Klan Gucci

• USA House of Gucci (více)
Trailer 3
Životopisný / Thriller / Drama / Krimi
USA, 2021, 164 min (Alternativní 151 min)

Ridley Scott

Předloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno (více)

Klan Gucci je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci. (Forum Film CZ)

Trailer 3

Enšpígl

Krásné plynulé vyprávění o vztazích v klanu rodiny Gucci, kterou silně ovlivní snoubenka Patrizia. Ta v podání opravdu skvělé Lady Gaga je skutečně mimořádně hnusná bytost a probouzí emoce u mě vysloveně záporné. Adam Driver hrál taky dobře, hodně dobře, protože jeho úkol bylo jen v příběhu být a chovat se normálně, což si myslím taky není úplně jednoduché. Al Pacino nám tedy přibral až neuvěřitelně, chvíli jsem si říkal jestli není přifouklej. Jared Leto je pro změnu propgace na masku roku. Obsazení jsem opravdu užíval a tenhle příběh se závěrečnou katarzí rovněž. Nevím jak si film prožijou, lidé co celý příběh kolem rodinného impéria Gucci znají, ale mě jako absolutnímu neznalci jejich příběhu uteklo 150 minut jako nic. Mimochodem moc se mě líbily kostýmy, hold Gucci. ()

POMO

Průměrně zábavný film, a i to pouze díky přehrávajícím hercům, což jde stěží považovat za devizu. Jakoby je Scott nedržel na uzdě schválně, ať rozčeří stojatou hladinu dramaturgicky slabé látky. Právě pro dramatičtější námět (taky podle skutečných událostí), napínavější vyprávění a lepšího “záporáka” se mi o level více líbilo jeho All the Money in the World. Jeremy Irons a Al Pacino mi zde jako jediní dělali radost. A ke konci Camille Cottin, samozřejmě. ()

Malarkey

Jiní američtí režiséři mají v dnešní době co dělat, aby natočili něco vysloveně dobrého nebo originálního a 84letý Ridley Scott to zvládnul za jeden rok dvakrát. Klan Gucci sice na první pohled může působit jako nějaké módní, návrhářské drama, ale pravda je trošku někde jinde. Extravagantní herecké výkony, temný příběh jedné italské rodiny, sebevědomá režie se skvělou atmosférou Itálie nebo perfektní dobový soundtrack, který Vám připomene, proč je stále Georgio Moroder takový frajer. Škoda, že některé momenty scénáristicky vyzní do prázdna. Naštěstí tu ale herecky s italskou angličtinou kouzlí herci jako Lady Gaga, která vládne celým dějem, Al Pacino, který Vám připomene, proč ho máte ze starých gangsterek tak rádi, Jared Leto, který se zde změnil k nepoznání nebo Adam Driver, který je tu až říšsky přísný. Takže je jednoznačně i tak nač koukat. ()

verbal

Skvěle Rydlym porežírované, retrovyňuňané do posledního osmdesátkového záhybu na fiží, všeobecně fantasticky zahrané výkvětem staroškolského herectva, dokonce i ta slizká neherečka s čurákem Lejdy KvokKvok s povislýma kozama, zoufale maskovanýma pušapkama, jede bomby, přičemž vypadá jako z reklamy na Martini, a žužu Žared si střihnul snad nejdokonalejší kreaci své kariéry, skoro na Osrala, jenže není negr, tak asi utře. Ale! Limitace ne zas až tolik dramatickými skutečnými událostmi o excentrické famílii labilních polobuzen, enormně tyjících z prodeje brutálně předražených a docela hnusných homohader cigánské šlechtě a snobským pičusům s kompulzivní potřebou prezentovat mezi ostatními degeneráty svůj majetkový statut, měla za následek vcelku nezáživný a enormně dlouhý scénář bez možnosti procpat do něj jakéhokoliv lidožravého mimozemského pamrda či šermujícího Démona, tudíž to nezheterogenizoval a nezesvižnil ani sám velký Rydly a uplácal v podstatě jen nudnou rutinérskou telenovelu o popkulturně vyhajpovaných pošahancích. ()

Superpero

Intriky v bohatém rodinném klanu opepřené zábavnými hereckými výkony, kde jsou všichni správně přehnaní, protože jsou Italové. :) Nejdál to dovedl Jared Leto, ten už hraje vyloženou karikaturu, ale mě to přišlo vtipné. I přes úctyhodnou délku, mi film přišel zkratkovitý a mnoho konfliktů nebylo dostatečně vysvětleno. V dnešní přeseriálované době, by formát minisérie zrovna Gucciům slušel. Přesto, za mě spokojenost. Uteklo to jako voda. ()

• V scéne, kde  je vyobrazený pohreb Rudolfa Gucciho (Jeremy Irons), sa objaví nad jeho fotkou obraz skutočného Guccia Gucciho. (Ubi123)
  • Film měl celosvětovou premiéru 9. listopadu 2021 v Londýně v kině Odeon Luxe Leicester Square. (hrumsrt)
  • Podivná hra, kterou hrají muži na Aldově (Al Pacino) oslavě, je tzv. Calcio Fiorentino, neboli Florentský fotbal. Jedná se o jeden z nejvíce násilných kolektivních sportů, ve kterém jsou dovoleny pěsti či kopance. (NiWi)

Související novinky

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším…

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Kriminální drama Klan Gucci režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Poslední souboj) má za sebou první víkend v kinech, a byť prozatímních 21,8 milionů dolarů v rámci prvních pěti dní z USA není ve…

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech…

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě…