Poslední bohatýr: Kořen zla

• Česko Poslední bohatýr: Kořeny zla (více)

Ivan žije ve starém Rusku, ale tento život je pro něj poněkud nepohodlný a tak se s pomocí kouzelného meče denně vrací do svého světa v moderní Moskvě, kde si užívá výdobytky moderního světa a sní o tom, že jednoho dne bude jeho milovaná Vasilisa souhlasit s tím, že se tam společně přestěhují. Ve vesnici se konají bohatýrské hry a Ivan je vděčným terčem štiplavých poznámek Finista Jasného Sokola na jeho adresu, že není dost silný, obratný apod. Navíc neustále flirtuje s Vasilisou. Ivana to naštve a rozhodne se, že se tedy her také zúčastní jako aktér a ne jen jako divák. Předtím by si však rád zašel do svého moderního světa pro lepší oblečení. Bohužel to však již není možné. Kouzelný meč vyschl a Ivan už nedokáže otevřít portál, kterým by se dostal domů. Ivan nemá bohatýrskou sílu a musí tedy použít veškerý svůj důvtip, aby se mu podařilo v hrách obstát. Jeho radost však nemá dlouhého trvání. Ve vesnici se objevuje Galina s Varvarou, které slouží temnotě a hodlají si vzít kouzelný meč. Dojde k soubojům, ve kterých má převahu zlo. Starému týmu, ve kterém je i Finist, Koblížek, Baba Jaga, Vasilisa a samozřejmě Ivan, se podaří uprchnout a všichni společně se vydávají na cestu, aby sehnali pomoc. Baba Jaga vypráví dávný příběh o hodném čaroději, kterého však zabil jeho učeň Kostěj Nesmrtelný a čaroděj se propadl do země, kde se z něj stalo zlo pod jménem Belogor a ten se teď snaží ovládnout svět. K tomu potřebuje kouzelný meč. Jediný, kdo ví, v čem spočívá Belogorova síla je právě Kostěj, ten se však již odebral do říše mrtvých. Ivanovi se ho podaří vysvobodit a celá skupina se pak vrací do Bělohoří. Cesta je to nebezpečná, protože po nich neustále pátrají Belogorovi lidé a chtějí získat kouzelný meč... (TV Prima)

Ingtar2

Ono pozerať ruský film v pôvodnom znení bez tituliek je celkom haluz. Najmä keď po rusky viem len nadávať a pozvať niekoho na cigu. Čiže ma čakalo naozaj príjemné prekvapenie keď mi tam z ničoho nič začal rapovať lietajúci pomaranč. K tomu sa pridal ešte Ivulto z modernej éry, Nasťenka 2.0, Baba Yaga že by sa za ňu ani David Dastalmachian v Ant Man 2 nehanbil a jedna zhavranelá sestra. K tomu si ešte jeden Ent z Fanghornu odskočil na dovolenku a tak sme dostali výhul v hlavnej úlohe s lietajúcou veľrybou a ukecaným šutrom. Ale zasa musím uznať, že zábava to bola - veď aby nie pri hore vymenovaných zúčastnených. Aspoň z tohto filmu vyplýva hlboké morálne ponaučenie a to to, že nemám brať steroidy. A tým sa budem riadiť rád. Čiže 70%, 3*. Ale ruštinu najbližších pár dní počuť nemusím. ()

nonick1

Ve srovnání s prvním dílem temnější, ale stejně zábavné pokračování bohatýrských dobrodružství, ve kterém se nově objeví kromě čaroděje Belogora a Koblížka samotný Finist Jasný sokol. Scény s velrybou či tři otázky u brány do podsvětí neměly chybu, o "moskevském" finále nemluvě! ()

Bozvav

Když se to vezme správně do paciček, tak se i z naprosté kokotinky dokáže vykřesat maximum. Jasným příkladem je další filmové zpracování ruské byliny o bogatýrovi a jeho taškařicích. Jistě, je to nablblé, dialogy stupidní a pointa, no lepší nekomentovat. Nicméně díky humoru, výbornému vizuálu, lehké parodii a slušné muzice i dobré akci, jsem se bavila. Ne tak, jako při jedničce, ale bavila. Takže za mne 60%. PS: koblížka miluju ()

KosiR_ksr

Z filmu jsem měl dojem, že ruská produkce Walta Disneyho se snaží zavděčit tamním divákům a vydobýt si místo v tamním filmovém průmyslu tím, že servíruje Mrazíka v Marvelovském duchu s ruskou cenzurou za zády. Pro mě to fungovalo jen napůl, 50% ()

srolyma

Disney Rossija uvádí mladého Voloďu Putina, Finista s jasným ptákem Miss Ukrajinu, babu Jagu z Mrazíka a mluvící pecen chleba v boji proti Stromovousovi. Tak to byla řádná hovadina. Ale přitom zábavná, lehce vtipná a hlavně velkoryse natočená. ()

ariari

ajhľa, vykľuli sa nám tu ruská Hermiona, ruská opulentná zlá Angelina Jolie a špeciálny dessert  Gordon Ramsey -netreba predstavovať. Inak môj musculus sternokleidomastoideus zboka nabok signalizoval, že toto nie. po zhruba  polhodinke . ()

