O jistotách života a pochybnostech lásky... Inženýr Dušan Roček (V. Harapes) se ve volném čase vášnivě věnuje svému koníčku – létání na rogalu. Spolu s ním tento sport vyznává i jeho patnáctiletá dcera Milena (K. Pollertová). Naopak Dušanova žena Magda (J. Šulcová) nemá pro jejich riskantní způsob zábavy pochopení. Nakonec to však není létání, co způsobí neštěstí: Milena se totiž těžce zraní při automobilové nehodě. Protože jí zůstala jen jedna ledvina, která je poškozená, může ji zachránit jedině transplantace. Dušan se jako nejbližší příbuzný nabídne jako dárce. Jenže během vyšetření vyjde najevo, že skutečným Mileniným otcem je někdo jiný… (Česká televize)

xplsek01

Nechápu hodnocení a komentáře níže. Spíše lituji duševní vývoj a citovou otupělost dotyčných pisatelů. Snímek je plný emocí a především ukazuje skutečný život, se vší ironií i surovostí zároveň. Na rozdíl od dnešních "růžových zahrad". A vězte, že city a emoce nezávisí na době, ve které se snímek odehrává. Chápu, že dvacetiletý a nebo i třicetiletý může příběhu sotva porozumět. "Nevěra je krásná věc, ale když se na ni přijde, je to svinstvo." ()

milos.bradik

Film se mi moc líbil, ale ten Harapes to pokazil, protože on opravdu není herec. Ovšem za krásnou Klárku Pollertovou jsem musel zase jednu hvězdičku přidat, takže je to stejně na těch čtyřech. ()

Trucker

Zajímavý námět, ale naprosto příšerné zpracování. Spousta úplně prázdných pasáží a zdlouhavých keců o ničem se střídá se scénami, v nichž se sice cosi děje, ale je to pro změnu strašně přehnané. A logika byla tvůrcům asi také poněkud cizí. ()