Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

superzurda

Vždy když se s někým bavím o českých filmech, někdo mi do tváře vmete Jedna ruka netleská a Ivana Trojana. Tak jsem na to tedy koukl. Film má poměrně těžkopádný rozjezd. To by zase tolik nevadilo, kdyby ty rozjeté paralelní příběhy k něčemu vedly. Nevím proč v Načapám Tě ukazují Dlouhého dceru jak si nechá lízat přirození od psa. Snad aby tam Tříska zpíval v dámských šatech. Stejně tak mi není jasné příběh Trojanovy manželky, která svou výchovou způsobuje dětem stresy jež vrcholí jak vrcholí. Nakonec tahle slátanina dospějě k pomyslnému zakončení, kde banda úchylů požírá orly a jako hlavní chod se podává opečená lidská ruka. Tady netleskají ani dvě ruce ()

Grim

...bavil som sa slušne... 4**** dávam hlavne za sympatické obsadenie...a za "to bude gut, meine Liebe"... ()

meteleskum

Hodnotím tak především kvůli hláškám, které ve mě zůstaly. Naprvní shlédnutí mě v podstatě ten film dost nasral, pak jsem ho viděla podruhé a pak potřetí a přece jenom si mě získal. ()

Nerajohn

Velká slabota. Dokoukal jsem z utrpení, a asi bude něco špatně, když jako nejlepší herecký výkon mi přišlo vystoupení té malé holčičky, co hrála Trojanovým dcerku. ()

bezdiakritiky

trochu strojená šou, která kdyby byla o trochu úchylnější, mohla by být lepší.... stejně ale koukatelná zábava, pár v budoucnu nesmrtelných hlášek ("normální houbovej čaj" "halucinogení? a to jako že nejsou jedovatý?" "ty seš jako cukr! - tak sladká? - ne! tak rafinovaná!") skvělá hudba J. P. Muchova, kterou si určitě zapamatujete. stejně jako si zapamatujete duo Macháček - Taclík. ()

TanoKaridy

zajímavé lokace: Mladá Boleslav - stará věznice, Vyšehrad - Gorlice - hostina, podzemní výbuch, Sedlecká přehrada - pád do vody, Emilovna - hájovna ()

retrix

Povedená taškařice, Ivan Trojan alias "Adolf" byl až nebezpečně věrná kopie pravého Adolfa. Hereckým výkonům dalších hrdinů nelze rovněž co vytknout. Bohužel scénář byl jakýmsi slepencem nesourodých postav, který ve výsledku film degradoval. ()

jopal

Mam pocit, ze na Ceskych komediach sa bavia divaci a herci hraju, na Americkych sa bavia herci a divaci sa nudia. Vyborna komedia, s perfektnymi hlaskami a nasmial som sa az az. K uplnej spokojnosti mi chybala uz len nejaka dobra "nachytavka" hlavneho tvorcu "Načapám tě"... ()

escaf

Jedna ruka netleská, a ví proč! Pretože mi to úprimne nedá, aj keby som Macháčkovi a spol. rád zatlieskal. Jediná dejová línia mi prišla zaujimavá. Trojanova a jeho rodiny. Kľudne mohol byť celý film len o nej, to by však už asi nemohla byť reč o komédii, ale určite by zaujala viac. Najviac mi tam asi prekážal Marek Taclík a jeho spomalená postava Ondreja, toho by som namieste vyškrtol zo scenára. K Samotárom by som ,,ruku,, ani len neprirovnával, pretože sa to nedá. Macháček je však fajn, ako vždy. ()

nolme

Takovýto druh filmu si buď zamilujete anebo ho budete nenávidět...buď vám bude připadat trapný anebo se nad tím vším povznesete a zasmějete se.... ()

Terez_Vv

I přes poměrně velmi jednoduchý děj jsem se pobavila a rozhodně se nebudu bránit si ho někdy zase pustit znova. Černého humoru tak akorát a některé hlášky jsou opravdu nezapomenutelné. :) ()

Ondrew

Krasa, rozhodne jedna z najlepsich ceskych komedii, ktora kraca -- svojim sposobom -- v duchu "Samotarov". Trio Machacek - Trojan - Taclik predvadza obdivuhodne herecke vykony. Nuz... a tie hlaaaaasky. Parada :). 80%. ()

hony23

Tento film mě pobavil pro svou vtipnost, ironii a hranou trapnost. S postupem času se postavy začínají čím dál tím víc scvokávat, až mi najednou došlo, že s každou postavou ve filmu je něco v nepořádku. A z toho taky pramení všechny komický gagy, z imbecility postav, mezi kterými jasně vede Marek Taclík - takovýho vola jsem snad ve filmu ještě neviděl :-) ()

ludovit14

Po dlhej dobe ma zaujal CZ-film,na ktorý sa dalo pozerať a na filme Jedna ruka netleská sa dalo aj slušne pobaviť-kedže postavy,,magoróv’’herci zvládly skvele.Videl 2 krát.HOD:65%.Jedno z najlepších diel,aké tu po revolúcii vôbec vzniklo.PS:úryvok s filmu:/No počkej.Jaký počkej?Počkej, počkej.Co počkej, počkej?No co počkej, no říkam počkej, počkej.No já slyším, ale jaký počkej, počkej?No jak jaký počkej, říkam normálne počkej, normálne počkej.No já čekám, čekám.No tak čekej, čekej.No já čekám.No čekej, počkej, čekej, počkej.No já čekám.No počkej, počkej/.Tak,toto bolo najväčšia,,haluz’’filmu! ()

Delmondo

Macháček jako idiot, Taclík jako větší idiot a Trojan jako největší idiot. Tohle obsazení prostě nemohlo selhat. Navíc je zde doplněno dalšími borci jako Tříska, Dlouhý, Pollertová, Matásek a i ty dvě holky byly fajn. David Ondříček je jedním z nejlepších a nejoriginálnějších současných režisérů a tenhle hláškoidní film se mu opět povedl. ()

v.indruchova

Nesmírně podivná komedie. Poněkud morbidní humor. Nezanechalo to ve mě dobrý pocit. Cítím jej ještě dnes a je to věc, kterou jsem viděla před lety a to na střední škole. Celá škola, šla na to do kina. Alespoň jsme se tenkrát mohli přesvědčit kam směřuje česká kinematografie (ano, tam a dlouhé roky se to nezlepšilo). ()

Dosou

Absurdnímu dramatu nerozumí 90 % lidské populace. Pánové Ionesco, Beckett a Havel jistě prominou. 9 % si myslí, že mu rozumí a1 % ví, že mu rozumět nelze. Přesto, nebo snad právě proto, v odborné veřejnosti převládá syndrom "císařových nových šatů" a tak alepoň nějakou nominaci na Českého lva musí nadělit. Podle mého názoru si pochvalu zaslouží pouze kameraman Richard Řeřicha, protože obrázky byly skutečně hezké a čisté.Jinak je tento film pouze osobní intelektuální exhibicí pánů Ondříčka a Macháčka bez možnosti širší rezonance. Bohužel. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017