Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

Komedie / Akční

USA, 2020, 88 min

Takhle podařenou komedii jsem dlouho neviděl. (Škoda že nemohla jít do kin, ale musela skončit na té hnusné streamovací službě.) Helmse obvykle moc nemusím ale tady je super. Konečně zase je v něčem Taraji P Henson. Postava Betty Gilpin byla nářez.("Twenty-five percent, 'cause I need to go home and watch a Nancy Meyers movie and erase this day") A nejlepší na tom filmu jsou gangsteři se svými problémy se sebejistotou. No a ta honička u kruhové objezdu!(14.4.2020)

Ale hej, nasmial som sa. Novinka od netflix ktorá opäť postrádala dabing. Je to škoda. Aspoň tie filmy by mohli dávať s dabingom ako kedysi. Ed helmes opäť ukázal že tie jeho komedie sú dobré. Ten Kaarem bol ale poriadne otravný. Ak si odmyslíme rasizmus, tak sa to dá a človek sa aj zabaví. Hodnotím rovnako ako jeden obľúbený užívateľ, ktorý má počet hodnotení cez 41k, to už sú teda iné čísla. 4*(4.4.2020)

„Snažil som sa ti to naznačiť. Pamätáš, ako si sa ma raz spýtal, kde som vzal na nového Jaguára a ja som ti povedal, že z prachov za drogy?“ Tomuto poviem priemerný scenár. Tento sa síce snaží buddy movie tému oživiť tým, že jeden je dospelý muž a druhý chlapec, ale v konečnom efekte z nízkeho veku hrdinu č. 2 nič extra zaujímavé nevyplýva (až na to, že je extra vulgárny, čo ale už po pár sekundách prestane byť vtipné). Ale neurážalo ma to, herci boli celkom fajn a občas to malo dobrý nápad (kruháč). Každopádne, Dowseho Spolujazda bola oveľa lepšia.(3.5.2020)

Musím priznať, že pri sledovaní "Coffee & Kareem" som mal pár momentiek, kde som sa schuti a úprimne zasmial. Nemôžem povedať, že by išlo o komediálne zlato, ale medzi akčnými komédiami toto má čo ponúknuť. Niekedy to plynie z iných momentiek než by som čakal, ale sú funkčné. Taraji P. Henson má pár skutočne dobrých momentiek. Milí gangstri, nezačínajte si so slobodnými matkami, ktoré sú ochotné urobiť pre svoje dieťa čokoľvek. Naša hlavná dvojka v podaní Eda Helmsa a Terrenca Little Gardenhigh je pre mňa trošku mix. Nemajú moc dobrú chémiu ako parťáci a radšej by som si pozrel Spencera a Hilla, ktorí to svoje priateľské nepriateľstvo vedeli vždy predať oveľa lepšie. Ed Helms je v tejto role trošku viac vzadu. Občas sa snaží ísť trošku inou cestou, ako je napríklad výsluch kde má byť "agressive and gay". A je to celkom vtipné, ale nie zase až tak výrazne. Terrence Little Gardenhigh je zase miestami skutočne otravný. Nemám moc rád decká, ktoré sa snažia tváriť aké sú drsné a majú celý svet na saláme. Občas vie byť ako postava užitočný a nemôžem povedať, že som už nevidel otravnejšie postavy, ale rozhodne to nie je žiadna sláva. No čo sa týka najlepšej komédie, tak za tú musím pochváliť Betty Gilpin. Tá sa tu rozbehla ako som ju asi ešte ani nevidel. Pôsobí viac ako keby bola v animovanej akčnej komédii, než hranej. Každú chvíľu čakám, že sa dostaneme do animovaného sveta. Jej reakcie, jej hlášky, jej cholerický spôsob vystupovania a všetko je proste neuveriteľne komické. Pôsobí viac ako keby bola animovaný zloduch z Gotham City než ako skutočný človek. Ako celok som sa na tom celkom pobavil a oceňujem snahu priniesť dobrú akčnú komédiu. Nie je to úplne to pravé, ale na dnešné popoludnie mi to stačilo. Hodnotenie: B-(5.4.2020)

• Streeper

Ne, ne, ne a ne. Tohle dohromady prostě nešlo. Docela jsem se na to těšila. Trailer vypadal slibně, ale už v prvních minutách filmu jsem si říkala, že to nebude můj film a taky nebyl. Vůbec jsem se nebavila, kdybych jo byla hodná a přimhouřila jedno oko, tak bych dala jednu hvězdu za akci, která byla vcelku dobrá, ale nebudu hodná. Vím, že je to film, který si ode mne lepší hodnocení nezaslouží. Postavy strašně napsané a strašně nesympatické. Příběh průhledný jak záclona, žádný pořádný vtip a navíc ten otravný kluk, kterému bych nejraději dala pár facek. Tohle se prostě nepovedlo.(19.4.2020)

• - Natáčelo se od 22. dubna 2019 do 4. června 2019 ve Vancouveru v Kanadě. (SONY_)