Uzumaki

Začalo to zcela nevinně: Kirie přistihla otce svého přítele, jak v naprostém vytržení pozoruje spirálovitou ulitu hlemýždě, nevnímaje svět okolo sebe. Mužova bezpříkladná posedlost spirálami zasahuje vše od rozvířeného trávníku po stočenou roládu do polévky. A netrvá dlouho a Kirie přichází na to, že její rodné městečko zasáhla kletba, kvůli níž se všichni jeho obyvatelé mění ve spirály. (kiddo)

dacek

Úchylárna z Japonska, která mi napoprvé vůbec nesedla. Ale nedalo mi to a musel jsem na to kouknout znova. Podruhé to bylo trochu snesitelnější, protože už jsem věděl co čekat a jenom si užíval bizarní úmrtí a výjevy. ()

Kozy9

Uzumaki je dobrý nápad premenený v nesúvislú katastrofu. Film má výrazne pomalý rozjazd, ktorý sa vyvíja v spleť útržkovitých obrazov, ktoré aj keď súvísia s témou príbeh nijako neposúvajú ďalej. Hlavná pointa kliatby je očividná od 10 minúty, kedy ju spomenie hlavná postava. Nič iné sa ale nedozviete. Postavy jednajú aj na japonský film nelogicky a neprirodzene, herecké výkony sú mizerné a počiatočné vtipné vsuvky úbohé. Celý film sa vlastne nič nedeje a potom je divákovi ku koncu podané vlažné NErozuzlenie. Uzuamaki by bol prvotriedny seriál, ako film ale pôsobý nadmieru chaoticky a neprepojene. Veľké množstvo prvkov do seba nezapadá a robí film nudným. Snímka postráda dokonca aj také triviálne veci ako budovanie atmosféry, kvalitný soundtrack či zaujímave dialógy. Prvá pólka hviezdičky je za nevšedný nápad a druhá za krásne prostredie v ktorom sa film odohráva. Mimo toho škoda peňazí. Celkové HODNOTENIE: 25%. ()

pepino

No ti japonci mě zas překvapili. Musím ale říct že mile. Tento horor se naprosto vymyká svou originalitou, způsobem natočení a vizuální stránkou. Díky komentářům níže jsem byl trochu připraven a věděl jsem zhruba do čeho jdu. Ale to co mi bylo předvedeno v Uzumaki jsem jaksi nepochytal. Dá se to popsat dvěma slovy: úchvatně úchylné !!! A varování. Nedívejte se moc upřeně do víru a když pracujete s pračkou tak si držte trošku odstup. A ještě jedna rada: podívejte se na Uzumaki. Stojí to za to. ()

Solverino odpad!

Strašně pomalé, skoro nic se tam neděje, nudné dialogy, strašně slabé efekty, nudný děj. Možná film pro nudící se úchyláky...? ()

JasonV

Japonská brutálna uchýlnosť o podivnom mestečku kde sa všetko začne zatáčať do špirály a po domoch tam začnú liezť dvojmetrové slimáky :) ()

wandall

Nečekal sem,že si mě tento nápaditý a atmosférický snímek omotá kolem prstu jako......jako spirálu (?) ;))Po prvním shlédnutí sem hodnotil o hvězdičku níž,ale po druhé projekci sem Uzumaki propadl a nemohl sem dát nic menšího,než plné hodnocení.Momentálně viděno 3x.Ten konec,těch několik posledních "sekaných" záběrů řadím to své osobní TOPky,unbelievable!!!Must see! "Když budeš pít tolik vody,lehce se unavíš" ()

muti

zaujimavy hororovy pribeh, ktory vychadza asi z akejsi spiralofobie rzisera. zaujme hned hlavna postava Kirie (Eriko Hatsune!) a spiralovity des, do ktoreho postupne upada cele mestecko. zial, po polke uz film stagnuje a nenastava ani ziadne finale. na film sa ale dobre pozera az do konca, dokonca sa da priucit aj trochu tej japonciny :) ()

