Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (CinemArt)

Draconian

Mám rád filmy Nočního Šajmalana (Šestý smysl, Rozpolcený atd.). Byl jsem tedy připraven na další tajemno. Snímek je dle komiksu P.Lévyho, který jsem nečetl, tak jsem netušil, co mě čeká. Záplketka je nesmírně zajímavá. Rodina jede na dovču do tropického ráje. Je jim doporučeno zajet na jednu odlehlou, ale nádhernou pláž mezi skalami. Nicméně už týpek, co je veze (a ještě další lidi) působí divně. Vyklopí je u skal a tradá maže někam do háje (týpka hraje sám mistr Noční Šajmalan). Úzounkou cestou skrze skály se dostanou na krásnou pláž...jenže...jenže za prvé moře vyplaví mrtvou ženu, za druhé nemohou odejít, bo při pokusech o návrat mezi skalami omdlí a za třetí zjistí, že na pláži hrozně rychle stárnou. Sakra rychle! Jedna hodina je jak dva roky života. Jak pryč? Stihnou to než zemřou? Musím říci, že film je zábavný, má spád a byl jsem vážně napjatý jak to skončí a v čem je ono "tajemství". A byl jsem spokojený. Ale samozřejmě je i co kritizovat. Ono film i přes skvělé obsazení působí tak, že tvůrci dost šetřili (i když co čekat, když se vše odehrává jen na jediné pláži). Hlavní výtkou je však samotná zápletka, protože se vzpírá logicea fyzice. Všichni stárnou a jedna z postav, takový bláznivý chlapík by měl být vlastně už ze všech nejstarší, ale má stále dost sil na rozdávání. Všichni si stěžují na hlad, ale na jejich fyzičku to nemá vliv a děti rostou jak z vody. Já samozřejmě chápu, že příběh je prostě postaven an oné premise zrychlení času, extrémní rychlosti stárnutí, ale stejně. Třeba mrtvola se sice rozpadne velmi rychle, ale jídlo jim vydrželo. Nelogičností je tu více, ale film sází asi na to, že to divák kvůli zajímavému a originálnímu příběhu promine. Jo...přiznávám, že já to prominul. Popravdě jsem se dobře bavil. Vysvětlení toho, co se děje je vlastně také uspokojivé, stejně jako celý závěr. I když se vše děje rychle, stačili si některé postavy získat mé sympatie a jejich osud mi nebyl lhostejný. Výsledek je sice příběh poněkud hodně přitažený za vlasy (prostě fantasmagorie), který ale právě jako solidní příběh funguje. Fajn herci, působivé scény a neustálá zvědavost na to, jak to dopadne. Snad jen kamera se nemusela tolik snažit o experimenty a soustředit se na preciznost. Za mě hodně pěkných 75% i když pocitově bych dal i víc, protože jsem si film užil. ()

parazit

Pauta Údi a dalších kámošů se sejdou na spešl pláži, kde kromě pěkného výhledu stojí za pozornost zvláštní účinek času na každého, kdo se na pláži objeví. Byla bych fakt naprdnutá, tak rychle sledovat, jak mi začínají během pár hodin viset dudáše :)) Nápad luxusní, vlastně se divím, proč jsou s tím ostatní v nepohodě, proč dávají tak nízké hodnocení. Napětí tam bylo v podstatě až do konce, některým situacím se člověk musel smát, i když to vlastně k smíchu moc nebylo :/ ()

Aideon

Tenhle film je jeden velký zmatek. Scény jsou často velmi zdlouhavé a k tomu doprovázené špatnými kamerovými záběry. To poté ničí atmosféru, kterou se daný záběr snaží navodit.  Tento film celkově se snaží stavět na psychologické straně, ovšem potom jsem tedy nepochopil brutální prvek, který filmaři do filmu vložili. Přišel mi zbytečný a do celkové vlny filmu se mi moc nehodil. Závěr filmu mi poté přišel urychlený a zmatený. Například scéna ze scény, která má vše vysvětlit, jsem jen částečně dokázal pochopit způsob fungování a důvod. Myslím si, že to mohl být dobrý nápad, jen to zpracování chtělo udělat trochu s větší precizností a scénářem. ()

Maraboy odpad!

