S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

BobArmstong

Brilantné, úžasné, temné a depresívne. Travis Bickle je jednoznačne jedna z najzaujímavejších a zároveň aj najkontroverznejších postáv akú som mal doteraz možnosť na filmovom plátne vidieť. Jeho postava zažije neuveriteľný prerod z taxikára s psychickými problémami na človeka ovplyvneného a zničeného špinavou spoločnosť a hnusom, ktorý každý večer vidí nielen na uliciach, v jeho kolegoch ale aj v samotnej politike. Všetky postavy sú pritom dôležité, nakoľko každá jedna Travisa v nejakom zmysle ovplyvní (Podnet na kúpu zbraní, označenie "zabijak", rozhovory v aute, každovečerné násilie na uliciach). Treba samozrejme vydvihnúť herecký koncert Roberta De Nira. Depresívneho mladého taxikára trpiaceho nespavosťou, skvelo mu na pár minút taktiež konkuruje mladučká Jodie Foster a dialóg so samotným režisérom Martinom Scorsese-om (Ktorý stvárnil rolu manžela podvedeného vlastnou ženou), patrí k jedným z najhlbších aký film ponúkne. Miestami pritom ide z De Nira strach a z jeho monológov (Či už z tých vnútorných alebo tých pred zrkadlom) vám bude naskakovať doslova husia koža (Are you talking to me?). Hudobný sprievod si okamžite zamilujete a úvodnú znelku si budete pohmkávať už na druhý krát čo zaznie vo filme. Taxi Driver je jednoznačne jeden z najzaujímavejších filmov aký za posledné roky vyšiel. Zároveň je však aj hodnotnou výpoveďou o špinavej dobe plnej násilia na každom rohu v ktorej sme žili. Alebo ešte stále žijeme? ()

honzic

Velmi zajímavý film plný skvělých herců a pěkným scénářem, sice závěr mne zklamal, ale ne vše je tak, jak by člověk chtěl. Hodnocení: 75 % ()

patbat

Ukázkový film s antihrdinou v hlavní roli. Herecké výkony jsou zde naprosto brilantní. Ať už od mladé Jodie Foster, které tehdy bylo 13 a nebo od mého milovaného Roberta De Nira. Kdyby nebyl obsazen on, asi by mě ten film ani nelákal. Ale to, co z tohoto snímku dělá špičkové dílo, je úžasně zpracovaná atmosféra odvrácené strany New Yorku 70. let a úžasné jazzové pohodově-ponuré hudby. Potom stačí do hlavní role obsadit De Nira a dílo Martina Scorseseho je kompletní. ()

PTomA

Můj nejoblibenejsi Scorseseho film. Ukázka špinavého New Yorku se skvelym De Nirem a neuvěřitelně krásnou hudbou. 10/10 ()

Dejf4

Táhlé a pomalé tempo s výbornou atmosférou. Depresivní, přesná režie a žádné tlačení na pilu. Geniální De Niro, který sám dokáže udržet moji pozornost i v hluchých místech snímku. A závěrečné rozuzlení je silný zážitek."You talking to me?" 8/10 ()

shaacul

Celou dobu jsem čekal očekávané, chystal si čtyři hvězdy, ale konec který celý film převrací naruby mě překvapil a dostal. Za pět. ()

david.babick

asi jsem měl moc velké očekávání..čekal jsem, že De Niremu jebne...že mu jebne jak Douglasovi ve Volném pádu, jak Baleovi v Mechanikovi, že mu jebne jak Nicholsonovi v Osvícení nebo, že dostanu velkou parádu podobnou jak v Jokerovi...De Niro je fajn, ale nějak mu to nevěřím jak výše zmiňovaným...od té doby co začal moralizovat mladinkou Jodie Foster, tak to šlo úplně do kopru...závěrečný "masakr" byl spíše úsměvný...soundtrack špatný, jak z Bylo nás pět :-D a na konci je z De Nira "hrdina" ble... ()

OrtonJaime

Ten, kdo tento film skutečně vnímá a vstřebává Travisovi myšlenky, pochopí pravou podstatu filmu. Chtěl jsem Taxikáře pustit kámošům, ale jelikož sledují především Marvelovky, tak by se asi určitě nudili. Někteří mladší diváci mají tendenci tvrdit, že se celý film téměř nic neděje a pouze závěr má zajímavou přestřelku. Ona ale první hodina dvacet je taky zatraceně důležitá a zajímavá. De Niro svou roli podal fantasticky, znechucení a frustrace z jeho postavy přímo křičí. Záblesk naděje a radosti u Travise vyprchá v momentě, kdy vybere špatné místo na rande. Na všechny se naštve ale i přesto chce pomoct jiné mladé dívce (Jodie Foster) dostat se domů. To je hloubka charakteru u postavy. A očividně se ani nevzdává, nevyšla akce proti kandidátovi na prezidenta? Nevadí, tamhle nedaleko je jeden bordel který potřebuje vyčistit. Hudba je hypnotizujicí a vtahující. Konec se dá interpretovat více způsoby. Jednu zajímavou teorii, jsem slyšel v Geekecu od Martyho. ()

