Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +hudba Michala Davida, celkový nádech filmu, vztah otce a syna -dnes opravdu vyznějí 80tá léta hodně křiklavě/// Já vám řeknu, že tento film se mi líbí strašně moc. A pokračování rovněž. Prostě tady je dobrá jak hudební složka (tedy za předpokladu, že máte rádi Michala Davida) tak i ta komediální. Je zde několik památných scén a když se to vezme, tak se na film klidně podívám i podesátý a rád. Vždy zvedne náladu a potěší./// Celkem 91%/// ()

Bauer

V případě tohoto filmu bych se podepsal pod komentář uživatele monologa, který to svým komentářem naprosto vystihl!! Nechápu, jak to může mít jen 45%, kdyby to mělo třeba 65% tak to bych pochopil. Jedná se o opravdu příjemnou teenagerovskou komedii. Skvěle písničky od Michala Davida, kterého já uznávám a to poslouchám jen hip hop ale jeho opravdu můžu. Mladičký Rudolf Hrušinšký předvádí dobrý výkon a je sympatický. Nejlepší výkon předvedl ale Ladislav Potměšil v roli starostlivého otce. Důvod, proč dávám jen 3 * je zhruba posledních 15 minut, kdy je to takové spíše drama, než komedie a bohužel to ke konci ztratilo tempo ale i tak jeden z mála českých filmů, který se mi líbí. ()

wafc

Aneb jak jsme se v Plzni pokusili natočít veledildo. Mam radost z toho, že všechny dominanty v čele se Škodovkou, panelákem, Škodovkou, panelákem, Škodovkou, panelákem, logem Škodovky na paneláku, ''Kontíkem'', Škodovkou, panelákem, trolejbusem, panelákem BYLY VIDĚT!!! V Plzni stejně nic jinýho není. Jen kulturně deficitní wafc. ()

type_B

Předlistopadová klasika. Béčkový pokus o muzikál na pozadí kulis materialistického socialismu. Z hlediska estetické kvality asi nic moc, jako dobový materiál super! Ne nadarmo v tomto filmu slyšíme hudbu Michala Davida, kterou půlka národa nenávidí a druhá ji odmítá, protože se neslučuje s trendem té dané generace, která do styku s M. Davidem zrovna přijde... Ale - pusťte ji ožralým lidem na diskotéce a pozorujte, co se bude dít, pak se pobavíme o tom, jestli teda má jeho hudba nějaké kulturní kořeny nebo ne. Já říkám - je to v nás. Jsme děti socialismu. ()

Mi Nü-Chai

Ta zvědavost mne vážně jednou zahubí jako onu příslovečnou kočku...tohle bylo zase jednou velice velmi mocné ZLO. Totální nálož nevkusu, avšak coby bizarní (skoro)dokument ze života socialistické diskomládeže si to tu 1* zaslouží. Tolik hrozně vypadajících lidí dnes člověk neuvidí snad ani v Bruntálu. ()

• Světelný nápis na střeše „škoda do celého světa“ má ve slově „celého“ obráceně čárku nad písmenem e. (hracickax)
  • Keď Ladislav Potměšil (Horáček) naháňal na železničnej stanici Rudolfa Hrušínského (Jirka), nepríjemne si natrhol sval na nohe. Taktiež sa zranil, keď buchol do dverí a rozbilo sa sklo, pretože ho filmári narezali, aby sa lepšie rozletelo. (Raccoon.city)
  • Predstaviteľka kaderníčky Jitky - Jaroslava Bobková-Stránská dostala pozvánku na konkurz, ale rozhodla sa naň neisť. To však režiséra Soukupa mrzelo, preto jej osobne zatelefonoval a presvedčil ju. (Raccoon.city)

Související novinky

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)