Prokletá (TV seriál)

Cursed

Fantasy / Dobrodružný

USA, 2020, 9 h 14 min (Minutáž: 48–60 min)

Docela sem se na to těšil, ale bohužel „menší slátanina“... Že Artuš vypadá, tak, jak vypadá - OK. Že je tam nečekaně LGBT - OK. Že je Merlin ožrala - OK. Že to nemá s „předlohou“ nic společného - VELKÝ ŠPATNÝ. Že příběh je totální shit - VELKÝ ŠPATNÝ. Efekty teda docela LIDL, ale to se dalo čekat, aspoň lokace vypadaly fajn. Atmosféra nulová vyjma 2 dílů. 40%(18.7.2020)

To že ma toto len 47% neriešim, slaba umbrella academy má 80, ale sú to dosť odlišne seriály. Tu bol aspoň dabing. Seriál ma tak povediac fakt bavil. A to že má skoro každá epizóda nad 60% považujem za spravodlivé. Ale to celkové hodnotenie je fakt na smiech. Priemerná záležitosť ktorá ma aj lepšie stránky ale aj horšie. Pozrieť sa to ale dalo určite. 3*(26.7.2020)

• Khamsin

Už od začátku to působilo tak trochu lacině. Herecké obsazení mi moc k daným postavám nesedělo (kromě okouzlující Katherine Langford a charismatického Petera Mullana). Ale proboha.. co jste to provedli Artušovi? To vážně budeme vše překrucovat tímto směrem, že i Artuše bude hrát herec výrazně snědé pleti? Ne, tak to ne. Na to odmítám koukat. Tzv. korektnost se už taví do čirého šílenství. >|(3.8.2020)

Není to perfektní, nejspíš to nebude ani legendární seriál.. Nic méně jsem rád, že příběh o Artušovi, Merlinovi a Excalibru je odvyprávěn z jiného pohledu než všichni známe a je to zajímavý, nic méně vás zaujme jen asi první dva díly a pokud vás to nezaujme, horko těžko se přemáháte, aby jste dokoukali zbytek.(21.10.2020)

• bart_

Další nesnesitelně patetická a sentimentálně stupidní americká agitka, která nekompromisně przní anglosaskou subkulturu - tentokrát ze soudku artušovských legend, pilíře všech evropských mytologií, která je ze všech právě ta moje nejoblíbenější.... To už si radši přečtu komiks 'Král Artuš' od Petra Kopla, pod vlivem Absinthu dám se svým spolkem vesnických šohajů Hříšné řehole klerických šulínků z Komárovic sv. Urinala Amen repete kultovní psiny 'Monty Python a Svatý Grál', a pak si s kujónama zajedu za kopec na Hatě do Excalibur City, okoštujem hektolitr znojemské medoviny, vydrancujem všecky vinné sklepy, vykastrujem pár potulnejch cigánů za čest lorda Pitomia, a na závěr večera si zajdem do lokálního bordelu Moulin Rouge, abych zažil tu nefalšovanou středověkou transcendenci, než mi poskytla tahle na efekt dělaná pubertální parodie fantasy žánru.... Netflix skomírá - nechápu, proč preferuje tyhle nekoukatelný konzervativní mrdky pro frikulíny, než kvalitativně nesrovnatelný indie-art pro fajnšmekry - naštěstí jakožto čistokrevný pirátský nomád oddávám svou nenasytnou cinefilní loajalitu torrentům, a prozatím jsem nebyl jaktěživ zklamán(!) - tudíž precedent posílat svůj drahocenný kapitál tomuto monopolu streamovacích služeb byl opět zdárně eliminován - stále totiž pro mě nedisponuje dostatečně atraktivním obsahem.... Můj kýčometr každopádně opět praskal ve švech - a naivku Katherine Langford, tu nesympatickou pindu která fakt neumí hrát, bych nejradši zliskal do nepoznání, až by se jí ta kulatá adolescentní držka otočila kousavým dozadu - jelikož vše, včetně dialogů a všeobecně slov co zde každý prvoplánově vyflusne z držky, je kurva špatně - tak neukočírovanou režii (střih mezi celky a polocelky, fázování narativu, kvanta vizuálních sraček za pár kaček, etc.) jsem fakticky neviděl už od dob lobotomických výplachů pana Uwa Bola. Tuhle chaotickou balanci mezi béčkovou až céčkovou kvalitou snad nemohl Frank Miller, respektive ti tvůrci kteří se pokoušeli zadaptovat tenhle frenetický shitfest, brát ani jako spontánní recesi.... No prostě potěš menhiry a negry - chtěl bych schválně vidět reakci černošský komunity, kdyby v nějaké filmové biografii hrál významnou historickou osobnost tmavé pleti, kupříkladu Martina Luthera Kinga, běloch - chci ale na závěr podotknout, že ačkoliv zde jenom kydám špínu, nejsem DPP (= do prdele práce) rasistickej xenofob, natožpak příznivce kapely Ortel - to naopak, čest památce George Floyda a všem obětem rasismu, jen mě tyhle kontraproduktivní invaze genderových a etnických menšin jednoduše přestávaj bavit. Amíci totiž absolutně nemaj jakýkoliv ponětí o středověku - plejádu facepalm klišé, hispánskýho Artuše (který by měl být na základě historického kontextu maximálně tak na otrockém řetězu), laciný násilí a LIDL interpretace, infantilní popový songy, a mezirasový mrdačky nevyjímaje - a ano, stále se bavíme o rámci, který ale nulově koresponduje s příběhem artušovských legend - to už je tetralogie Shrek historicky věrohodnější a ze všech uměleckých hledisek kvalitnější - a navíc má bílýho Artuše! UwU .... VERDIKT: afektovaná výplňovka před druhým Zaklínačem, fantasy hitparáda se ale nekoná - nic víc či míň. 1* za marnou snahu. Nechápu, proč já magor tomu dal vůbec šanci - ovšem dnešní deštivé počasí a včerejší předávkování bylinnými životabudiči, jež omezily mé odumírající mozkové buňky, mi nedovolily si pustit nic jinýho - ale tohle bylo tak sračkoidně útrpný martyrium, až jsem z toho málem na lustr všecku včerejší koprovku vygrcal. Tenhle projekt je fakt prokletý.... 93% pozitivních recenzí na Rotten Tomatoes jen avizuje, že hodnocení na tomhle konzervativním agregátoru jsou irelevantní, anebo totální bizáry (viz. Black Panther) 🙃(19.7.2020)

• - Pro herce Seana Gildera (Bors) se nejedná o první roli v díle adaptujícím artušovskou legendu. Zahrál si už ve filmu Král Artuš (2004), kde se představil v roli Artušova sluhy Jolse. (slipknotfan)

• - Seriál je natočen podle stejnojmenné komiksové předlohy z roku 2019 od Franka Millera a Thomase Wheelera, kteří spolupracovali také na seriálu. (slipknotfan)