Pętla

• Velká Británie Petla
Trailer 1
Polsko, 2020, 105 min

Patryk Vega

Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka, Dagmara Kaźmierska (více)

VOD (1)

Film založený na skutočných udalostiach o mladom Danielovi Sniezekovi (Antoni Królikowski), ktorý pokračuje v rodinnej tradícii ako policajt. Avšak osudy života ho zvedú na gangsterskú dráhu, kde sa rozhodne podnikať v podniku s drogami a sexu, ktorým nakoniec podľahne. (sochoking)

Trailer 1

Kudly4

Tentokrát to vzal Patryk Vega přímočaře a jasně. Sledujeme cestu policisty od samého začátku jako "šlapku" až po těžkého mafiána. Zamrzí, že to nejsou opět taková jatka, tak jak jsem u Patryka zvyklej, ale za to nám tu naservíroval tolik sexu, že v žádným jiným filmu, kromě porna tohle neuvidíte. Spousta sexuálních scén, krásných žen, vtipných situací a nechybí sem tam nějaká ta nechutnost a zvrácenost. Typický Vega, opět a zase natočil parádní film. ()

Enšpígl

Ne, je to marný, ale Patryk Vega je prosté kápo. Tady jsem na začátku přesně nevěděl čí jsem, protože některé situace nebyli ani tak komediální,ale až parodické a hned střih a typicky "vegovská" na vážno drsná scéna, postupem času, však přitvrzuje a jede se na hodně drsnej pohon, kde nechybí ostrý dialogy, co postava, to hajzl. O drogy, prcání a nasilí není ve filmu nouze. Patryk Vega mě nezklamal a moc mu fandím, že se nedivá nalevo, napravo a nějaká korektnost ho naštěstí pořád vzdáleně mijí., alespoň někoho, protože o podobným filmu můžou dneska v USA, Británii či Francii už jen snít. Zlatý Polsko, zlatej Patryk. ()

Morholt

I když je tenhle Vega trošku rutinní, tak je to pořád vtipná a brutální jízda řízlá notnou dávku korupce, která se dotýká snad všech vrstev polské společnosti. Na scénu dorazí i ruské a ukrajinské bezpečnostní složky, hlavní roli tu hrají bordely a typicky vegovské obskurní postavičky tentokrát představuje tupý člen zásahovky s přezdívkou nindža. Co u mě vzbudilo mírné rozpaky byl styl vyprávění. Jednalo se vlastně o sled relativně krátkých klipů, které na sebe navazovaly. To sice filmu dodalo na zběsilém tempu, ale v některých chvílích by neškodilo trochu zpomalit. Nicméně i tady se patří zatleskat a natěšeně vyhlížet další režisérův projekt. 80% ()

sochoking

Królikowskému tieto role vyfetovaných a vychcaných zmrdov, zdá sa, že pasujú perfektne na telo! Vega už tradične strieda brutálnu akciu s vidláckym humorom až sa divák, zvyknutý na jeho tvorbu, neubráni občasnej nude. Avšak záver filmu ma prichytil nepripraveného a preto udelím 4 hviezdy. 65% ()

Arsenal83

Neviem, čo tu pánom hodnotiteľom chýbalo, že film niektorí odpadujú, ale ide o veľmi dobrú, až výnimočnú, originálnu prácu. Poľské filmy sú na tom stále lepšie a je to aj zásluhou Vegu, ktorý točí také iné kriminálky, že sa neviem dočkať každého jeho diela. A aj toto púta od začiatku do konca. Na začiatku hlavne vtipom. Tie skeče, čo sa nám tu ponúkajú vyzerajú až ako z nejakej humoristickej relácie, naozaj vydarené. Dejová línia je veľmi zaujímavá a keď napríklad taký Vlk z Wallstreet má vysoké hodnotenie, tak toto je taký policajný skorumpovaný vlk z Rzeszowa, ktorý si zaslúži hodnotenie na podobnej úrovni. Nehovoriac o slovanských dievčatách a zaujímavom zvrate na konci. Človek by si mohol povedať, že ten záver je taký z kategórie klišé, lenže ono je to natočené podľa skutočnej udalosti a človek vlastne až na konci čumí, že toto je fakt príbeh, ktorý sa nielen oplatilo natočiť, ale hlavne podarilo natočiť na viac než pútavej úrovni. ()

• Dej filmu voľne vychádza z prípadu takzvaného "Podkarpatského škandálu" a samovraždy Dawida Kosteckieho. (_marduk_)