Bleeder

Mladý pár Leo a Louise vedou relativně spokojený život, dokud Louise nepřijde s novinou, že je těhotná. Leo by sice rád tuto zprávu přijal zcela jinak, ale zrovna to nejde. Souboj s vlastním hněvem se stupňuje až do podoby nekontrolované agrese, po níž musí následovat spravedlivá odplata... (Richie666)

Schuldiner

Takové zvláštně plíživé, chvílemi trochu drsné drama o mezilidských vztazích (ale velmi netradičně pojaté i zpracované!!!) ... ()

Santino7

Až zarážajúco autentické, nadmieru depresívne, bez akýchkoľvek pozlátok. Severské... Potenciál zaujať širšie publikum nulový. Bodnia a Mikkelsen (ale aj ostatní) vynikajúci. Rovnako tak práca režiséra. Nefalšovaná spokojnosť. Vskutku výnimočne atmosferický film, ktorému v podstate ani nie je príliš čo vytknúť, iba ak jeho neprístupnosť bežnému divákovi, ktorý sa zákonite cíti permanentne zdeprimovaný, znepokojený. Keď sa nad tým ale na chvíľu zamyslím, je to len ďalšie obrovské plus. Dojem to vo mne zanechalo skvelý. Ale nie tak obyčajne skvelý, skôr tak zvláštne - na plný počet to síce tentokrát opäť nie je ale aj tak som vyložene spokojný. A musím priznať ešte jednu vec - ranná Refnova tvorba sa mi páči o poznanie viac ako tá súčasná, neviem prečo. Ale tuším, že to bude práve tým nefalšovaným dánskym (a teda severským) prostredím, ktoré je chladné prakticky vo všetkých smeroch, až do špiku kostí... 80% ()

Renfield

Hutné, špinavé, reálné... prostě zase je znát, že to má na svědomí Nicolas Winding Refn. Tedy, vzpomněl jsem si i na Tarantina a nebylo to jen díky videopůjčovně, jak by se mohlo zdát, ale třeba taková scéna "první aids". I přes tu depresivní hnusnou atmosféru a výpověď o lidech, co dá se říci nežijí (i když, i já se trochu zamyslel, ano Lenny... naštěstí mám k němu stále daleko), to má i několik úsměvných momentů... znovu jsme především ve videopůjčovně. Silných scén je více, mě osobně nejvíce zaujaly ty, které jsem už lehce zmínil. Tedy režiséři, obě aids scény a knihkupectví, či spíše antikvariát. A zase je velice důležité zmínit dokonalou kameru! Především pak rozhovory mezi jednotlivými postavami jsou natočeny výborně. Herci taktéž odvádí dobrou práci, nejvíce zaujal ten nejznámější, Mads Mikkelsen. S názorem, že to mohlo být více zamotané souhlasím, ale i přesto je nad čím přemýšlet, především nad psychologií postav. Tedy za mě spokojenost, jenom je škoda, že Nicolas Winding Refn nezařadil mezi režiséry ve videopůjčovně i své jméno, dnes tam již bezpochyby patří. 80% ()

KOZEL84

No syrové,ale vůbec ne tak silné jako všichni tři Pusheři.A to tu sou všichni ti tři kucí (ne)šikovní.Mamka musela mít radost. ()

Saur.us

Zvláštní postavy, některé pochybné už na začátku, některé se pochybnými stávající se až v průběhu. Trochu mě vadilo nedostatečně osvětlení příčiny Leovy stupňující se agrese a vůbec na toto téma neadekvántní průnik do myslí hlavních excentriků. Ale jinak se Refn tímto snímkem opět nezahanbil a opět předvedl depresivní, pozvolna ubíhající sondu do života podivných figurek z Koppenhagenu. ()

agassi68

Stupňovanie napätia vyplývajúce s nespokojnosti so svojim životom a neschopnosti s tým niečo urobiť. Vynikajúco stvárnená atmosféra bezútešnosti a frustrácie. Finále je parádne, teda len pre silné povahy.. ()