PTuranyi

Megamix moderného akčného príbehu s fantazijným svetom ruských bylín pokračuje objavením Koreňa zla a to doslovne. Takže hrdinovia musia okrem bohatierskeho Ninja faktoru zdolať dlhú púť do ríše mŕtvych pre Kosteja a objaviť zdroj sily, vďaka ktorému môžu antropomorfný koreň poraziť. Váňa ako nehrdinský hrdina strháva na seba pozornosť a je centrom zábavy nie len svojím charakterom, ale aj prinášaním moderných prvkov do rozprávkového sveta. Finist jasný sokol si chce však tiež odtrhnúť svoj kúsok koláča a ich rivalita je podnetom pre ďalšiu zábavu. Skupinu "superhrdinov" rozšíri ešte Pampúšik, ktorý je niečo ako Kocúr v čižmách pre Shreka. Produkcia je opäť prvotriedna a herci na úrovni. Žiaľ Viktor Choriňak v úlohe Ivana, možno vďaka scenáru, sa snaží byť vtipnejší a príliš tlačí na pílu, takže miestami skĺzva k pitvornosti Jimma Carreyho. Jelena Valjuškina však nie je v úlohe zlej Galiny príliš presvedčivá. Úloha upratovačky jej sedela lepšie. Zbytok hercov hrá tak ako sa očakáva: Finist je jasný, Vasilisa prekrásna, Baba Jaga ufrflaná a Kostej stratil pamäť. CGI je kvalitné aj keď pri animácii Pampúšika nie vždy správne odhadli interakciu s reálnym okolím. Domček na stračej nôžke je však super a pridáva svoje vlastné zábavné gagy. 75% ()

Accuphose

Vlastně to překonává ve frenetické kadenci Harryho Pottera i cokoliv, na co si vzpomenu... k plnému hodnocení tomu chybí jen poetika, spojená s trošku pomalejším tempem. Ale chápu, že tohle tempo dnešní mladé generaci asi vyhovuje víc. Doby nekonečného příběhu jsou zřejmě pryč. Hlavní mužská postava (herec), mi navíc přijde na sestupné dráze jako život Jana Ulricha.... snad ho někde nenajdou sjetého u popelnic. ()

srazer

Tak tento film je u mňa asi najväčšie prekvapenie, pretože nemám už moc čo pozerať, tak si pozriem aj to, čo by som asi inak nepozeral. Od tohto filmu som naozaj vela nečakal, no bol som velmi milo prekvapený. V podstate od samého začiatku filmu som sa bavil až do konca. Určite si ho ešte niekedy znova pozriem. ()

Senpai

Nemám rád, když si Rusové až moc hrají na Ameriku. Sice tento film nějakým způsobem vychází z jejich tradičních pohádek a kultury, ale vše působí uměle, přehraně a komerčně. Sovětské pohádky byly mnohem srdcovější a více se v nich odráželo opravdové Rusko. ()

Slainesk

Hehehe za mňa ešte lepšie ako jednotka. Koblížek bol naprosto famózný a celé to proste nemá chybu. Neskutočne som sa zase pobavil. ()

ilegal1983

Ako rodinna rozpravka plne funkcne no ako fantasy to trochu drhne a to hlavne od druhej polovice.Vyprava je velmi solidna a zase ubera od druhej poloivce na tempe.Lietajuca velryba,koblizek ci ryboclovek su samozrejme super obzivou.Zopar solidnych hlasok tiez potesilo horsie je ze to obsahuje aj dost trapne sceny ktore sice mladeho divaka neurazia ale starsim pridu naivne.Ziadny rusky nekonecny pribeh sa rozhodne nekona a konci to v preimernej temnote.Skoda ze som najprv pozeral pokracovanie pretoze to mohlo uskodit mojmu hodnoteniu. ()

Marena666

Dvojka se mi líbila míň než jednička. Vše opět zachraňovali Kostěj, Baba Jaga, Vodník s velikým přispěním nových "hrdinů" Koblížka a Obryně :-D Za ně hvězda navíc. Jináč Váňa je pořád stejnej neschopa a namachrovanec (i když to Finist vlastně taky, ten má ale alespoň sílu) Vasilise to slušelo, nakonec to byla celkem zábava. Pozorní posluchači (záměrně nepíšu diváci) poznají docela obstojně vykradení jednoho velmi velkého českého hitu! Původně sem si myslel, že naopak inspiraci česká kapela hledala v tomto filmu, ale jelikož je film o asi o tři roky mladší, tak asi ne... ()