Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

Arsenal83

Kvôli nejakej masovej zášti voči Michalovi Davidovi tu film dostal riadnu nálož odpadu, pritom na rok výroby je to výborný, zábavný a v podstate aj pubertu vystihujúci film. Ja si ho teda rád kedykoľvek pozriem a tie piesne, nech sú akokoľvek staré, sa stali legendami. Čo ma na filme najviac iritovalo bol samozrejme spievajúci Hrušinský, ktorému Davidov hlas vôbec nepasuje. Inak môžeme v Discopříběhu dnes už len spomínať na nedávno odídeného Potměšila. A takisto si pozrieť herecké začiatky natiahnutej dážďovky Andyho Krausza. ()

mchnk

Rozumím svým odpadovým oblíbencům, ovšem film má v sobě určitý druh revolty, a řekl bych možná i vzdoru. Diskotéková rebelie 80tých let spojená i s rebelií vzhledovou či osobnostní. Vše je krásně sečteno v dobovém skandálním "účesu" potomka našeho nejuniverzálnějšího herce. Dnešní teenageři se musí na tento fakt dívat opravdu nechápavě. Slovní i groteskní humor, nejen Ladislava Potměšila, je také určitou kvalitou snímku, která se obejde bez zbytečně a přehnaně sexistického humoru, jenž je v podstatě podmínkou dnešních komedií o mladých. No a nakonec i ten Míša David měl v této době smysl pro melodii a hudba se k filmu opravdu hodí. Obraz doby těsně předrevoluční je podle mě v celku povedený, i když nova z toho neustálým opakováním časem udělá skutečný odpad. ()

honajz

Teenagerský film z doby, kdy je u nás nikdo neuměl dělat, ale Soukupovi s písničkami Michala Davida se to povedlo. Přesně odchycený a odpozorovaný trend doby, žádná velká psychologie, pro dospívající film jako dělaný, a dodnes se u něho tehdejším -náctiletým dobře vzpomíná. Pro ty, jež éra Michala Davida minula, to ale musí být utrpení. ()

slunicko2

Reálně-socialistický teenagerovský disco muzikál. 1) Ve své době velmi úspěšný film, natočený úspěšným režisérem, s písničkami, které Michalu Davidovi vyprodávaly koncerty a staly se nezbytným atributem tehdejších diskoték. Jak dokazují početné kladné recenze, i dnes si film diváky najde._____ 2) Michal David ani žánr, jehož je představitelem, nemusí mít a nemá jenom příznivce. Přesto však si troufám tvrdit, že v rámci žánru a v rámci doby patří písničky použité ve filmu ke špičce. Je v nich radost a mají jiskru._____ 3) Totéž platí i o představiteli hlavní role. 17letý kluk jako cumel ve své snad životní roli (zatím jsem od něho neviděl lepší výkon) představuje bezstarostné (učňovské) adolescentní mládí. Bezbřehá stylizace a idealizace není na překážku - odpovídá žánru i zakázce._____ 4) Film se bezděčně stal velmi výstižnou ilustrací dobových kostýmů, manýrů i vkusu. Nemusíte se snažit vytvořit retro - toto jsou 80. léta (učňovské mládeže v Československu) v plné parádě._____ 5) Film jako takový hodnotím na dvě hvězdičky. Přidám jednu za nostalgické vzpomínky a další za nejmladšího Hrušínského, který se mi nikdy později už moc nelíbil...jenom tady. ()

Aleee89

Rudolf Hrušínský - dobrá práce, lítat nahatý po Praze, to asi není nic příjemného... Ten příběh sice nic moc, takový normální pro normální puberťáky, ale jinak - dívat se na to dalo, některé scény byly vtipné a povedly se. Ano, jak už se píše níže, je zajímavé sledovat dobu před dvaceti lety. Bylo to divné, musím říct. A ta hudba! Kdyby ve filmu nebyla ta otřesná hudba Michala Davida, byl by film celkově snesitelnější, ale jakmile spustila tato "hudba" chytala jsem křeče a skřípala zuby. ()

• Na premiéru filmu, která byla v amfiteátru na Lochotíně v Plzni, přišlo neuvěřitelných 22 tisíc lidí. (cariada)
  • Pred tým, než režisér Jaroslav Soukup obsadil Rudolfa Hrušínského nejml. do hlavnej úlohy, vôbec netušil, že je vnuk slávneho herca. (Raccoon.city)
  • Jiří Horáček (Rudolf Hrušínský nejml.) stopuje a zastavuje mu Avia s plachtou. V dalším záběru se však veze na korbě bez plachty. (JoranProvenzano)

Související novinky

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)