Scény z manželského života

(seriál)
  • USA Scenes from a Marriage
Trailer 1

Epizody(5)

Seriál Scény z manželského života, natočený podle švédské klasiky Ingmara Bergmana z roku 1973 s Oscarem Isaacem a Jessicou Chastainovou v hlavních rolích, znovu zkoumá ikonické pojetí lásky, nenávisti, touhy, monogamie, manželství a rozvodu z pohledu současného amerického páru. (HBO Europe)

Trailer 1

leila22

Najkrajšie je, keď vás seriál zastihne v momente, kedy dokáže odovzdať najviac. Vycíti, zaklope a následne vás nechá pochopiť, prebolieť potrebné a dokončiť osobnú očistu. Scény z manželského života som si dávkovala postupne, pretože ma príbeh týchto dvoch duší skutočne bolel. Excelentné herectvo Oscara Isaaca a Jessicy Chastain tú hmatateľnú ťažobu ešte viac umocňovalo. Chvíľkové rezignácie, následné zdĺhavé hádky a boje o víťaznú poziciu, úcta a súčasne dešpekt, podoba tej najsilnejšej lásky, ktorá najviac ublížuje… to všetko tam je. Skúste, každý z nás uvidí niečo úplne iné. Samozrejme, je dôležité vidieť aj švédsku klasiku od Ingmara Bergmana. ()

LizianShaw

Je celkem překvapivé, kolik toho jde vyždímat ze dvou herců a takřka jedné místnosti, kde je scéna situována celou epizodu. Duo Isaac a Chastain perfektní, ani si nemůžu vybrat koho mám radši za herecký výkon, či koho ''nemám rád'' kvůli chování jejich postavy. Nemůžu říct, že mě to bavilo, protože dva lidi, co se hádají, to nelze nazvat zábavou. Ale některé části definitivně nastavily dost depresivní dojem, z pocitu, že se tohle u nás stává na denním pořádku. Neodpustím si trochu statistiky - v ČR každé druhé manželství končí rozvodem. A to je dost děsivé, pro ty, co se těší na manželství. ()

Marigold

Zcela rovnocenný soupeř Bergmanova originálu. Chytře cituje a zároveň aktualizuje citovou dynamiku páru, problematizuje mužské a ženské role, prohazuje motivace a klíčové citáty. Výsledkem je úplně nový, pro současnost relevantnější pohled na manželství. Dřív bylo opouštět příliš složité, dnes příliš snadné. Konstelace se mění, temný dům uprostřed noci zůstává. Chastain a Isaac jsou absolutně strhující dvojice. A Levi vytvořil dusný, významy a valéry přetékající mikrokosmos, o kterém se můžete bavit jak dlouho chcete. Nakonec vždycky skončíte u toho, že mluvíte o sobě. Velmi bergmanovské. ()

vyfuk

Letos nám vzniklo cosi decentního, co dokázalo promluvit asi mnoha lidem do suše. Ať už prožívají manželský život nebo ne. V mnoha úhlech pohledu silné příběhy s komplikovaností života, které tvůrci dokázali docela dobře podchytit. Uznávám, že mnohdy asi pro někoho nudné. Ale asi to je o nalezení rovnováhy. ()

M.i.k.e

vzhledem k tomu,že Marriage story jsem dal plný počet,tak ani tady nemůžu jinak.Komorní,přesto ve výsledku docela drsná vztahová studie jednoho páru,který nemůže být spolu,ale zároveň nedokáže být bez sebe.Nechybí tu emoce,vášeň,zrada,umí to být dojemné,ale i sakra nepříjemné,,navíc je to skvěle zahrané a hlavně Jessica Chastain předvádí svůj zatím nejlepší výkon.V mnoha ohledech to bude mluvit z duše všem kdo si prošel nějakou tou vztahovou krizí...85% ()