Válka dobytkářů (TV film)

• Česko

Dobytkářská válka

• Německo

Johnson County War

Vojna dobytkárov

Western / Dobrodružný

Německo / USA, 2002, 2x90 min

• tojowoeZNK

Ty pyčo, vždyť to má celkově 4 hodiny!(17.7.2013)

• Terva

Dramatický příběh založený na skutečné události o bojích dobytčích baronů ze starého Západu, kteří se rozhodli vyhnat z pastvin nové osadníky z východu....... Námět - Frederick Manfred. Scénář - Larry McMurtry a Diana Ossana(14.9.2011)

Na to, že je to televizní film, je docela dobře natočený. Je na něm dobře poznat, že je podle skutečné události. Z herců mě nejvíce zaujal Tom Berenger.(9.2.2005)

• helrohir

Teda bohviečo to nebolo. Hoci na to, že sa jedná o TV film, bola vizuálna stránka celkom stráviteľná, na čom majú výraznú zásluhu zábery na krásnu prírodu. Lenže obsahovo to bola jedna veľká bieda. Dokopy takmer 180 minútový príbeh ponúka minimum záživného deja a zmena k lepšiemu nastane v podstate až v závere, keď dojde aj na prestrelku. Ináč je to škoda pozerať.(21.7.2014)

Zajímavý western podle skutečné události. Je třeba filmaře pochválit, že toto téma vůbec zfilmovali, i když zde nechybí historické nepřesnosti. Herecké výkony jsou dobré, Tom Berenger je už tradičně výborný. Naopak Luke Perry se sem vůbec nehodí.(25.7.2005)

• - Natáčalo sa v kanadskej provincii Alberta. (MikaelSVK)