Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (Cinemart)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (440)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Mám na Shyamalana slabosť a toto je navyše krásna čistučká žánrovka ako podľa nejakej hororovej/sci-fi poviedky z 50tych rokov. Jasné, občas je to kŕčovité, skvelé dialógy striedajú horšie, ale kamerové vychytávky (naháňačka na pláži, či scéna v hotelovej izbe) sú stále mimoriadne estetické a príbeh je výborne vystavaná jednohubka. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Hloupa zapletka, tupe dialogy a dobry emocionalni survival  horor s rodinnym dramatem dohromady. Pribeh moc nedrzi pohromade a expozice jako seznameni s rodinami a prostredim je celkem dlouha. Myslim ze by vse lepe fungovalo jako kratky film. Na makrourovni snimek zkouma uzkost pandemicke doby na podklade korporatu, ktere maji moc nad zivotem a smrti ve spolecnosti. Snimek se pohybuje mezi realismem a nadprirozenem.  Selhava v davkovani napeti. Postav je až moc, takze neni cas, aby se vyvijeli. Dobra je kamera a par strasidelnych scen. Herci jsou malo charismaticti. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film má dve výhody – nenudí od začiatku do konca a potom Rufus Sewell, to je môj obľúbenec a pár herec, ktorý mohol dodať filmu ešte väčšiu štipku atmosféry. Žiaľ, aj vzhľadom na námet, sa jeho herecký koncert nekoná a vlastne sa ani nedá vytvoriť si vzťah k postavám. A to čo bolo mysteriózne polhodiny už začínalo byť tak trocha nudné po hodine a hodine a pol. Na rozuzlenie si každý rád počká ale mňa veľmi nenadchlo. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Pod rúškom zdanlivo jednoduchej žánrovej historky, ktorej synopsa by sa nestratila v seriáloch typu The Twilight Zone a Outer Limits, sa skrýva prekvapivo komplexná rozprava o čase, jeho plynutí a pôsobení na nás. Napätím, emocionálne i psychologicky veľmi intenzívny divácky zážitok agresívne sa vyhýbajúci žánrovým škatuľkám. Maximálne nekonvenčný Shyamalan v radikálnej polohe, ktorá zákonite naštve mnohých divákov. Pre mňa osobne však možno i najlepší. Dokonca si trúfam tvrdiť, že (už len tým, ako je natočený) z Old bude časom absolútny kult pre filmových vedcov a študentov. Bojujem s nutkaním okamžite zaradiť do osobnej TOPky. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[78%] Viděno v kině. OLD jsem si rozhodně na velkém plátně nenechal ujít. M. Night Shyamalan je u mě výrazný režisér. Natočil spoustu výborných počinů; samozřejmě se sem tam i některé až tolik nepovedly, ale u mě většinou v jeho filmech převládá spokojenost. Největší pecky jsou jednoznačně VESNICE, ŠESTÝ SMYSL a ROZPOLCENÝ. Další snímky Znamení, Vyvolený mě až tak nepohltily, ale svoje kouzlo určitě mají a i pár dalších. Nyní k tomuto OLD, v čes. překladu ČAS! Rozhodně ho nebudu k žádným zmíněným filmům srovnávat. Kdybych chtěl, tak tu určitě není ve finále nějaká nečekaná pointa atd, ale dost o tom. Tempo filmu je zpočátku docela velké. Máme tu klasický seznamovací úvod s postavami, který naštěstí trvá asi tak cca 15 min. Je spousta filmů, kterým to trvá někdy i zbytečně déle. Když to vnímám zpětně, tak kdyby z tohoto měla být absolutní pecka, tak bych asi až tak zběsile nezačal, postupně bych chtěl, aby se pozvolna vybudovala temná atmosféra apod., ale já nejsem režisér, jen běžný divák, takže asi tak … Postavy začali rychle stárnout, našlo se tu spoustu zajímavých scén. Třeba to vyříznutí tumoru bylo docela zajímavé. Ale třeba to těhotenství mi přišlo trochu už přehnané, ale mělo to ve filmu svůj smysl. No, je to v PG-13, ale přišlo mi to v některých scénách trochu ostřejší, což jedině chválím. Někdy po půli snímku to bylo téměř PSYCHO! Jak tu někteří píší, že některé scénky byly komické, tak bych tu shledal max tu jednu v jeskyni, kdy se jedné z postav šíleně zdeformovali končetiny, to moc děsivé nebylo, ale co už … Ke konci mi to přišlo i docela smutné, nějaké ty upřímné emoce se zde určitě vyrojily. Žánrem je to takové namíchané, prostě částečně mystery/thriller/horor/drama – prostě od každého trochu. Postavy mě bavily, stejně tak jako jejich herci. Legrační, že se tu sám Shyamalan objevil (na začátku a v klíčovém okamžiku na konci), ale to je u něho zvykem, že se ve většině jeho režírovaných počinů objeví – fanouškům tím aspoň udělá radost. Úplný konec není šokující, žádná velkolepá pointa, ale má svůj smysl. Není teda nějak do hloubky pojat, ale přímočaré vysvětlení tu je. Ve filmu je tu pár dobrých záběrů, některých lehce zpomalených, ale ne moc. Soundtrack je obstojný, poslouchat samostatně by se asi nedal, ale do filmu dobře pasoval. Takže já se bavil od začátku do konce. Určitě by se toho dalo víc vylepšit, víc, aby to připomnělo klasického Shyamalana, který zde zkusil snad i něco trochu jiného. Jsem spokojen, není to nic převratného, ale mou pozornost si to udrželo. Ve zkratce to celé bylo o postavičkách a jejich konání, kdy rychle stárli. Jak už jsem psal, trochu poladit a vsunout větší NAPĚTÍ do filmu s pár zvraty, hned by to byla klasická Shyamalanovka, ale i tak bych zde nic víc nekritizoval, dobrý film to je a s chutí si ho ještě někdy pustím. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (10)

  • Vo filme Idlib (Kailen Jude) spomína, že jeho koníček je zbieranie mušlí. Aj keď sa zbieranie mušlí zdá ako nuda, 42 ​​lastúr môže mať hodnotu viac ako 15 000 USD v závislosti od veľkosti a kvality. (Dajman)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)

Reklama

Reklama