WeeLass

První část komiksu jsem četl minulý měsíc, zbytek jsem neměl šanci si vypůjčit vzhledem k momentální situaci. Líbil se mi hodně, byl to přesně ten hororový bizár, který buď milujete nebo nesnášíte, a jen podle toho můžu na jistotu říct, že předloha vede na plné čáře. Film je nudný, uzumaki Šuičiho otce nevidíme skoro vůbec, zatímco v komiksu to bylo na jedné z prvních pár stránek. Nebylo to vysloveně zlé, znovu bych si to ale nepustil, raději bych si znovu přečetl Itóův originál. ()

HanzoBureshi

Kletba v podobě víru, to je naprosto něco šíleného. Z nějakého důvodu to na mě ale zapůsobilo. Velkou zásluhu na tom má asi opět skřípající soundtrack s parádní kamerou, co tvoří docela slušnou atmosféru. Ten film jsem opravdu hltal až do konce, ale přesto jsem si byl vědom, že tomu něco chybí. A to nějaký dějový směr, protože tu máme prostě kletbu, na kterou je dobré vždy najít nějaké informace. Jenomže díky jedné situaci jde tato věc ke dnu, a vyřešení se nekonalo. Ale také si říkám, že jedna změna neuškodí, ale kdyby se přidalo pár minut navíc, šlo by aspoň ještě něco vypátrat. To je snad jediné negativum. Celkově jsem se opravdu bavil a ty efekty mi přišly docela dobré. Je to naprosto šílené, ale skvělé! Mé hodnocení: 7/10 ()

PCHE

Jeden z tých azijských filmov, kde neviem nakoľko herci neuveriteľne prehrávajú až to pôsobí komicky a v európskom filme by takéto výkony nikto neakceptoval, alebo proste je to japonská mentalita. Film inak skvele kombinuje rôzne žánre až do úplnej hrôzy v závere. Tákéto žánrové skoky som videl doteraz len v Save the Green Planet, kde to fungovalo snáď ešte lepšie. ()

ZeldaZ

Spirála je sama o sobě hypnotický tvar, takže jeho začlenění do filmu je také misty hypnotické. Líbila se mi hodně práce kamery, odvážných a technicky netypických obrazů. ()

Dream Dealer odpad!

to že je to splácanina neznamená že je to dobré - je prý uznávaný komix, ten sem nečet takže pokud jste fanoušci asi to uzbudete vidět jinak. ()

bvlrm

Formou to pripomína Hausu, temnosťou príbehu prvý Ring. Stačí si pozrieť túto scénu, ktorá je naozaj vo filme, a hneď viete čo vás čaká. O pár dní, keď sa mi tento zážitok uľahne v hlavičke, zmením hodnotenie na 5*, a do denníčka si zapíšem ďalšiu japonskú klasiku. Vortex! ()

Saprofag

Tohle je o takové spirále do které se člověk zahledí a ... i přesto, že to mělo dobrou atmosféru a bylo to originální, už se na to znovu podívat nechce. Zvláštní a opět musím říct ne horor! Za tři. ()

Dharmma

Asi bych měl přimouřit oči kvůli rozpočtu, ale ztvárnění shuichiho se mi moc nelíbí a několik dalších scén mohlo být také ztvárněno lépe. Spoustu záběrů mi připadá také zdlouhavých, nicméně to by mohlo být maličko způsobeno už znalostí děje z mangy, ale chůze s talířem k shuichiho otci mi připadala opravdu téměř až nekonečná. S mangou se to podle mě vůbec nemůže srovnávat a film je pro mě spíš zklamáním. ()

Miroslav.Zac

Umělecký film, který ocení jen osoba s patřičným nadhledem a schopností proniknout spirálou uměleckého balastu k jádru pudla. ()

iamblichos

Zo zaciatku mi to pripadalo ako nic moc, no potom som od toho nemohol odtrhnut oci. Posadnutost uzumakim-spiralou vo vsetkych formach a vsade. Skvele. ()