Alex_01

Zvláštní a neurčitá hlavní postava. Je to vlastně v jádru dobromyslný člověk, který je ale kulturně nevyzrálý a tak trochu labilní. Krásná koláž červených, bílách a neonových světel. Je to o tom vzít spravedlnost do vlastních rukou, protože nikdo zhora vám nerozumí, natož aby věděl jak vám pomoct. ()

pollstro

Kultovní postava taxikáře Travise v ulicích New Yorku. Svojí atmosférou neuvěřitelně hutný a těžký film, který zobrazuje psychologickou deformaci hlavního hrdiny s působivě chladnou přesností analytického filmařského umění. Morální existence protichůdných citových postojů tehdejší doby vyvolala mnohé diskuze, jejichž existence je stále aktuální. Takřka snové vykreslení rozdílu mezi bolestí, frustrací a morálním úpadkem společnosti na jedné straně, a sebe-destruktivním, psychologicky zhoršujícím se duševním stavem nočního života na straně druhé. Děsivě pravdivý obraz tenké hranice mezi hrdinstvím a zločinem. Propuknutí šílenství a individuálního násilí odpovídá intenzivnímu pozorování okolního lhostejného prostředí plného špíny, lží, násilí a dekadence, kterou bere antihrdina do svých rukou ve snaze napravit současnou situaci a vnést do života jistý řád, pořádek a zároveň se vyrovnat s všudypřítomnou samotou. Robert De Niro ve zcela hlubokém hereckém procítění, na základě kterého vnáší do celkové hypnotizující atmosféry nepopsatelně úderný prvek, pomocí kterého vytváří jisté sympatie směrem k divákovi, který v mnoha momentech nachází pochopení, které děsí. Navíc díky závěrečnému nejasnému epilogu si Taxikář zajistil právem zaslouženou nesmrtelnost. ()

Kanee odpad!

Tento film bych mohl používat jako prášky na spaní, radši bych usnul a prospal celý film než si ho pustit znovu. Vyvrcholení a děj obecně jak kdyby napsal pan Troška, nemluvím o zápletce, kdy při hrdinském finále, kdy si chlapec ze začátku filmu hrál na hrdinu a spasitele, který je pro mír a dobro, tak najednou se z něj stává sériový vrah. Z této doby je tolik krásných filmů, na co se podívat, než tento výplod. Tato snaha o kultovní film, novelu, nebo co to vlastně pan režisér zamýšlel se nepovedla. Chápu, že se to nějakým puberťákům líbí, ale tohle byl opravdu trapas. ()

Fin_429

Nejedná se o nic moc skvělého a úžasného, ale něco málo to do sebe . Kvalitní příběh, postavy a kdo chce či né, tak i zakončení. Bohužel to je ale pomalé - má to pomalé tempo, dlouhé nepotřebné scény a konec je, chtě nechtě, dosti přetažen. Na Scorseseho to nebylo tak výstižné, jako třeba Shutter Island, nebo podobný Joker. Táhlo se to. Chtěl bych ale Hodně vychválit De Nira, který byl úžasný a samozřejmě dokonale vedený. 7,5/10 ()

Sekel

Cely film se tahne pomalu a osudove ke svemu krvavemu finale. DeNiruv Travis Bickle je hrdina ze zoufalstvi a jedna krasna obet roli, tak jak to jen DeNiro umi. ()

damdamh

Po několika Scorseseho snímcích jsem konečně přišel na to, proč se mi tak jeho filmy líbí, i když mi na nich většinou dost věcí vadí. Nikdo totiž nebyl, není a pravděpodobně ani nebude jako Martin Scorsese, na jehož jedinečný filmový pohled na svět se můžu dívat pořád... A díky Taxikáři jsem si myšlenky konečně utříbil a uvědomil si to. ()

Misterioso

Zajímavý příběh, famózní přiblížení New Yorku 70. let. New Yorku plného nečestných lidí a té nejhorší spodiny očima duševně labilního taxikáře, který se nebál vozit koholi z těchto lidí, protože mu do té doby na ničem nezáleželo, jelikož byl samotářem, který nevěděl, co si počít se svým životem, a tak po zkušenostech s lidmi všeho druhu bere spravedlnost do svých rukou. Dost už mého tlachání o ději, raději si tenhle film pusťte a sami uvidíte... Nádherně depresivní atmosféra, která chytí snad každého. Robert de Niro zahrál úchvatně, jakoby snad ani nehrál, ale Travisem Bicklem se na chvíli stal. Čtrnáctiletá Jodie Foster už tehdy ukázala svůj potenciál, to se tak někdo prostě narodí s talentem. Jeden z nejlepších filmů Martina Scorseseho. ()

Riker

Zatraceně proč to muselo být tak moc natáááhnuté? První půlka mě doslova nudila, v druhé se to sice začalo rozjíždět až po velmi dobrý závěr, ale celkový dojem je pod očekávání - slabý. :-( škoda! ()

Simir79

....obklopuje vás bezcílné nic… nemůžete spát, nic vás netěší ... otupělé dny se střídají s nocí ... tak asi tak lze pochopit život Travise... co může následovat? ... absolutní zkreslení reality... myšlenky, které by vás nikdy ani nenapadly..... touha po něčem co má smysl a pro co žít.... toto lze nazvat zoufalostí... a zoufalými činy to taktéž vyvrcholí... Robert De Niro v roly taxikáře, Jodie Foster v roly 12tileté prostitutky a Harvey Keitel (kterému bylo bohužel dáno až příliš málo prostoru) v roly pasáka.... asi povinnost… ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film