Při návratu z mezinárodního pionýrského tábora Jiřího Dimitrova v bulharském Kranevu zmeškají dva chlapci a jedno děvče z české výpravy vlak, protože se ještě jednou chtěli vykoupat v moři. Na cestě domů zažijí (na rozdíl od těch poslušných) mnoho báječných dobrodružství... Budoucí naděje českého filmu - režisér Igor Chaun - ještě v dětské roli. (oficiální text distributora)

Dstar

jelikož je(byl) rejža můj soused(přímo naproti mým dveřím),a jeho manželku Ivu Borkovou a syna Lukáše mám stále rád,tak nemohu dát mín hvězd,nežli 4:-) Jaromíra pamatuji jako velmi chytreho a pracovitého rejžu. Jak přesně zemřel vím,ale zbytečně:-( V posledních letech života psal scénáře pro německo....škoda ho...měl připraven pěkný scénář pro další film... ()

mira007

Normalizační dětský film o třech pionýrech, které zapomenou v Bulharsku, když si odskočí naposledy vykoupat v moři. Na svou dobu akční námět, zajímavě obsazené ( Jeníčková z Básníků, Chaun režisér ) , ale dneska jen jako nudná normalizační reklama na Bulharsko, kam se v té době průměrný člověk stejně nemohl dostat. Poznávací znamení jsou taky melouny. ()

vitekpe

Patnactileta Eva je samozrejme hvezdou cislo jedna. Hybsa a Chaun ovsem zdatne sekunduji. Klasicky socialisticky filmek pro deti, vytvoreny v ramci mezinarodni druzby (zde zrejme s Bulharskem). Tomu by napovidala i didakticka scena letu vrtulnikem nad Sofii... :) Film ma dobre tempo a krome jedne trapne tanecni sceny byl celkem fajn. ()

IvonaK

Tak jestli se opravdu natáčelo v Bulharsku a Budapešti, tak děti tenkrát musely mít obrovský zážitek, když už se tam třeba víckrát nepodívaly. :-) A líbila se mi i ta jejich samostatnost. Ale asi už byly odrostlejší. Možná se mi zdály mladší asi proto že v pionýru se asi nikdo nemaloval a nepomádoval. :D A v neposlední řadě byl úsměvný pohled na Brněnské zastávky, jak tam byly ty obstarožní cedule. To už snad má jen Brno- Horní Heršpice. :-) ()

Pitryx

První filmový počin Evy Jeníčkové, asi bych klidně řekl, že mimo básnické série ten nejlepší a nejdelší. Myslím tedy v Čechách. Celkově jde o film pro mládež, tedy opět ztížené hodnocení. Nebudu to rozebírat, stejně je to stará věc, takže prostě jen napíši, že se na to dívat dá. Nesmyslů si všímat netřeba a tak se dobře zabavíte. Takový skoro cestopis, oživený třemi pionýry. ()

• Snímek byl realizován k příležitosti 30. výročí založení Pionýrské organizace. (Xell)
  • Točilo se v Bulharsku a Maďarsku. (sator)