Konkurs

Rjú Murakami (kniha)

Daisuke Tengan

Hideo Jamamoto

Kódži Endó

Já jsem hodně otrlej. U naprostý většiny hororů se (bohužel) nebojím a gore scény nechávají můj žaludek v klidu. To jen tak na začátek. Během Konkursu jsem byl napnutej jak struna už od seznámení Shikegary s Asami. Romantickou komedii prostoupenou nervy drásajícím napětím prostě musel natočit Japonec. V závěru se mi zvedal kufr a přál jsem si, aby už to malý mučeníčko skončilo. Paradoxně mi nakonec připadalo strašně krátký. Každopádně jsem ho rozdejchával hooodně dlouho. Ponaučení: Muži jsou nevěrná sexu chtivá prasata. Kiri kiri kiri kiri kiri kiri kiri kiri…(21.1.2008)

Prvně jsem se kochal romantickým příběhem, avšak některé záběry, kde se někdo choval divně jsem nechápal a bral jsem je na lehkou váhu, ale závěr byl vážně psycho a hned jsem vzpomínal na divné scény, které mě najednou dávali smysl. Byl jsem tímto filmem vážně překvapen. Nejedná se o křehký film jak jsem doufal a žánr thriller a horor vážně pasuje. Mé hodnocení 3,5 hvězdičky…(4.8.2006)

• Caelos

V podstatě jedna velká nuda. Mohl to být celkem dobrý romantický film, ale horor?! Nuže, u Konkursu mne zaujaly dvě scény a sice [SPOILER JAKO SVINĚ! scéna s mučením (ta asi každého:), kdy Asami píchala jehly, či řezala nohy a šlo vidět, že ji to dost baví. Ono "hlouběji, hlouběji" (netroufám si napsat to v japonštině:) bylo velmi působivé. KONEC SPOILERU JAKO SVINĚ!]. Dále pak scéna na úplném začátku, kdy malý klouček nese matce do nemocnice přání brzkého uzdravení a ona je... Je to spíše můj osobní pocit, jelikož se mi něco podobného stalo s mým dědou. Měl jsem pro něj dárek na vánoce a on... Vůbec se mi nelíbil styl jakým byl film natočen. Spousta flashbacků, halucinací a podobných nanervylezoucích věcí, které byly ke konci filmu téměř k nevydržení. A hlavně je to až do scény zmiňované ve spoileru, což je vlastně konec, nehorázná nuda. On nám ten "děj" měl asi navodit atmosféru a gradovat napětí, ale nějak to nevyšlo. A herečka hrající postavu Asami mi byla dost nesympatická, líbí se mi jiné japonky. 2/10 Hodně přeceňovaný film, hodnocení na CSFD je zřejmě vtip.(21.7.2009)

Manipuluj a bude tebou manipulováno. Asi je někdy opravdu potřeba to podat takhle pěkně úchylně, typicky po japonsku, aby nám došlo, že většina mezilidských vztahů se nezakládá na upřímnosti. Alespoň tak jsem vnímal jehličku, kterou do mě Konkurs s nevinným úsměvem na tváři zabodnul. Hlouběji, hlouběji. Slova plodí lži.(4.9.2009)

Tak toto je paráda, i když to první půlku tak nevypadá. Jsem rád za kameru, která je tak typická pro asijské filmy. Hlavně dramata, romantické a celkově pro "pomalejší" žánry. Ději nemám co vytknout. Dobrá práce s atmosférou a jejím budováním. S příběhem plným zvratů a parádním finišem. S herci, kde Eihi Šiina byla až dokonalá. Křehká, charismatická, milá a přesto tak chladná a nečitelná. Rjó Išibaši v roli zamilovaného muže také. Málokdy se mi stane, že si snímek zastavím, abych si ho urovnal v hlavě. Konkurs takový je a tím si u mě šplhnul. I nyní, když píši tento komentář, mám ze snímku nepříjemně příjemné pocity.(13.4.2013)

• - Spoiler: V původním příběhu, podle kterého vznikl film, byly při mučení Aoyamaovi odřezány obě chodidla. Nicméně podle scénáře neměl přijít ani o jedno! Přesto se Takashi Miike rozhodl, že postavě bude jedno chodidlo odřezáno. (HappySmile)

• - Jeden z top 20 najobľúbenejších filmov Quentina Tarantina. Taktiež patrí medzi najobľúbenejšie snímky Eliho Rotha. (Michal123)

• - Spoiler: Paralyzující droga, kterou při mučení Asami píchne Aoyamaovi je vymyšlená. Režisér Takashi Miike řekl, že byly nuceni si takovou drogu vymyslet, protože bez ní by bylo těžké závěrečnou scénu zrealizovat. (HappySmile)