestrá je De Nirova herecká paleta. V každém Scorseseho filmu hraje tak složitou, špatnými vlastnostmi prošitou postavu, ale vždycky s naprostým přehledem. Rupert Pumpkin, kterého De Niro hraje zde, je naivní, natvrdlý, ale hlavně vytrvalý začínající komik, pro kterého ne není odpověď a věří v sama sebe víc, než kdokoliv jiný. Díky těmto Papkinovým vlastnostem vyeskaluje chtíč po úspěchu začínajícího komika až do naprosto absurdního, na jednu stranu ale geniálního konce. The King of Comedy je prostě další De Nirova one-man show podtržená skvělou Scorseseho režií. K pěti hvězdám mi chybí jen trochu ucelenější příběh, minimálně ze začátku, konec je brilantní a řeč, kterou Pipkin celý večer uzavře, krásně poodkrývá krásu i ošklivost Putkinova charakteru, tím pádem i celou podstatu představeného příběhu. Bohužel, často a neprávem přehlížený film z rozsáhlé Martinovi filmografie. BETTER TO BE KING FOR A NIGHT THAN SCHMUCK FOR A LIFETIME. ()

winstonik

Dosť tvrdohlavý spôsob ako sa stať slávnym. Ale keď je niekto geniálny, duševne chorý a volá sa Pupkin, možno mu zazlievať? ()

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)