Reklama

Reklama

Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (394)

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $18miliónov║ Tržby USA $48,242,510║ Tržby Celosvetovo $90,112,510▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ škoda, ťa preškoda, zas nevyužitý potenciál... Nuž tešil som sa, Shyamalana obľubujem, aj keď niekedy nešťastne zakopne o nejaký ten komerčný flák (Po zániku Zeme, Posledný vládca vetra) a potom na nás vypustí len všedný priemer. No ale toto mala byť čisto jeho parketa ale akosi nevydalo. Príde to také necelistvé, nedozreté. Nestrhne to ako iné jeho skvosty, ktoré dostávajú do kolien.  /60%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Tak nám M. Night Shyamalan po strašidelném větru servíruje strašidelné skály. Jeho novinka má bohužel blíž ke Stalo se než k Šestému smyslu, Rozpolcenému nebo dokonce Vyvolenému. Minimálně v tom, jak sebevědomě působí navzdory tomu, jak moc je debilní. Čas je vlastně film k ničemu a mě fascinuje, že si to nikdo při natáčení neuvědomil. Pracuje s jednou jedinou myšlenkou, kterou provařily trailery a komu se vyhnuly, ten ji rozklíčuje po pár minutách (jsme na pláži, kde se rychle stárne) a tím končíme. Shyamalan neumí vytvořit hrůzu nebo děs, ani navodit mysteriózní atmosféru. Prostě řekne, jak to je a pak se jen čeká, jestli to dopadne dobře, nebo špatně. A celé to zakončí povinný zvrat, který když přišel, tak už jsem se ofrňoval, protože jsem místo něj vyhlížel závěrečné titulky. Hlavní problém Času je však jeho prázdnota. Ono tu fakt nic krom toho stárnutí není. Veškeré pokusy o drama a o to, že hrdinům dochází, jak málo mají času na to, aby si vyřešili problémy, o nichž nemluví, mizí do ztracena. Místo toho se neustále opakuje to, co už bylo třikrát řečeno a vysvětlují se pravidla fungování pláže a toho, co se na ní vlastně děje. Navzdory tomu, že každý, kdo u Času neusnul, to už všechno hodinu ví. Čas je na sto minut roztažený dobrý nápad. Nápad, který se nikdo snad ani nepokoušel přetavit do filmu nebo scénáře, který mohl by těch sto minut fungovat. Je to nudná, hloupá a odfláknutá věc od režiséra, který se už podruhé v kariéře (nebo možná potřetí, pokud počítám Skleněného) stal zajatcem vlastního ega a pocitu, že je vypravěčský génius. Trapný film. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

V podstatě celý film jsem se obstojně bál a ani chvíli nenudil, užíval si vizuálu, pokusů o útěk i mnoha (záměrně) bizarních okamžiků (těhotenství), i objasnění, proč se to všechno děje, mě zaujalo, jen tři věci mi vadily - necítil jsem žádné sepětí k dost povrchně nahozeným postavám a katarze, vyústění příběhu na mě vůbec nefungovalo, emoce se spíš nedostavily. A last but not least - je vážně věčná škoda, že pro Shyamalana už neskládá James Newton Howard. Ne, že by v jeho snímcích byla teď hudba nějak výrazně horší (obzvlášť Skleněný je fajnšmekrovej), ale takhle kongeniální spojení režiséra a skladatele byla škoda po tolika úspěšných letech roztrhnout. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Klasicky zajímavé Shyamalanovy kameramanské fígle v úvodu a hezká myšlenka “zestárnutí spolu” kolem dvou postav. Všechno ostatní ale špatně. Čím více se film snaží být vážný a děsivý, tím více vzbuzuje úsměv na tváři. A absolutně se mu nedaří diváka vtáhnout, uvěřit a prožít události s postavami. Pointa řekněme že OK, ale rozpaky z dětinské naivity v uchopení předešlého dění nezachrání. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Je pozoruhodné sledovat, jak Shyamalan postupem let přišel o určité tvůrčí jistoty (od Stalo se je to jednoznačně vedení herců, kdy ne každý funguje pro danou postavou, jak by bylo třeba). Přesto, i v jisté nedokonalé formě imitování sebe sama, tam Shy pořád je. Stále umí budovat napětí, pokládat správné otázky a vodit za nos. Jen mu to někdy vychází lépe (The Visit) a někdo hůře, což je příklad Času. Pořád mě to ale coby žánrová hříčka v pohodě na ty dvě hodinky zabavilo. Mám ale pocit, že v případě podobného konceptu by Času více slušel seriálový formát, kde by šablonovité postavy měly čas na to opravdu ožít. I tak ale solidních 70 %. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (10)

  • Natáčení snímku probíhalo v Dominikánské republice, konkrétně na pláži Playa El Valle poblíž města Samana a ve studiu Pinewood. (Kuzmik)
  • Režisér a scenárista M. Night Shyamalan dal poprvé vědět o vzniku filmu 26. záři roku 2020, kdy sdílel oficiální plakát a název snímku. (Kuzmik)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)

Reklama

Reklama