Rozumím svým odpadovým oblíbencům, ovšem film má v sobě určitý druh revolty, a řekl bych možná i vzdoru. Diskotéková rebelie 80tých let spojená i s rebelií vzhledovou či osobnostní. Vše je krásně sečteno v dobovém skandálním "účesu" potomka našeho nejuniverzálnějšího herce. Dnešní teenageři se musí na tento fakt dívat opravdu nechápavě. Slovní i groteskní humor, nejen Ladislava Potměšila, je také určitou kvalitou snímku, která se obejde bez zbytečně a přehnaně sexistického humoru, jenž je v podstatě podmínkou dnešních komedií o mladých. No a nakonec i ten Míša David měl v této době smysl pro melodii a hudba se k filmu opravdu hodí. Obraz doby těsně předrevoluční je podle mě v celku povedený, i když nova z toho neustálým opakováním časem udělá skutečný odpad.(14.4.2013)

• Elyssea

Nechuťárna, která vlastně dnešní generaci (nebo alespoň mně) nic neřekne. Rudolf Hrušínský nejml. pouze otvírá "hubu" do kvákání Michala Davida a tím jeho herecký projev končí. Zápletka je tak děravá, že cedník jí ty díry může jenom závidět. Dojemná scénka, kdy si nechá oholit hlavu, je opravdu k pláči. Něco tak příšerného se totiž jen tak nevidí.(8.9.2008)

• NinadeL

Riskovat propadnutí náměstí v Plzni kvůli závěrečné echt scéně mi příjde marnotratné tehdy i dnes. Přesto mi vyprávění páně Soukupově přijde smysluplnější, než-li vzpomínky Michala Davida na téma, kde se hudebně inspiroval. Přeci jenom dělat po deseti letech od Horečky sobotní noci a po čtyřech letech od Staying Alive totéž po česku, to je trochu zpátečnické. A Mariana Slováková je bohužel stejná nula jako je Andy Kraus tragéd.(28.2.2009)

• Ivoshek

Má to určitý kouzlo a atmosféru, kterou přitvrzuje mistr sra.ek Michal David. Navíc mám svým způsobem rád starýho Potměšila. Většinou - když to třeba dávají v bedně - na to ale koukám z určitýá nostalgie, poněvadž v téhle době jsem vyrůstal, takže se rád kouknu na holky s pudlama na hlavách a drsný týpky v mrkváčích a barevných tričkách, co to rozjíždí na dydžinách. Minimální důvod pro nějakou tu hvězdičku je pro mně scéna, kdy mladý Hrušínský sedí na střeše toho jejich paneláku, hned pod svítícím nápisem StrojImport, a kouká na světla Plzně. No není to paráda?(17.12.2008)

První Diskopříběh je problematický film. Lze na něj nahlížet ze dvou stran - jednak z hlediska ideologie/dobovosti a pak z hlediska formy. Začnu formální stránkou: Film je suverénně natočený. Samosebou hodně zestárl, zejména z hlediska barevnosti, kompozice, práce s mizanscénou ( dobové propriety, kostýmy), světlem atp.( fixace na tehdejší popmusic a hudebně/ vizuální estetiku), ale působí dynamicky, rázně, přesně a disponuje formálním obloukem. Soukup žene film místy až do epických rozměrů. Najde se tu spousta nápadů - zejména s ohledem na vytváření svébytného, stylizovaného časoprostoru ( stylizované davové scény, scény, kdy hlavní hrdina hraje ve svém klipu/ diskopříběhu, prolínání střihové skladby se záběry z počítačových her atp.). Co působí s odstupem obstarožně, samoúčelně a celkově tak nějak pitomě, jsou scény, resp. statické záběry, kdy hlavní hrdina stojí před kamerou a tancuje, resp. se podivně cuká do rytmu skladby. Což je tak nějak symptomatické pro celý tehdejší diskosvět, všichni sebou na parketě tak nějak cukali. Reflexe povážlivého stavu českého diskotance to opravdu není. Jde o projev ve smyslu "takhle to děláme a takhle to děláme dobře a rádi". více zde....http://blacklsays.blogspot.com/2012/05/diskopribeh-jaroslava-soukupa.html(12.3.2012)

• - Premiéry filmu sa nedožil Karel Vochoč (Jonák), ktorý nečakane podľahol infarktu. (Raccoon.city)

• - Jirku (Rudolf Hrušínský najml.) v skutočnosti nestrihala kamarátka Jitka (Jaroslava Bobková-Stránská), hoci sa to dlho učila a trénovala. Ruky, ktoré vidíme pri strihaní, patrili profesionálnej kaderníčke. (Zdroj: prask.nova.cz) (Raccoon.city)

• - Na rozdíl od Andyho Krause, který ztvárnil Cáfa, se Mariana Slováková v roli Evy nevypořádala s češtinou, a tak ji při postsynchronech nadabovala Jana Mařasová. (funhouse)