TV/// Obsazení 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +hudba Michala Davida, celkový nádech filmu, vztah otce a syna -dnes opravdu vyznějí 80tá léta hodně křiklavě/// Já vám řeknu, že tento film se mi líbí strašně moc. A pokračování rovněž. Prostě tady je dobrá jak hudební složka (tedy za předpokladu, že máte rádi Michala Davida) tak i ta komediální. Je zde několik památných scén a když se to vezme, tak se na film klidně podívám i podesátý a rád. Vždy zvedne náladu a potěší./// Celkem 91%///(22.9.2007)

Co odpadové hodnocení, to póza. Coby nenáročný hudební film pro mládež a dnes navíc jako úsměvné ohlédnutí se za křiklavými 80. léty to funguje dokonale, snad jen ten Hrušínský nejml. opravdu neumí hrát. Ne každý teen film musí mít inteligenci SNĚŽENEK A MACHRů. Jedna hvězdička navíc z nostalgie (svého času jsem to viděl snad stokrát).(21.6.2007)

Moje ohodnocení je kvůli tomu, že to bylo převážně filmováno v Plzni... :-D Je to taková vzpomínka na místa, která už tu nejsou, nebo spíše neexistují... Legendární utíkání přes náměstí... zastavení MHD... jooo to tu žilo, když se to točilo... (já byla extra malá, ale vím velmi z doslechu...) ... Ale i tak každopádně to zas tak špatný film není... tedy vlastně série, i když na 1. díl ty další už se stěží dotáhnou... Možná, kdo nemá rád M.Davida, tak to je jasné, proč nízké ohodnocení... ale prostě to k těm 80.létům patří... takový život tu byl v ČR... je to jen ukázka toho jak se mladí v té době bavili... (tedy cca)(20.1.2008)

Jedno z největších guilty pleasure mnoha Plzeňáků, kteří zažili osmdesátá léta (nebo aspoň jejich dozvuky), či spíše kteří v nich dospívali. Zanedlouho po něm pravděpodobně neštěkne ani pes, nicméně určitou dobovou atmosféru mu upřít nelze, stejně jako se nelze netěšit z vidiny míst, která téměř denně navštěvujete. Příšerný film, příšerné must-see.(31.12.2006)

V případě tohoto filmu bych se podepsal pod komentář uživatele monologa, který to svým komentářem naprosto vystihl!! Nechápu, jak to může mít jen 45%, kdyby to mělo třeba 65% tak to bych pochopil. Jedná se o opravdu příjemnou teenagerovskou komedii. Skvěle písničky od Michala Davida, kterého já uznávám a to poslouchám jen hip hop ale jeho opravdu můžu. Mladičký Rudolf Hrušinšký předvádí dobrý výkon a je sympatický. Nejlepší výkon předvedl ale Ladislav Potměšil v roli starostlivého otce. Důvod, proč dávám jen 3 * je zhruba posledních 15 minut, kdy je to takové spíše drama, než komedie a bohužel to ke konci ztratilo tempo ale i tak jeden z mála českých filmů, který se mi líbí.(5.9.2007)

• - Pri scéne, kde prší a Jirka (Rudolf Hrušínský) sa na streche zobudí prikrytý len dekou, vytopil filmový štáb byt na poslednom poschodí paneláku. (Raccoon.city)

• - Reklama na streche, kde chodí Jirka (Rudolf Hrušínský) fajčiť a pozerať na mesto, s nápisom Škoda do celého sveta" bola nainštalovaná iba pre účely filmovania a následne demontovaná. (Raccoon.city)

• - Když jde Jirka (Rudolf Hrušínský nejml.) po útěku poprvé tajně spát domů a zaspí, poté utíká před otcem. Ve výtahu zmáčkne tlačítko někde uprostřed, ale vyjede až na střechu domu. (Stupet)