GOREGASM

Moje rezignace na Evropskou produkci byla dlouhodobá a první, kdo mi zavrtal červíčka do makovice, byl čtrnáct dní zpátky Nicolas Winding Refn. Jeho Drive ve mně detonoval takovým způsobem, že hlad po jeho předešlé produkci, i kdyby byla v hebrejštině, se den ode dne nezadržitelně zvyšoval. Rozhodl jsem se začít u Bleedera a po prvních minutách mi bylo jasné, že Refnův režijní audiovizuální styl zrál postupně od jeho prvních profesionálních krůčků. Příběh několika dánských niemandů, působí sice jako typická severská nezávislá produkce, rozhodně však nenudí a Refn, který napsal i scénář, svým "hrdinům" nevěnuje ani milimetr celuloidu zadarmo, čemuž dopomáhají samozřejmě vynikající tuzemští herci v čele s Bodniou a Mikkelsenem. Vyvrcholení celého snímku je potom jen třešinkou na dortu a potvrzením toho že Winding je člověk na svém místě. Nádhera a těším se na trilogii Pusher. 85% ()

markyzgero

dánskej návod jak si zničit už tak dost špatnej život, v kontrapunktu k lovestory dvou lidí, co si vystačej s málem, a přesto jsou spokojený. jde zkrátka o ten typ filmu, kdy od začátku víte, že se bodniovi všechno posere a vy jen sledujete jeho cestu do pekel. trojka z dealera-bodnia, mikkelsen, burić v plný formě. mimochodem, kterej českej režisér je schopen sypat tributy svejm současnejm kolegům? v dánsku to jde, o to větší chvála refnovi, kterej je prostě borec a basta! ()

john.h

Dost depresivní a ztísněný Refn. Rejža a scénárista hážou na diváka spoustu fajn nápadů (za všechny: režie - úvodní scéna s představováním postav; scénář - scéna s injekcí) a tak to má být. ()

Hisnuklusi

Popravdě moc nevím, co na tomhle filmu kdo má. Šíleně nudná podívaná, co se vleče jak pirát s jednou nohou, aby se nám pak nakonec odhalilo to, co stejně všichni dávno víme a to je to, že Bodnia zase zahrál pěkného a neurvalého zmrda. Při tom nějaký zásadní vývoj jeho postava ani neměla. Okej, a právě ta šťávička kolem toho, která vám asi chutná, mně osobně nezachutnala. Neměl jsem v tomhle filmu problém se smyslností děje, jak už to občas u Refnových filmů bývá, ale prostě mi to jen přišlo suché. Na podobné téma určitě existují daleko lepší filmy. Nedávno jsem třeba jeden viděl, Kdysi byli bojovníky. Pro mě tohle ani nebyl slabý Refn, nebo špatný, ale docela výjimečně prostě jen nevýrazný. ()

Stanix

Hrubost a syrovost jako v Pusherech, jen je to prvotina a tak to samozřejmě není vypilováno do takových kvalit jako v pozdějších Refnových snímcích. Platí stále, že komu se Refn nikdy nelíbil, nikdy se mu líbit nezačne s žádným dalším filmem. Takže pozor všem, kterých se tohle týká: Tohle není popkorn! Za mě tedy "velmi dobrá". ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Pár "silnějších" (AIDS) a "divných" (týpek z videopůjčovny) scén, film nezachrání, ikdyž stály za to, ale jako celek to byla blbost. ()

MyrnaAlec

Klasické severské drama. Parta chlapíků, co se nějak protloukají, jejich přítelkyně a co s tím. Leo jako sadistický cholerik skončil jak si zasloužil. Lenny co se bojí vztahu - Mads v opravdu jiné poloze než ho známe v pozdějších snímcích - doporučuji pro srovnání magnum opus N.W.Refna VALHALLA RISING . ()

Pete

Ač se jedná o druhý film Refna po vynikajícím, dnes už legendárním Dealerovi, právě Bleeder paradoxně v sobě nese všechny nešvary debutu, a vypadá vlastně spíš jako takový studentský film vhodný na nějaký menší festival. Všechno je tu laciné, jakoby dělané samo-domo na koleně, a specifický vizuální styl si tu režisér teprve vybrušuje. Herecky námitek nemám, to snad ani u Kima a Madse nejde, ale s těmi postavami idiotů nejde soucítit, natož se do nich vžít. Největší zklamání mi pak připravil scénář, který sice zajímavě klade proti sobě naprosto rozdílné světy (mužský vs. ženský, film vs. literatura,..), ale konflikt k ničemu vyššímu nevyužívá, a kombinace rodinných a vztahových problémů s gangsterskými praktikami mi tady úplně nesedla. ()

DonBraso

Stará dobrá parta v jiným prostředí,v jiným příběhu a v tom co Refn vyniká a dává jeho stylizaci vždycky drajf.Nikdy to není do morku kostí sociální drama,vždycky je to nadhozeno a herci to dohrajou,aby mozaika zapadla.Tedy Mads se mě tady líbil,skvěle zahraná role,hlavně dialog hned zpočátku,bych tedy si nezapamatoval(režiséři).Bodnia zase slušně nasranej,nakonec si uvědomí,ale bohužel to nebylo takový jak v Dealerovi,přesto scénka s Aids byla lepší než tuny krve. ()