Pętla

Petla

Akční

Polsko, 2020, 105 min

Patryk Vega

Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka, Dagmara Kaźmierska, Rafał Cieszyński, Henryk Talar, Tomasz Dedek, Krystian Hołdak, Krzysztof Bochenek, Monika Ambroziak, Wiktor Korzeniowski, Arkadiusz Nader, Filip Guźla, Elena Rutkowska, Dawid Amerski, Ewa Babiańczyk, Oleg Bakhrutdinov, Marek Bera, Mariusz Binduła, Dorota Bochenek, Marcin Bytniewski, Arkadiusz Cesarczyk, Krzysztof Chawrona, Stanisław Chmielewski, Daria Chojnacka, Izabela Chojnacka, Piotr Chojnowski, Monika Czub, Tomasz Czupa, Tomasz Domagała, Paulina Dulla, Karolina Dziuba, Radosław Garncarek, Amelia Gawra, Kacper Gawra, Aleksander Górski, Eugenia Grabizna, Mikołaj Grzechnik, Filip Grzechnik, Włodzimierz Gut, Łukasz Guzik, Agnieszka Hałka, Hubert Harasim, Sonia Jachymiak, Paweł Jakubowski, Antoni Janus, Adam Jamiołkowski, Beata Kacprzyk, Robert Kalinowski, Adam Kamień, Marcin Kamiński, Michał Karmowski, Anna Kędziora, Włodzimierz Klimiuk, Adrian Kłos, Marcin Kłyza, Antonina Kocik, Roman Kolata, Justyna Komoń, Paula Korycka, Mariusz Krzemiński, Joanna Kubińska, Monika Kużawa, Maciej Kwiatkowski, Tomasz Lewandowski, Ina Levska, Jolanta Ludian, Maciej Luśnia, Alicja Magdzierz, Piotr Makarski, Patryk Malarowski, Rafał Malinowski, Waldemar Maliszewski, Michał Masiak, Przemysław Mateuszczyk, Wojciech Michalak, Paweł Mordecki, Zacharjasz Muszyński, Kamajli Nguyen, Paulina Niewiadomska, Sylwia Nieznańska, Sylwia Nowak, Łukasz Oleś, Wiesław Owczarek, Anna Pakulniewicz, Piotr Pamuła, Nikola Para, Paulina Pastuszak, Jagoda Pawłowska, Rafał Pawłowski, Wiktoria Piecuska, Sylwia Piotrowska, Krzysztof Piotrowski, Daniel Piskorz, Piotr Popko, Piotr Ptak, Dorota Puziuk, Adam Racki, Janusz Radomski, Natalia Rewieńska, Daniel Roman, Joanna Różańska, Sebastian Sendyka, Sławomir Sidwa, Kamila Sobczak, Łukasz Szmigrodzki, Artur Świercz, Arkadiusz Świetlik, Eryk Urbański, Maciej Urzyczyn, Marek Wałęsa, Robert Wieczorkowski, Krzysztof Witczak, Roksana Wojtanek, Robert Wolańczyk, Marek Wolny, Barbara Wyszopolska, Justyna Zając, Piotr Zimoń

Patryka Vegu prostě miluju. Ten jeho styl, kde nechybí akce, skvělý humor a spousta krve je prostě nenahraditelný. Tenhle příběh je navíc vážně skvělý a vtip tam rozhodně nechybí, respektive je tam hodně bizarních situací, které prostě jinde neuvidíte. Mě to bavilo celou dobu a klidně bych to brala i delší.(28.3.2021)

