Reklama

Reklama

Scény z manželského života

(seriál)
  • USA Scenes from a Marriage
Trailer 2

VOD (1)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Seriál Scény z manželského života, natočený podle švédské klasiky Ingmara Bergmana z roku 1973 s Oscarem Isaacem a Jessicou Chastainovou v hlavních rolích, znovu zkoumá ikonické pojetí lásky, nenávisti, touhy, monogamie, manželství a rozvodu z pohledu současného amerického páru. (HBO Europe)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (61)

higuain 

všechny recenze uživatele

Geniální deprese. Myslím, že většina z nás by si zde dokázala najít nějaký to svoje nepříjemný deja vu a ani k tomu netřeba zažít přímo manželství, ale vlastně jakejkoliv vztah trochu vážnějšího charakteru. První epizoda ("scéna") je taková rozjezdová, malinko slabší oproti těm ostatním, od druhý části až do konce je to ovšem plná palba. Je to precizně napsaný, zrežírovaný, zahraný - docela mě překvapilo, že Isaac a Chastain neproměnily své nominace na Glóbech, protože výkon obou byl jedním slovem strhující. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Jessica Chastain je svým způsobem hezká, ale nelíbí se mi na ní ty jakoby "vpadlé" oční důlky (potažmo celkově oči), což mi evokuje osoby, které mi v životě nikdy nebyly sympatické. Oscara Isaaca jsem zrpvu jako herce moc nemusel, ale musím říct, že se to postupem času hodně zlepšilo. A tento seriál ukazuje jejich pravé kvality, oba u mě mají najednou plus. Co se týká seriálu... co mělo vždy znamenat to, že tam byly i záběry na štáb? Totálně rušivá záležitost. Jinak je to celé strašně ukecané, jak kdyby to natočil Woody Allen - jsou tam i takové podobné intelektuální kecy a charaktery a dialogy jsou často tak nepřirozené, že snad není možné, aby se takhle bavili normální lidi v realitě. Kupodivu zahrané to ale přirozeně bylo, takže v tom mám takovej rozpor. Vývoj celého toho vztahu se ubírá zajímavým směrem a člověk se v tom tak trochu hledá a možná se i párkrát najde, nebo alespoň nějakou parelelu při srovnání se svým životem. Někdy (docela často) se to táhne, ale nešlo mi přestat skončit v polovině, takže jsem to zdárně dokoukal... s průměrným až lehce nadprůměrným pocitem. Ale vzhledem k tomu, že tento typ filmů není zrovna můj krýgl piva, vím, že nikdy nebudu mít potřebu na to kouknout znovu, takže jdu cestou průměru. PS: originál od Bergmana jsem neviděl a ani nemyslím, že bych nějak moc chtěl... ()

Reklama

Azhila 

všechny recenze uživatele

Ako je možné, že zo zdrvujúcej švédskej klasiky sa spraví takáto vyčačkaná manželská etúda? Aj keď sú herecké výkony nadpriemerné, to imrvére chcem ťa nechcem ťa ma úplne unudilo k smrti. A je absolútne neospravedlniteľné ako doslova roztrieskali postavu Miry, ktorá bola vrcholne odporná. Viem, že sa snažia emancipovať ženy ako najviac vedia, že sa snažia ukázať, že ich pocity sú rovnako dôležité ako pocity mužské, a že zničiť manželstvo neverou zvládnu rovnako bravúrne ako muži. A to je dobré. Taktiež viem, že sa snažili vymeniť gendrové role, no ako celok zabudli na to, že aby som páru fandila, musím mať aspoň trocha rada obe postavy. A hneď po tom, čo čerstvo rozídená, z práce vyhodená, životom zničená Mira Jonathanovi skoro rozbije hlavu, prejdeme do ďalšej epizódy, kde sú Jonathan s Mirou zase spolu?! Tak už keď meníme tie gendrové role, tak prosím vás Mira je Big Red Flag a radšej sa jej oblúkom vyhýbajte! Koniec minisérie pre mňa absolútne nestráviteľná záležitosť, z ktorej sa vyparila akákoľvek radosť z toho, že sa dali dokopy. Proste mi tam bezpodmienečne chýba ten krásny švédsky výsmech nad nevyspytateľnosťou života, kde sa hlavní protagonisti zasmejú nad iróniou osudu, že napriek všetkému sú stále spolu. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

Já místní nadšení bohužel až tak nesdílím. Ač na mě minisérie už od námětu působila slibně, tak všechna ta zajímavá témata, která otevírá (manželství, láska, vášeň ve vztazích, věrnost, samota) se mě vlastně emočně nedotkla. Jo, byly tam rozhodně slibné momenty, ale většinu času se klouže na povrchu a scénář prostě není nejsilnější. To jediné, co bylo vyloženě excelentní, jsou oba herecké výkony, jinak jsem tentokrát od HBO čekal trochu víc. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Zcela rovnocenný soupeř Bergmanova originálu. Chytře cituje a zároveň aktualizuje citovou dynamiku páru, problematizuje mužské a ženské role, prohazuje motivace a klíčové citáty. Výsledkem je úplně nový, pro současnost relevantnější pohled na manželství. Dřív bylo opouštět příliš složité, dnes příliš snadné. Konstelace se mění, temný dům uprostřed noci zůstává. Chastain a Isaac jsou absolutně strhující dvojice. A Levi vytvořil dusný, významy a valéry přetékající mikrokosmos, o kterém se můžete bavit jak dlouho chcete. Nakonec vždycky skončíte u toho, že mluvíte o sobě. Velmi bergmanovské. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (6)

  • Jessica Chastain řekla, že její podmínkou pro to, aby se v seriálu svlékla do naha, bylo, že se Oscar Isaac musí do naha svléknout také. Isaac souhlasil, ale neuvědomil si, jak velkou část jeho těla kamera odhalí, dokud epizodu neviděl. (Borrtex)
  • Počas rozhovoru s Terry Gross v októbri 2021 Oscar Isaac so smiechom povedal o svojej nahej scéne: "Som prekvapený, že to nechali takto, lebo je tam vidieť, že som nebol vychovávaný ako ortodoxný žid. Dúfal som, že nebude vidieť, že nie som obrezaný, ale podľa komentárov na internete si to niektorí ľudia všimli." (Arsenal83)
  • Herci Oscar Isaac a Jessica Chastain studovali ve stejném ročníku na soukromé umělecké konzervatoři Julliard v New Yorku. Jsou dlouholetými přáteli. (Borrtex)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

Reklama

Reklama