Reklama

Reklama

Scény z manželského života

(seriál)
  • USA Scenes from a Marriage
Trailer 1

Epizody(5)

Obsahy(1)

Seriál Scény z manželského života, natočený podle švédské klasiky Ingmara Bergmana z roku 1973 s Oscarem Isaacem a Jessicou Chastainovou v hlavních rolích, znovu zkoumá ikonické pojetí lásky, nenávisti, touhy, monogamie, manželství a rozvodu z pohledu současného amerického páru. (HBO Europe)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (56)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Zcela rovnocenný soupeř Bergmanova originálu. Chytře cituje a zároveň aktualizuje citovou dynamiku páru, problematizuje mužské a ženské role, prohazuje motivace a klíčové citáty. Výsledkem je úplně nový, pro současnost relevantnější pohled na manželství. Dřív bylo opouštět příliš složité, dnes příliš snadné. Konstelace se mění, temný dům uprostřed noci zůstává. Chastain a Isaac jsou absolutně strhující dvojice. A Levi vytvořil dusný, významy a valéry přetékající mikrokosmos, o kterém se můžete bavit jak dlouho chcete. Nakonec vždycky skončíte u toho, že mluvíte o sobě. Velmi bergmanovské. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedinečný počin. Minimalistická, sugestivní, autentická sonda do nitra toxického vztahu, zdeformovaných emocí a pokřivených osobních hodnot obou představitelů. Scenes from a Marriage nevynikají jen naturalisticky inscenovanými emocionálními scénami a zanícenými dialogy, ale především faktem, že se takticky a nenápadně nestaví ani na jednu stranu z hlavních protagonistů. Oba zobrazuje před kamerou obnaženě (místy doslova) na 100 procent ve svojí citové křehkosti i zlobě, v slzách i smíchu, lásce i nenávisti. Z pohledu třetí osoby odzbrojujícím způsobem obohacující a pravdivé/ze života. Někdy je nesmírně těžké "just let go" a minisérie od Hagai Leviho o tom vypráví znamenitě jako máloco. Citové peklo za zvuku monotónní hudby a statických záběrů zasněženého dvorku před domem. Piece of art. ()

Reklama

leila22 

všechny recenze uživatele

Najkrajšie je, keď vás seriál zastihne v momente, kedy dokáže odovzdať najviac. Vycíti, zaklope a následne vás nechá pochopiť, prebolieť potrebné a dokončiť osobnú očistu. Scény z manželského života som si dávkovala postupne, pretože ma príbeh týchto dvoch duší skutočne bolel. Excelentné herectvo Oscara Isaaca a Jessicy Chastain tú hmatateľnú ťažobu ešte viac umocňovalo. Chvíľkové rezignácie, následné zdĺhavé hádky a boje o víťaznú poziciu, úcta a súčasne dešpekt, podoba tej najsilnejšej lásky, ktorá najviac ublížuje… to všetko tam je. Skúste, každý z nás uvidí niečo úplne iné. Samozrejme, je dôležité vidieť aj švédsku klasiku od Ingmara Bergmana. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

Já místní nadšení bohužel až tak nesdílím. Ač na mě minisérie už od námětu působila slibně, tak všechna ta zajímavá témata, která otevírá (manželství, láska, vášeň ve vztazích, věrnost, samota) se mě vlastně emočně nedotkla. Jo, byly tam rozhodně slibné momenty, ale většinu času se klouže na povrchu a scénář prostě není nejsilnější. To jediné, co bylo vyloženě excelentní, jsou oba herecké výkony, jinak jsem tentokrát od HBO čekal trochu víc. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Tato látka vyžaduje naprosto přesné a bezchybné herectví. Jessica Chastain je dokonalá, jásal jsem, když jsem se dozvěděl, že hraje v nové verzi Bergmanovy klasiky. U Oscara Isaaka jsem si tolik jistý nebyl, na druhou stranu jsou sehraní díky A most violent year. Mýlil jsem se v něm, podal rovněž přesvědčivý výkon. Sledování doporučuji ale bez jediného záchvěvu či náznaku únavy, je třeba se na seriál postavený na dialozích velmi soustředit. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (4)

  • Jessica Chastain řekla, že její podmínkou pro to, aby se v seriálu svlékla do naha, bylo, že se Oscar Isaac musí do naha svléknout také. Isaac souhlasil, ale neuvědomil si, jak velkou část jeho těla kamera odhalí, dokud epizodu neviděl. (Borrtex)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

Reklama

Reklama