Festival pana Rifkina

• USA Rifkin's Festival (více)

Manželství Morta Rifkina a jeho ženy Sue už delší dobu není právě idylické. Přesto, nebo možná právě proto, doprovází Mort svou manželku, publicistku Sue na filmový festival v San Sebastianu. Obává se, že její fascinace mladým režisérem Philippem, může být víc než jen profesionální. Philippův film sklízí ze všech stran nadšení a chválu. Mort však jeho režijní počin považuje za naprosto banální. Skuteční mistři jsou pro něj Bergman, Fellini, Godard, Truffaut či Buñuel. Jeho nemilosrdné názory na Philippa rozhodně pošramocenému manželství neprospívají. Mortovu náladu však projasní setkání s doktorkou Jo Ronasovou, jejíž manželství s bouřlivákem Pacem je plné bolesti. A tak zatímco Sue tráví dny s Philippem, Mortův vztah s Jo se prohlubuje. Když se Mort zamýšlí nad svým životem prostřednictvím milovaných filmů, nachází novou naději pro budoucnost. (Bioscop)

Lili.Marleen

Otevřená sebevykrádačka, místy vtipná, místy dojemná, bez další přidané hodnoty, jinak řečeno Woody Allen v tolikrát projetých kolejích u konce s dechem ... ()

BigJohn02

Woody u konce s dechem... Ukázal nám slunný San Sebastian a předvedl svou klasickou konverzačku odnikud nikam. U komedie by se měl člověk aspoň párkrát zasmát - mně se to stalo jen jednou, když na plátno vylezl Christopher Waltz v roli Bergmanova smrťáka. Pozitivem byla Elaea Anaya - má neuvěřitelnej šmrnc, ale obsazení Wallace Shawna bylo absurdní. On asi není špatný herec, ale role charismatického intelektuála k jeho vizáži uslintanýho děduly absolutně nesedí. Detail na jeho obličej mohl u diváků způsobit fyzickou nevolnost. ()

APLSMLS

Opet dalsi z rady "jestli jste videli jednoho Woodyho, jako byste videli vsechny" - lisi se jen zasazeni, kulisy, nikoliv sablony, myslenky ani zapletky, takze celkovy dojem delaji jen ty male promenne, jak vam zrovna sedi ktery konkretni. Ja tady musim uznat, ze prostredi evropskeho filmoveho festivalu mi bylo prijemne a tak si me to sympaticky udrzelo az do konce v dobre nalade, coz mi stacilo :) zadny zazrak, ale nektere hlody, dialogy a par chytrych napadu (odkaz na Bergmanovu sachovou partii, dvere ve snu, ktere nejde opustit) dodaly kvalitu, takze pokud to byl jeho posledni film, tak se stydet nemusi! ()

tuzl

Čekal jsem, že Allen už nenatočí Manhattan, ale tohle je opravdu slabé. Shawn, který se objevil u Allena ve vedlejších rolích, nemá dost charismatu a hereckého umu, aby utáhl celý film. Dějem se proplouží s neustále pootevřenou pusou, odříkavajíce banality z Allenova scénáře. Snad před 40 lety by to Allen dokázal napsat líp. A odkazy na filmy Nové vlny jsou věru jen nedostatečnou berličkou na podepření děje. Hvězdička navíc za Sedmou pečeť. ()

StaryJano

Je to žánr sci-fi, protože Woodman se očividně odstěhoval do jiné dimenze od všech ostatních lidí a tam patrně navštěvuje filmové festivaly. Tohle není grandpa cinema, tohle je Abraham Simpson cinema. ()

Ferguson

Příjemná kombinace oblíbeného Allenova tématu - rádoby romantická, vášnivá "láska", ve skutečnosti povrchní proti duševnímu a uměleckému splynutí a tématu vyznání lásky k filmu, konkrétně Fellininu, Godardovi, Truffautovi, Buňuelovi a Bergmanovi. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)