To by jeden koukal, jak dokáží severní sousedi zmáknout psychologicky akční thriller. Tenhle Vegův kousek je hoden uznání. To jak si dokáže zahrávat s reálným podkladem, jak dokáže z herců vymáčknout 100% výkon, jej prostě řadí do kategorie filmových „Mistrů“. Skvělá psychologie samotného nitra jednotlivých osob až na dřeň kosti. … Černá díra, světlo na konci tunelu, porod a pak šupem, střihem, bez ztráty času potřebného pro samotný příběh, tady máme „chłopaka“, který má životní dráhu jasnou „pies-glina-policjant“, stejně jako zásadový, téměř emeritní „ojciec“. No ale „rychlé vyhrání z kapsy vyhání“ se táhne jeho kariérou. Von je mu obyčejný „posterunek policji“ moc malej a nebaví ho vočumovat běžnou denní rutinu plnou mrtvolek. Scéna s ženskou ve vaně ala „Kruh“ dost povedená, vypadalo to tak strašidelně, že jsem čekal, že ji odpraví zpátky do vany, ve které ležela…. Po setkání s dvojčaty „made in Russia“, kteří náhodou měli žhavý tip, ho vystřelí do sféry „zajebistej“ a otevře mu cestu na „CBŚ“. No a tady „Królik“ v roli hlavního hrdiny Daniela se adaptuje „zajebiście“ rychle k metodám, za které by se ani členové Berdychova gangu nemuseli stydět. Nahrává mu jeho šéf influencer milující svůj starej ksicht v hlavních zprávách, protože jeho lebka slouží snad jen k nošení tohohle oplzlého ksichtu, protože místo mozku má absolutní vákuum, když si až do konce filmu nedokáže všimnout, co ti jeho podřízení vlastně dělají. A tak se s dvojčátky, kteří mu nosí tipy, info a vedou ho krásně za ručičku, vydává na zdvojenou dráhu agenta a byznysmena a stěhuje se i se svou milou za prací. A tady další hlavní postava paní neukojené a píchatelné prokurátorky, která časem očekává i spolupráci na dosažení svých orgasmů. Na začátek se musí vypořádat s mafií čečenců kteří do svého kolektivu přibrali i boxera „Cygana“ a za vzniklé problémy se jej pokusí i s jeho milou a nenarozeným dítětem poslat předčasně na pravdu boží, což se jim povede jen u nenarozeného dítěte. Protože Daniel má vybroušené metody, tak „Cygana“ hbitě dostane za katr a pěkně přes jeho milou dostane na psychické dno. Jenže, ta neukojená blonďatá prokurátorka v roli zhrzené milenky, která je o stupínek výš a má své pracovní zájmy s „Cyganem“, který by však na svobodě byl pro Daniela časovanou bombou a vstupenkou na onen svět. Jenže když děláte s klukama z východu, tak se způsob najde vždy a tak milý šéf věznice zaspolupracuje pod nátlakem žhavých kompro fotek na „sebevraždě“ Cygana a je klid. No a velký byznys s dvojčátky může začít- ovšem pod vlídným zastřešením ukrajinské tajné služby, která však není ničím jiným než ruskou GRU. Ta Vám dodá Vám k začínajícímu podnikání s nočním klubem, výměnou za kompro videa zákazníků peníze, tanečnice, které si samozřejmě jako majitel klubu můžete testovat. No, který chlap by tak ve 30 letech odolal. No problémem je píchatelná, znovu těhotná manželka. No chce to kus chlapa, chuť, výdrž a samo trochu koksíku do rypáčku, aby to jeden zvládl. A začíná jízda, vlastně kurevsky rychlý sešup řízený neukojenou prokurátorkou, která má chuť se mstít za svůj svrbící klín. A než se Daniel vzpamatuje z kocovin a šňupání, kompro materiály z klubu jsou fuč a s nimi i věrná dvojčátka se kterými si už GRU poradí k vlivu na samotné Polsko a jemu zbydou jen schýzy. Mrduchtivá prokurátorka si s nedostatkem důkazů poradí jeho vlastními metodami a ubohou ženušku pod nátlakem donutí ke spolupráci, jejímž výsledkem je Daniel v místě, kde sám uklízel nepohodlné…. Celý film má švih, akci, humor, ale unikátní je práce s dokonale zahranou psychologií postav. Pane režisére BRAVO. Nestydím se za 4 a půl *.(15.2.2021)

Królikowskému tieto role vyfetovaných a vychcaných zmrdov, zdá sa, že pasujú perfektne na telo! Vega už tradične strieda brutálnu akciu s vidláckym humorom až sa divák, zvyknutý na jeho tvorbu, neubráni občasnej nude. Avšak záver filmu ma prichytil nepripraveného a preto udelím 4 hviezdy. 65%(14.9.2020)

Skoro jsem váhal. Jedna hvězda nebo pjet.. No dziaky panstwu polskiemu, jest Petla počinek do ratunka dziecia kinematografowego. Kurwa. Buďtojeto zatím to nejlepší od Patrika, nebo jeto zatím to nejhorší. Od Patrika. Ať takčitak, Vegovi se podařilo natlačit děj asitak vosumnácti filmů do stopjetiminut. Proč: Páč to prostě jde, a výslednej megaguláš ač má občasný hlušiny stále zůstává parádním nářezem téměř bez možnosti se jít třebas jen vychcat. Jak: Stačilo vynechat všechny drahý a zbytečný scény, při kterých se jdu tak rád..vychcat.(12.4.2021)

Specialista na polské akčňáky Vega přišel tentokrát s krimi gansterkou a Antonim Królikowskim jako policajtem Danielem, který ovládne podsvětí kdesi na východě Polska a postaví nejluxusnější bordel za účelem kompromitace cílových osob od policajtů, politiků až po plastické chirurgy. Nevěřil jsem, že to je inspirované skutečností, dokud na konci filmu nebyli ukázaný skutečný ksichty těch ksindlů. Rychlá jízda akce, hromady sexu, ještě více drog, černého humoru a násilí, ikdyž to poslední v menší míře než je člověk u Vegy zvyklý. Až na nějaký věci, z kterých se mi zvedal kufr, jsem se pobavil tak akorát. PS: tohle bylo poprvé, kdy jsem viděl v celovečerním filmu skutečný porod.(29.3.2021)