Od první minuty je to sračka, hrozné herecké výkony, nesympatičtí herci, otřesná kamera, scénář psal asi někdo na LSD. Celé je to hrozně hloupé, dialogy, scénář, hrůza. Celé to působí hrozně amatérsky. Přitom námět vypadal slibně, škoda. ()

brasek

Tento film ma dostal! Škoda naivného konca, inak by to bolo absolútne dôstojné. Pláž kde rýchlejšie plynie čas. Možno nápad, ktorý už niekde bol, ale tu je to v majstrovskom prevedení a to nie som fanúšik režiséra. Príbeh je plný napätia, každú dejová stránka plná niečo nového a iného ako predchádzajúca. ()

I.ball

Po shlednuti se i ja citim o 50 let starsi.. a to to tak hezky zacalo.. do pulky docela napinave a zajimave scifi drama thriller, ale ten konec uz byl dost banalni.. a hlavne zbytecny.. jako tento komentar. 65% ()

Little_Sawy

Tady se ukázal Shay že natočit film s časem, byl fakt dobry nápad, a ještě lepší, že ho uskutočnil a neměl jenom v hlavě. K filmu mám pár myšlenek, jelikož jsem na filmu byla včera v kině a tak nějak jsem doufala že film nebude až tak úplný děs jak tady někdo komentuje. Myšlenka o tajnem ostrovů kde vás vylakaji za zdaným vysněného klidu je fajn, jenže když tam stretnete černocha, no ja bych si na nej dávala vic bacha než na ostatní. Když tam lidi pribúdalo a pribúdalo řekla jsem si že aspoň nebude nuda a bude sa mat na čo pozerať. Doktor, psycholožka, psychopat, černoch, vráskavá blond ská (ta byla asi nejzajímavější jak se v te jeskyni skroutila jak paragraf), decka který rastli přes týden o 2 roky i ostatní bylo zajímavé jak tam postupne všechno jede do hajzlu. Ostrov že kterého se neda utéct, jelikož kdyz to skúsite pak vidíte jak kdyby jste si šlahli LSD, Metamfetamín, a par prášku na spaní navíc a vrátíte se pospatku na ostrov kde si ani váš útěk nepatujete. Ostrov ze kterého se neda odplavat, jelikož to skusite skončíte, na hladině jenom že hlavou dolu a pľúcami plnymi slané mořské vody. A ty decka jsem čakala že budou mýt detskou mysli když byli pak dospělí a henta nabúchana a zároveň porodila mrtvé děcko protože nemělo dost pozornosti? Wtf? ()

vaclav.g.kar

Čas, ten čas co jsem nad tímhle strávil mi nikdo nevrátí. Měl jsem veliká očekávání, nápad parádní, dalo by se z toho ale vyklepat mnohem a mnohem víc. Shyamalan je jak na houpačce, ale bohužel se poslední roky nehoupe. Jen se snaží rozhoupat. po vynikajícím Split a po strašným Glass kterým zakopal jak Split tak i Vyvoleného tu máme Čas. Totálně zmatený film kde sice máme nějaký hlubší příběh, ale podat to takhle... no síla. Cením krásnou přírodu a i výkony některých herců např. Thomasin McKenzie, ta to snad napálí v listopadu v Soho. Jinak ale nemáme nic jen prázdé psycho na pláži kde utíká čas trochu jinak a já už jen čekal kdy to ukončí.. 40% ()

