Reklama

Reklama

Markýz del Grillo

  • Itálie Marchese del Grillo, Il (více)

Obsahy(1)

Markýz Del Grillo je velice svérázný šlechtic. Celý jeho život je poskládán z vymýšlení různých drsných vtípků na adresu poddaných, členů rodiny a ostatních obyvatel města. Jenže nejlepší markýzův žertík má teprve přijít. Kdesi ve městě žije věčně opilý uhlíř, který je ke své smůle markýzi až neuvěřitelně podobný. Když to Del Grillo zjistí, vylíhne se mu v hlavě skvělý plán. Po spoustě zapeklitých a zábavných situaci, ale začíná hlavnímu aktérovi docházet, že by jeho "povedený" kousek mohl vyústit v tragické rozuzlení. (Henk)

(více)

Recenze (14)

Hennes 

všechny recenze uživatele

Výborná komedie, kterou si pamatuji z kina z 80 let. Souhlasím s Henkem, že mám z filmu dodnes zážitek. To že byl dabing od Ilji Prachaře už ani nevím. Dnes jsem se k ní po dlouhé době dostal na DVD, ale bez dabingu pouze z titulky. Je to úsměvný příběh s markýzem kterému by se dnes říkalo "cool" s bezkonkurenčním Albertem Sordi v hlavní dvojroli markýze Onofria del Grillo a chudého uhlíře Gasperina. ()

Peck 

všechny recenze uživatele

Obrázky ze života stárnoucího šlechtice v podání vynikajícího Alberta Sordiho, který prožívá ve Francouzi okupovaném Římě příhody jako z Dekameronu. Já osobně italské komedie moc nemusím, ale z téhle na mě dýchlo melancholické kouzlo takových Menzlových filmů, jakými byly například Konec starých časů, Slavnosti sněženek či Vesnička. Dovedl bych si v roli markýze představit Rudolfa Hrušínského. ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Kvalitní předloha vycházející z folklorních historek o šprýmovném šlechticki pomohla ke vzniku filmu, který z pozdní tvorby režiséra vyniká. Taky díky výkonu A. Sordiho, jenž v druhé roli (primitivní uhlíř) je obdivuhodný. Nepřehlédnutelný je Paolo Stoppa jako sarkastický papež Pius VII. vzdorující Napoleonovi. ()

ddf76 

všechny recenze uživatele

Markyz del Grillo v podani Alberta Sordiho se bavi vymyslenim vtipku (na papeze, vymena roli s chudym uhlirem atd.). Chtelo by to zkratit stopaz divat se na to 139 minut, to chce trpelivost. Par forku je hodne povedenych (usnuti opileho uhlire, ktereho povazuji za markyze pri msi), ale ty nezachrani cely film. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Skrytý klenot. Alberto Sordi měl za tohle dostat Oscara. Ačkoliv je film opravdu hodně dlouhý, na stopáž 115 minut zapomeňte, dvd release je oproti českému znění o dost delší (139 minut), hodně dobře pobaví. Tradiční filmová zápletka se záměnou hlavní postava se dvojníkem přijde naštěstí až v druhé polovině filmu a tahle epizodka je geniálně rozvinuta ještě jednou v závěru. Markýz je sprosťák, prostopášník a holkař, ale má styl! Moc milá je také postava papeže (geniálně nadabovaná Ferdinandem Krůtou, o mistrovství Ilji Prachaře se zmiňovat netřeba), člověka možná zosobňujícího nejvyšší svátost, ale tolik lidského. A markýzovy holky? Operní zpěvačka se proběhne komplet nahá, jeho mladá a velmi kyprá milenka v nedbalkách (a scéna s její matkou je vostrá!) a pak je tu ještě neteř před zrcadlem. Historické filmy bývají unylé, no tenhle teda fakt není. Tleskám Italům a hlavně panu markýzovi za jeho nápady. Tip pro filmový klub ČT, tohle by měli dávat povinně. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama