Náhodou. Mně se Discopříběh vždycky líbil. V době vzniku taky proto, že všichni účinkující na sobě měli děsně cool hadry, které nebyly lehce k sehnání. Docela jsem jim záviděla. Dneska se na ty "cool hadry" taky ráda podívám a přijde mi legrační, že hlavní hrdina i většina dalších měli jenom jedny, po celý film stejné. V dnešní době, kdy jsou obchody přeplněné šunty všeho druhu a barev, je to docela fajn vzpomínka na staré časy.(31.12.2013)

PRIMA - "Ty jo, to byly časy, když jsme byli ještě mladí." :-) Já tohle rozhodně můžu a kašlu na to, že jsou na čsfd Soukupovy filmy hodnoceny proklatě nízko. Já viděl Discopříběh nespočetně-krát a pořád mě baví stejně. Skvělá hudba, pohodový vtip, příjemně to uteče, takže mě to pokaždé nabije pozitivem. Ano, herecké výkony nejsou nic extra, ale o tom to přece není. 75% // (26.11.2015) NOVA CINEMA (4:3) - Pocééém, to byly časy, když jsme byli mladí...:-) Film mě fakt baví a nenudí. Dokonce přidávám. 77%(25.10.2014)

• MM_Ramone

Už v dobe svojho vzniku mi bol "Discopríbeh" cudzí. Ja ako (vtedy) tvrdý metalista som podobných trckov, o akých je tento snímok, nemohol ani len cítiť. A teraz po rokoch; S umiernenejším úsudkom som si dokonca povšimol i príšerné herecké výkony, kŕčovytý pokus o klipovú réžiu a primitívne songy Michala Davida. Takto vizerali filmy o mládeži v socialistickom Československu. Zbabrané sprostosti! *(18.2.2008)

• Ivoshek

Má to určitý kouzlo a atmosféru, kterou přitvrzuje mistr sra.ek Michal David. Navíc mám svým způsobem rád starýho Potměšila. Většinou - když to třeba dávají v bedně - na to ale koukám z určitýá nostalgie, poněvadž v téhle době jsem vyrůstal, takže se rád kouknu na holky s pudlama na hlavách a drsný týpky v mrkváčích a barevných tričkách, co to rozjíždí na dydžinách. Minimální důvod pro nějakou tu hvězdičku je pro mně scéna, kdy mladý Hrušínský sedí na střeše toho jejich paneláku, hned pod svítícím nápisem StrojImport, a kouká na světla Plzně. No není to paráda?(17.12.2008)

• salahadin

Jeden z těch filmů, u nichž bych radši mlátil hlavou o hydrant....+ ta umělecky nejlevnější tuzemská hudba od načinčané chilské čuramedánské čuněčí čivavy Michala Davida. Nejmladší Hrušínský měl tentokrát špatnou ruku při výběru role....Jaroslav Soukup je v podstatě filmový fenomén. "...hledám něco, abych byl jen svůůůj..." to jsou mi problémy.(19.10.2008)

• - Jirku (Rudolf Hrušínský najml.) v skutočnosti nestrihala kamarátka Jitka (Jaroslava Bobková-Stránská), hoci sa to dlho učila a trénovala. Ruky, ktoré vidíme pri strihaní, patrili profesionálnej kaderníčke. (Zdroj: prask.nova.cz) (Raccoon.city)

• - Jiří Horáček (Rudolf Hrušínský nejml.) stopuje a zastavuje mu Avia s plachtou. V dalším záběru se však veze na korbě bez plachty. (JoranProvenzano)

• - Ve scéně, kdy Jirka (Rudolf Hrušínský nejml.) zpívá a jeho otec (Ladislav Potměšil) je za režijním pultem, je v zrcadlových brýlích vidět kameraman i s celým štábem. (max21)