VOD (1)

Epizody(10)

Mladá rebelka Nimue, která má tajemné schopnosti a legendární meč, spojí síly s okouzlujícím žoldákem Artušem a společně se vydají zachránit její lid. (Netflix)

Trailer 1

LND

Příběh, kde černoch Artuš balí Langfordku, to je opravdu unikát. Sám jsem odpůrcem přehnané korektnosti. Když se Artuš poprvé představil, sice jsem protočil oči, ale dál mě to vůbec nijak neobtěžovalo. A že někdo seriál ani nedokouká a dá odpad jen proto, že je Artuš černoch, to mi fakt hlava nebere. Seriál si vypůjčuje prvky z legend, rozhodně nemá být jejich věrnou adaptací. Další mohutně kritizovanou věcí jsou klišé. Vážně někdo vyčítá fantasy žánru postavu "vyvolené" a nějaký kouzelný meč?! To je asi jako vyčítat akčnímu filmu, že se tam moc střílí. Především bych chtěl poděkovat autorům, že po dlouhé době máme čistokrevnou fantasy bez příměsi čehokoliv (snad jen toho pigmentu). Těm, kteří se na to chtějí podívat, doporučuji, aby to nebrali příliš vážně, jelikož je to prostě pohádka, kde občas teče krev. Co utkví v paměti jsou hlavně krásné lokace a přechody mezi scénami v podobě kreseb, které lehce rozvíjí děj. Dále herecký výkon Gustafa Skarsgårda jako čaroděje Merlina. Bohužel příběh je místy dost zkratkovitý a možná až nekonzistentní. To považuji za jediný skutečný nedostatek. Zkrátka úplně v pohodě seroš. ()

Chen

Start byl poněkud rozpačitý a skoro to vypadalo, že půjde o neškodnou rodinnou podívanou, ale pak se (skoro) naplno projevilo, že jde o Millerův komiks, nebyla tak nouze o násilí, zajímavé postavy a svérázně pojatou mytologii. Je mi jasné, že někomu tohle bude připadat příliš "multikulti", ale Cursed je netradiční a svým způsobem provokativní variací na tisíckrát adaptovaný příběh, který pobaví, pokud nebude zarytě odmítat nový pohled na klasickou látku. ()

Khamsin odpad!

Už od začátku to působilo tak trochu lacině. Herecké obsazení mi moc k daným postavám nesedělo (kromě okouzlující Katherine Langford a charismatického Petera Mullana). Ale proboha.. co jste to provedli Artušovi? To vážně budeme vše překrucovat tímto směrem, že i Artuše bude hrát herec výrazně snědé pleti? Ne, tak to ne. Na to odmítám koukat. Tzv. korektnost se už taví do čirého šílenství. >| ()

BFG2000

Vůbec to není tak špatné, jak by hodnocení mohlo napovídat. Vyloženě špatné jsou efekty, na kterých se očividně šetřilo. Naštěstí ale, na úkor lokací a kostýmů, které jsou parádní. Vůbec jsem nevěděl, o čem seriál je a do čeho tedy jdu. Možná i proto, mě to celé mile překvapilo. Mám rád, když se k tématu přistupuje originálně. Dva hlavní sokové Katherine Langford a Peter Mullan na výbornou. Zejména druhý jmenovaný si svou roli vyloženě užíval. Ostatní herci zkrátka zodpovědně sekundovali. A že je Artuš černoch, Lancelot víla a jedna z hlavních hrdinek lesba? Není problém. 21 století. Kdo má rád Fantasy, určitě mrkněte. Mnohem větší zábava, než např. nudný Hobit. ()

Will_X

Docela sem se na to těšil, ale bohužel „menší slátanina“... Že Artuš vypadá, tak, jak vypadá - OK. Že je tam nečekaně LGBT - OK. Že je Merlin ožrala - OK. Že to nemá s „předlohou“ nic společného - VELKÝ ŠPATNÝ. Že příběh je totální shit - VELKÝ ŠPATNÝ. Efekty teda docela LIDL, ale to se dalo čekat, aspoň lokace vypadaly fajn. Atmosféra nulová vyjma 2 dílů. 40% ()

• Pro herce Seana Gildera (Bors) se nejedná o první roli v díle adaptujícím artušovskou legendu. Zahrál si už ve filmu Král Artuš (2004), kde se představil v roli Artušova sluhy Jolse. (slipknotfan)

Související novinky

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu

25.06.2021

Populární seriál Lovci duchů v originále pojmenovaný Supernatural se dočká prequelové série s názvem The Winchesters. Herec Jensen Ackles, jedna z hvězd původního seriálu, pak nový projekt zastřeší… (více)