poster

Nebe a země

 • USA

  Heaven & Earth

 • Francie

  Entre ciel et terre

 • Slovensko

  Medzi nebom a zemou

Drama / Válečný / Akční / Životopisný

USA / Francie, 1993, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  *****

  Třetí část Stoneovy vietnamské trilogie sice nedosáhla takového úspěchu jako předcházející Četa a Narozen 4. července, ale stejně se jedná o pozoruhodný film, v němž Stone nahlíží na vietnamskou válku z jiného, avšak neméně děsivého úhlu. Nepřiklání se ani na jednu stranu konfliktu, ale ukazuje na prostých lidech, jak tíživé je dostat se mezi dva mlýnské kameny. Skvělou práci odvedl kameraman a stejně tak i herci.(25.3.2013)

 • kalap
  *****

  Ten film ma dostal a to pohľadom na Vietnam z iného uhla pohľadu , kde obria hrdinka je vietnamské dievča , ako hrášok a chlap , ako hora pri nej len vrávora a tak aj skonči. Zaujimavá presvedčovacia metoda k prostitucii: No tak daj im , ved ty si len ľahneš roztiahneš nohy a nerobiš nič a tí chlapi si to všetko oddrú a odrobia a ty ešte zarobiš.(20.2.2009)

 • Aky
  *****

  Mnohem komornější než většina filmů o vietnamské válce, až na pár výjimek bez drastických scén, ale nesmírně působivé. Široký, rozmáchlá záběr mnoha vrstvami - od pocitu rodové a národní sounáležitosti, přes rozdíly vnímání kultur a ras, až po poválečné syndromy. Opravdu originální a přes svou délku poutavé drama.(1.5.2010)

 • cheyene
  ****

  Chvílemi to vypadalo i na 5* a de facto v průběhu celého filmu se mé dojmy pohybovaly mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Válka ve Vietnamu z té opačné strany, z pohledu obyčejných lidí, vesničanů. Příběh o tom, jak se malá dívka z rýžového pole dostala do USA a čím vším si předtím i potom prošla. Příběh vojáka, kterého válečné hrůzy poznamenaly na celý zbytek života. Tímto vším je Nebe a země. Výborné herecké výkony všech herců, skvělá režie, příjemná hudba, silné scény a trochu přemrštěná stopáž, to jsou důvody k udělení 4*.(2.3.2014)

 • klerik
  *****

  V poslednej dobe čo raz idem do filmového klubu, to raz klenot... FULL METAL JACKET som nedal plný počet, ale tu musím. Romantické dojímavé, surové, kritické, plné posolstiev, bez pátosu, s BRAVÚRNYM hudobným doprovodom. ALE čo je najhlavnejšie - réžia je úplne božská, čo vidno hlavne v prvej polovici, kde Stone bravúrne preskakuje aj Kubrickove umenie vo FMJ a dorovnáva Stanleyho najlepšie kúsky... Tento film je vojnová VESMÍRNA ODYSEA...(26.4.2007)

 • - Spoiler: Seržant Steve Butler (Tommy Lee Jones) se ukáže poprvé na scéně až po více než hodině filmu, přesně v čase 1:06:30. (Posheidon)

 • - Hlavní postavu Hayslip Ly Le ztvárnila studentka Hiep Thi Le navzdory tomu, že neměla žádné herecké zkušenosti. Hiep se zúčastnila castingu stejně jako několik jejích přátel čistě jen pro zábavu a bez velkých ambicí. Během castingu byla pouze jedním z 16 000 vietnamských-američanů, kteří se účastnili castingu. (Posheidon)

 • - Film věnoval Oliver Stone své matce. Svému otci pak věnoval film Wall Street (1987). (Monco)