Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

Blažena

Film mě perfektně pobavil a to mi stačí. Samozřejmě, chybí jakékoliv poselství, jednotící linie, leccos se okopčilo,atd. ale to neznamená, že je film špatný. Na mě zapůsobil jako absolutní zjev, vůbec nechápu, jak někdo mohl sepsat něco tak pitomého (v pozitivním slova smyslu!) Zkrátka byla to prdel a já se ráda zasměju znovu. ()

Išak

Poslední dobou mám docela štěstí na průměrné až mírně dobré české filmy, teda krom jedné vyjimky co si tak vybavuji.Tenhle film řadím určitě k těm dobrým.Jak se od komedie sluší a patří tak mě slušně pobavila, ne zrovna ze bych se válel na zemi v křeči, ale nasmál jsem se.No aby taky ne, když tam hraji Macháček a Trojan.Stačil mi pohled na Staňu vlasáče a úsměv byl na světe.A Trojanův Adolf opravdu vynikající.Taky si vybavuji jeho "nadšeny" výraz obličeje, když mu manželka oznámila ze je čtvrtek.Asi senesmírně těšil jak si spolu pěkně zaskotačí.Plny počet jsem nedal z důvodu..., vlastně ani nevím, prostě něco tomu chybělo, i když nedokážu popsat co to ylo.Čtyři ale taky pěkné. ()

aronofsky

Ondříček, Macháček, Trojan. Ty tři spojuje účast na filmech Samotáři a Jedna ruka netleská. Oba dva filmy jsou komedie. Oba dva mají spoustu bizarních postav a situací. Tak proč takový rozdíl? Jak by řekl Fred Zinnemann: „Tři nejdůležitější věci na filmu jsou scénář, scénář, scénář.“ Tady je právě ten rozdíl. Zelenku vystřídali Macháček a Ondříček. A celé je to rázem v hajzlu. 40% ()

mansonn

O com bola tato debilina?vypije caj z muchotraviek a potom si mysli ze je orol a prerazi sklennu tabulu....Myslim ze sa nasla ceska odpoved na blby a blbsi , len ten humor im dajak chybal .Skor to vyzera ako by pili vodu z potoka z cernobylu ()

Chlo0opek

Chtěl jsem dát 4*, ale holt sem nenašel, proč bych je měl dát- takže 5*. Výkony snad všech představitelů jsou excelentní, černý, sarkastický hunor, který mám rád, občas až ad absurdum. Tento film mně prostě bavil od začátku do konce. Dobrá práce! ()

Hadascz

Ty kuřate v tý jedný bedně jsou nějaký divný, maj takový divný zobáky ;))) Řikám ti o kuřata se nestarej a žádný orly si neviděl ;)) Než odjedu do Mexika tak udělám něco velkýho ;) ale nevím co ;))) Cítíš to, Strome Kamaráde? ()

Bembeřice

Tenhle "humor" mi opravdu neni blizky. Hlasky, ktere fanousci tohoto filmu povazuji za kultovni, pripadaji mne totalne nevtipne, az trapne. Ale proti gustu.. ()

Lucius.15

Geniální komedie, která mě vždycky pobaví. Všechny postavy jsou na pokraji bláznovství a když se setkají a řeší své problémy, působí to na diváka spíš absurdně. Hlášky a dialogy jsou nezapomenutelné. Tento film mě po každé dožene k slzám smíchu a řadí se v mé oblíbenosti mezi první příčky. ()

Roobs odpad!

Rozhodoval jsem se mezi jednou hvězdičkou a odpadem. Nakonec převážil odpad, jelikož mám rád inteligentní humor, který toto dílo zcela postrádá. Film navíc nemá ani hlavu ani patu, a bylo v něm spousta nelogičností a filmových chyb. Bláznivá komedie? Tak těch jsem viděl hodně, ale podstatně kvalitnějších. ()

Ioannes

Zcela rozporuplný film. Na jednu stranu vynikající kamera, střih, hudba (soundtrack z filmu je skvělý), výprava, kostýmy a herecké projevy, na druhé straně velmi stupidní scénář, který kazí dojem z celého filmu. Tvorba scénáře začíná tvorbou postav. A scénáristi David Ondříček a Jiří Macháček to přehnali s nenormálností postav. V běžném filmu (žánr drama) je obvyklé, že je v něm jedna nenormální postava. V tomto filmu jsou však nenormální všechny postavy až na "Kendyho", jehož postava je však okrajová. K žánru komedie patří nadsázka, nereálnost děje a absurdita, což je to jediné, co tento film z žánru komedie obsahuje. Nejdůležitější kritérium komedií je humor. Tento film vtipný není. Pokud film, který producent označil za komedii, není vtipný, tak tento film není komedií, nýbrž jen pokusem o komedii, v mnohých případech trapným pokusem. Tento film je jen slepenec poměrně hloupých scén a obrazů, které ve výsledku nedávají dojem kompaktnosti. Ze scénáře je obstojná jen dějová linie Jiřího Macháčka přibližně do 30. minuty (ostatní dějové linie ne). V těchto třiceti minutách jsou tak dva tři kvalitní dialogy. Navíc scénář kazí nechutné scény svlékání Vladimíra Dlouhého a orální sex se psem. A co tato filmová chyba? (Je to opravdu filmová chyba?) V čase 1 hod 26 min začíná rvačka, ve které se Macháček a Trojan přetahují o zapalovač. Později hoří, postavy musí utíkat před velkými plameny. Před rvačkou není záběr, ve kterém by Macháček kameru schoval do kapsy. (A ona by se do jeho kapes jistě ani nevešla.) Kamera i s nahrávkou by za běžných okolností měla shořet na tom místě. ()

Yvettka

Vím, že to není film zrovna valné kvality, ale pro mě, milovníka černého humoru lahoda. Dokonale jsem se bavila od začátku do konce, což se mi u českých filmů moc často nestává. Skvělé hlášky "Normální houbovej čaj" nebo "Poletím jako pták, jako dravec, jako orel...", případně "Co je? Dnes je čtvrtek..", úžasná scéna s Třískou nebo zjištění, že ona je totálně vyšinutá celá "Trojanovic" rodina a každý opravdu fest originálně, pro mě dokonalé od začátku do konce, nicméně připouštím, že je asi potřeba mít trošku zvrácený humor. ()

Jevablo

Proč tak nízké hodnocení? Tohle je prostě dobrá komedie, žádný vážný film, žádní Samotáři s přesahem. Taclík je boží, cožpak to nevidíte? Scéna s autem na mostě, předáním peněz, Medvěd je připraven, dnes je středa:-) Kdo neviděl, neuvěří. Pokud jste se zde rozhodli hledat něco jiného než humor a jste zklamaní, tak se nedivte. ()

RexT

Zaujme pár kouzelných scének - video, peníze v docích, bratr psychiatr, v mrazáku ... . Jen ten závěr to podle mě kazí, určitě se film dal zakončit lépe. Třetí hvězdička je za herecké výkony, o Trojanovi jsem nikdy nepochyboval, zde jsem si pořádně všiml i Marka Taclíka. Společně s Macháčkem tvoří nádhernou dvojici outsiderů a režisér dokázal najít rozumnou míru, jak s takovým materiálem zacházet. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017