Roku 1995 natočili 3 japonští režiséři 3 krátké povídkové filmy. První, hororově střižená MAGNETICKÁ RŮŽE vypráví o skupině astronautů, kteří přistanou na podivném vesmírném útvaru, který žije svým vlastním životem. Druhá, komediálně laděná SMRADLAVÁ BOMBA vypráví o muži, který po konzumaci nebezpečného léku začne vydávat nesnesitelný zápach a armáda se ho proto rozhodne zlikvidovat. Poslední, silně výtvarně stylizovaná povídka MĚSTO KANÓNŮ, silně odkazuje k Orwelovu 1984. Popisuje jeden den v utopickém totalitním státě (městě) jehož existence má jediný smysl - vystřelení z kanónu. (Skejpr)

spawnxp

Poslední film série (Cannon Fodder) je excelentní! Příjemně "neanime" zpracovaní, temné ale s humorem (dost zoufalým). Prostě bomba... teda dělo ()

Sathana

Tenhle film má dobrou animaci (Hlavně Magnetická růže), má i myšlenku, dobré zpracování... Stejně mě nudil. Od půlky Magnetické růže jsem už čekala na konec, u obou dvou dalších příběhů to bylo ještě dřív. Působilo to na mne nudně a zdlouhavě, i přes to, že japonské animáče jsou moc fine záležitost. ()

DonFrolimo

1) *** 2) ** 3) *** Magnetic Rose: Precizní a jemná malba. Příjemné spojení dvou vizuálních stylů - kybernetické ostrosti a jakési viktoriánské měkkosti (ač slohově je to spíš hodně přeplácané neobaroko) , vycházející z žánrové kombinace sci-fi s gotickým horrorem. Hra iluzí, snů a falešných vzpomínek. Jediná povídka s trochu nosným příběhem. Hudba také není špatná. Stink Bomb: Nenáročná a ani příliš vtipná černá komedie o blbé poslušnosti za každou cenu. Plytkost celého dílka zachraňuje trochu až závěrečná pointa. Okamura má podle mě na víc. Cannon Fodder: Antimilitaristické podobenství bez příběhu a hloubky. Zato však pěkná groteskní stylizace a prima vizualizace nosné metafory (město kanónů je po výtvarné stránce steam-punková mňamka). Jen proto hodnotím na průměr, jinak jako film ještě slabší než druhá povídka. ()

wray

Anime si pozrem skor vynimocne, k tomuto som sa dostal tak ze nejaky kamos spominal ze je to vyborne, tak som si to pozrel. Nuz - je to zaujimavy film, rsp vsetky tri. Kazdy ma cosi do seba, a su "celkom odlisne" nielen od saba navzajom, ale aj od inych standardnych motivov co sa vo filmoch vidia. Napriek tomu, nemozem povedat ze by to bolo uplne dokonale. V ramci anime je pre mna top skor veci ako Spirited Away, alebo Metropolis, ale stale - vrylo sa mi to do pamati, bolo to ine. Takze odporucam, zaujimave pozeranie. A aj ked vidim ze fanklub (tusim ze vsetci skalni fanusikovia japonskej kultury) to hodnoti vyssie, u mna ako bezneho divaka - 3*. ()

dbt

( 90 + 70 + 80 ) / 3 = 80 BTW druhou povídku nerežíroval Morimoto, ale Tensai Okamura. Tento film je zde na ČSFD nějak podivně rozdvojený. ()

Sandai

První povídka je jednoznačně nejlepší, za pět hvězdiček. Druhá mě hodně zklamala, za dvě hvězdičky. A třetí je na čtyři hvězdičky. Akorát jsem nepochopil koncept tří absolutně odlišných povídek. ()

TylerD.

Magnetická růže (60 %), Smradlavá bomba (55 %), Město kanónů (35 %). První má dokonalý námět ale dalo by se s ním pracovat ještě líp. Na druhé mě štvala ta neskutečná tupost hlavního hrdiny, vím, že to byl záměr ale tak blbej by snad něbyl nikdo. Ale opět - super námět. Ta poslední ač je to opravdu vyhnané do extrému mě nebavila ale zase je malinko k zamyšlení. ()