Nataniel73

Celkom husté psycho aspoň zo začiatku, celkom zaujímavá myšlienka, ale inak celkom nuda. Tak nejak by sa dali zhrnúť moje pocity po vzhliadnutí tohto psycho thrilleru. Osobne som očakával trochu viac invencie od režiséra, trochu viac tej hororovej atmosféry a rozhodne lepšiu prácu s kamerou. Tá ma miestami celkom slušne iritovala. Prostredie pekné, herci nevýrazný a pointa filmu nedotiahnutá. Chýbal skrátka moment prekvapenia. Vzdialene mi to pripomínalo horor Kocka spred dvadsiatich rokov, ale tam to malo skrátka väčšie gule. Filmu sa však nič závažné vytknúť nedá a aj napriek dlhej stopáži diváka dokáže zaujať. Je to však na jedno pozretie a ja to vidím na priemerných 65%. ()

bigmatko

CAS tak trocha prehnal čas, ktorý venoval stupňovaniu záhadnosti pláže a miestami sa to zdalo až komické. Samotné rozuzlenie má naozaj dobrú myšlienku ale spracovanie už také dobré nie je. Je to tak mysetriózne až sa z toho vytráca napätie, ktoré ma v jeho predchádzajúcich filmoch bavilo. Ale zrejme chcel poukázať na dominanciu určitej skupiny ktorá globálne zasahuje do našich životov aj reálne. určite je to netradičné a zaujimavé. ()

Lesazrk

Keď si odmyslíme pár detailov ako to, že nikomu nerástli vlasy, chlpy, nechty a neviem odkiaľ brali oblečenie, film drží diváka do poslednej minúty v pozore pretože počas neho vzniká strašne veľa nezodpovedaných otázok a tak nie je čas na nudu. ()

Tr0nic

Ďalší Shyamalanov film, ktorý bude mať veľa rozporuplných hodnotení. Vôbec sa tomu nečudujem. Nečítajte si popis, nepozerajte trailer a nečítajte recenzie, rovno si to zapnite. Bol som milo prekvapený, aká horrorová atmosféra sa dá naladiť iba pomocou zvuku a kamery. Diváci v pohodlí domova budú ukrátený o jeden sub-žáner. Jasné keby sme to chceli rozpitvať do logiky, dalo by sa prísť aj na 1*, no film drží diváka celý čas v napätí hlavne otázkami  ,,kto ?" ,,prečo ?". Prekvapivo záverečné ,,rozuzlenie" nie je až také zlé a je aj dosť logické- zabudnite na nejakých úchylov s kamerou. Za mňa spokojnosť a prijemne prekvapenie. ()

Sopholojong

Shyamalonove plazove Psycho. Progresivna filmarcina (kamerove hratky) s hororovymi, ale vzhladom k zrychlenemu toku casu realistickymi super-scenami - prve porezanie, porod, prach z perinky, vykrutene (dolamane) telo, posledne emocionalne vylevy Bernal vs. Krieps. Na slabsich pat hviezd to eliminuje len mierne za vlasy pritiahnute finale (pointa). Takto mam (ne)milovaneho Inda rad a ide o jeho najlepsi zarez od Zeny vo vode. ()

Bogrant

Nápad by tu aj bol, ale to prevedenie je na režisérove niekdajšie pomery dosť nedostatočné. Shy má svoje najlepšie trýznenie diváckych myslí už dávno za sebou a tak z jeho Času vzišiel len súhrn horko-ťažko (ne)logických nápadov, ktoré majú za úlohu šokovať nevideným, ale pri ktorých nastáva iba nechápavé krútenie hlavou (prečo deti starnú akoby rokmi a dospelým iba pribúdajú vrásky na tvári?). Vyložené napätie drasticky chýba, postavy nesympatické a záverečné vysvetlenie narýchlo zbúchané v piatich vetách. Jedinou nezodpovedanou a pre znalcov bezproblémovou otázkou tak zostáva iba názov spoločného filmu Jacka Nickolsona a Marlona Branda. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)