solisoli

Oliver Stone a jeho ďalší kultový projekt. Tento krát sa prezentoval príbehom z vojnového obdobia Americko Vietnamskej vojny aj s malým nahliadnutím do historických udalostí tejto krajiny. Skvelé herecké výkony. Úžasná kamera, skvelá dramaturgia, výborná sprievodná hudba. Výborne rozpracovaný príbeh v ktorom nechybovalo nič čo by ma presvedčilo o opaku. Pokiaľ sa samotné osoby zhostili svojich úloh, skutočne bolo na čo pozerať. Bol to skutočný príbeh založený na reálnych faktoch o ľudskej sily urobiť všetko, aby prežili. Hiep Thi Le, sa dokonale zhostila hlavnej roli, zrejme po svojich vlastných bohatých životných skúsenostiach. A samotná pointa hovorí o tomto veľkolepom diele za všetko, keď Hiep Thi Le hodnotí svoj život. Zamýšľa sa nad sebou, že kde vlastne patrí, či do pekla, alebo do neba. Úžasnejšie to Oliver Stone nemohol vymyslieť. ()

Sekel

Film o tom jak i vojak dokaze najit mir a lasku. Nejumirnenejsi cast Stoneovy Vietnamske trilogie. Vyborny T.L. Jones. ()

Misterioso

Skutečně nádherný film Olivera Stona, který se potřetí vrátil k jeho oblíbenému tématu - Válce ve Vietnamu. Tentokráte nám tuhle nesmyslnou válku ukazuje očima mladé vietnamské civilistky, která ať si vybere jakoukoli stranu, nemůže vyhrát. Skutečně velice smutný, citlivý film, který si zaslouženě získá vaše sympatie a možná vyloudí z vašich očí i pár slz. Oliver zde skoro až "maluje" (podmanivý vizuál, na kterém Oliver jinak až tak často nestaví), nádherná hudba, dobré herecké výkony (Tommy Lee Jones jako psychický zlomený voják). K úplné dokonalosti mi chybělo, aby Vietnamci mluvili vietnamsky, ale to už bychom asi po Oliverovi chtěli moc. I tak velice silný zážitek, na který nezapomenete. ()

vofo

Stone zakončil svojí "trilogii o válce" ve skvělém stylu. Četa i Narozen 4. července jsou úžasné kousky. Tenhle film je trochu jiný i pohledem. Hlavní hrdinkou je Vietnamská holka a tím tomu Stone přidává na vážnosti. ()

Janiska

Po velmi dlouhé době jsem nyní tenhle film opět viděla v televizi, vyplatilo se na něj počkat skoro do půlnoci. Zanechal ve mě stejně hluboký dojem jako poprvé. Jedním slovem nádherný, pravdivý, lidský a čistý, film i přes zobrazené hrůzy Vietnamu. Nebo právě proto....T.L.Jones je výborný herec a tohle je jedna z jeho nejlepších rolí .Trošku jiný nej ostatní váleční filmy Stone, víc poetičtějčí (místy),někdo psal, že až melodramatický, ale tomuhle filmu to sedne. ()

Paserak

Rozhodně bych dal 4 a 1/2* kdybych mohl. Tohle je krásnej film o lidské tragedii, štěstí, emocích. Sympatie diváka se rozdávají na všechny strany, hrdinové jsou dobře charakterově popsaní. Knížka musí být taky super. krásný.... ()

zigy

Ano, je velice obdivuhodné a chvályhodné, že se Oliver rozhodlo natočit vietnamskou válku z jiného pohledu než obvykle, tzn. z pohledu trpícího místního obyvatelstva. Jenže.......způsob, jakým to udělal, mě totálně uspal. Nuda, nuda... ()

Viktor77

Tak jsem to viděl již třikrát a můžu s jistotou říci, že Nebe a země je ze Stounových filmů s vietnamskou tématikou, asi ten nejlepší, ačkoliv ho mnozí označují za nejslabší. Klobouk dolů, pane Stoune i za to, že jste film věnoval své matce ( pro mne to vyznělo jako uznání, všem matkám na světě, které rodí a vychovávají své děti v nejlepší víře, a o které je pak připraví válka, rozpoutaná falešnou ideologií a touhou po moci a penězích, několika politických idiotů.) Jen málo lidí si umí představit jakým utrpením si procházel vietnamský národ v průběhu 20 století a naprosto přesně tam sedí slova Liina otce, že "svoboda není dar, že za svobodu musíme denné bojovat" a já k tomu podotýkám, že nejen zbraněmi, ale hlavně činny. ()

jjjerry

Skvělé překvapení. Daleko lepší než známější Četa, které tento Stoneův snímek možná trošku zastínila. Jiný pohled, z druhé strany na Vietnamskou válku než známe. Chudí rolníci, bohatší měšťané kteří se těší uctě, těží z nadvlády a nechtějí změnu. Viekong, který už nechce žádnou nadvládu. Přežívající staré naboženství. Následuje drsný kontrast k USA, jiné myšlení, kapitalismus-obchody plné zboží ale s tim spojený i stres, starosti a problémy. Vienamská úcta ke starším, poslušnost ženy v kontrastu se "svobodou USA" emancipací, mladické dravosti. Krásný hlas vypravěčky, nádherná kamera, dojemný komplikovaný příběh podkreslený skvělou orientální hudbou. ()

PamPero 1

Silný příběh, hudba a překrásná kamera dělají z Heaven & Earth jeden z nejlepších kousků od Stonea, ne-li úplně ten nejlepší. ()

Dupac

Čtvrtou hvězdičku si zaslouží Richardsonova kamera, která přebíjí občasné rozpaky ze Stoneovy ideologie. ()

Pythonator

Oliver Stone prostě umí. I v tomto méně známém filmu dokazuje, že natočit protiválečný film z Vietnamu je jeho parketa. Drama v podání Olivera Stonea je vždycky nějak kouzelně strhující a to co by mě u jiných filmů nebavilo mi od něho prostě nevadí. Tommy Lee Jones zahrál válkou zničeného vojáka naprosto přesvědčivě a ta neznámá Vietnamka je prostě kouzelná. Škoda, že se v Hollywoodu holka nechytla. ()

ravenin

Ze Stoneovy "vietnamské trilogie" můj nejoblíbenější kousek. Ano, oblíbenější než Četa, navzdory všeobecnému mínění... ()

Tomulka

Dneska se už takové filmy netočí. Je to umění nejen silného příběhu , ale také výborně používaná kamera s hudbou. Obrazové a zvukové orgie pro diváka. Opět jsem si trošku doplnil vzdělání. Tento film se musí vidět nedá se popsat. ()

Bogrant

Stone a vojna vo Vietname s jej následkami na povahu človeka, časť tretia. A znova citlivá a zároveň znepokojivá látka, ktorá v prvej polovici ukáže všetko to zlé a v druhej, všetko to naoko dobré, čo sa postupom času zmení na zlé. K tomu poznámka, že je to podľa skutočnej udalosti a hľa, na svete je ďalší z tých filmov, ktoré jednoducho nepustia a môžu byť akokoľvek neprístupné či drsné, vždy sú dobré. ()