Klan Gucci

• USA House of Gucci (více)
Trailer 2
USA, 2021, 164 min (Alternativní 151 min)

Ridley Scott

Předloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (více)

Klan Gucci je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci. (Forum Film CZ)

Trailer 2

D.Moore

Hvězdně obsazený mafiánský film bez mafiánů ve stoprocentně poutavém podání Ridleyho Scotta. Když jsem předevčírem psal, jak moc mě pohltila Poslední noc v Soho a jak se to povede málokterému filmu, tak trochu jsem doufal, že Klan Gucci bude dalším takovým. A naštěstí ano. Strhující hrabivá sága těží z hvězdného hereckého ansámblu stejně jako ze Scottovy nijak exhibující, ale přesto dokonale vtahující režie. Lady Gaga je pro mě po tomhle výkonu už navždy hereckou sázkou na jistotu, Adam Driver potvrzuje, že po hudbě Johna Williamse je tím nejlepším, co nám přinesly nové Star Wars, Al Pacino je klasický Al, očividně spokojený, že dostal pořádnou roli, a děsně mě bavilo sledovat zase v kině jeho um (scéna "Ne!" je nezapomenutelná). Jared Leto se ani pod (výbornou) maskou neztratil, což je dobře, Jeremy Irons a Salma Hayek mají ze všech asi nejmenší role, ovšem neznamená to, že si je právem nevychutnávají. Jeden z filmů roku, bez debat. ()

Dan9K

Já bych snad nad těmi čtyřmi hvězdami i váhal, ale asi potřebuji kompenzovat ty kraviny, co tu píšou ostatní o nekonečné nudnosti a falešných přízvucích. Klan Gucci je klasické rozmáchlé drama se skvělými herci a přitažlivým tématem, které jsme měli v minulosti tak rádi, ale dneska už vyžadujeme, aby se dva obří roboti spolu mlátili, jinak nás filmy nebaví. Na jednu stranu se kritizuje, že je film nudný a zdlouhavý, na straně druhé se kritizuje, že snímek přeskakuje některé části. Že by diváci ocenili, kdyby se po dvou a půl hodinách z toho ještě na další hodinu a půl stala detektivka? Pochybuji. Spíš by asi nejradši přeskočili to všechno předtím a měli jen tu detektivku. Já jsem asi v tom týmu, kde bych i ocenil, kdyby to bylo delší, protože někdy se třeba upeče nějaká dohoda, je střih, mám za to, že je třeba druhý den a ono je to o tři roky později. Film ale rozhodně není nudný. Děje se v něm spousta zajímavých scén, zabrousíme v podstatě do několika žánrů a nad tím vším ční odér mafiánského filmu ála Kmotr. Musím vyzdvihnout úžasný herecký výkon Stefani Germanotty, ta paní je opravdu skvělá. Změnila tvář pop music a má na to stát se klidně herečkou no. 1. Líbil se mi ostatně ale i Adam Driver (a samozřejmě i ty legendy, co tam hrajou s nima). Ano, není to výjimečný film, ale je to kvalitní film a 70 % je málo. ()

Tsuki

Vždycky ráda vidím filmové zpracování něčeho, co tu ještě nebylo, a ráda se tak seznámím s nějakým "novým" skutečným příběhem, o kterém bych jinak nejspíš nic nevěděla. Zároveň se mí líbí se touhle formou seznamovat s nějakým odvětvím, odlišnými sociálními kruhy, lidmi či kulturami. Vůbec nevadí, pokud filmové zpracování není stoprocentně autentické a věrné realitě (myslím, že o to ve filmu a ostatně ani v umění nejde), takže tento inspirovaný příběh se zajímavými a svéráznými postavami mi zkrátka přišel vhod. V tomto případě filmu neuvěřitelně přidávají skvělé herecké výkony. Lady Gaga opět překvapila svým hereckým umem (nečekala jsem to, ale je ještě lepší než ve Zrodila se hvězda) a Adam Driver, Al Pacino a Jared Leto samozřejmě jako vždy předvedli, že bravurně zahrají jakoukoli roli. Byla radost na to koukat. Ošívat se pak divák může pouze z oportunistického a hamižného chování některých postav (naštěstí ale většina postav nevyznívá "černobíle", což je dobře) a z nechutného a odlidštěného světa byznysu, kde na prvním místě jsou peníze. Ale přesně o tom film je a jako vhled do toho, co se skrývá za touto slavnou obchodní a módní značkou a co s sebou nese její vedení, to funguje na výbornou.  ~(4,2)~ ()

EvilPhoEniX

Ridley Scott si vybral slabší chvilku a byť to není úplně špatné, tak v mých očích se jedná o jeho nejslabší dílo za posledních 5 let.Samotný příběh je celkem zajímavý, ale zpracování je trochu mdlé a nezáživné. Sledujeme rodinu Gucciových a tak trochu jsem doufal, že to bude víc gangsterka, ale je to spíš drama.Herecky je film solidní. Adam Driver jakožto nový Scottův tahoun slušný, Lady Gaga solidní, Jared Leto- jeho výkon mi přišel až moc teatrální, ale maska neskutečná a Al Pacino v pohodě- až na ty italské přízvuky, to mi trochu vadilo.Režijně mi film přišel trochu chladný a na přemrštěnou stopáž 150 minut film nabídl hodně málo zajímavých i atraktivních scén. Dokonce ani o samotné módy jsem se příliš nedočkal.Vzhledem k tématu, hercům i režisérovi jsem očekával film nejméně o level nabušenější snad ve všech ohledech, ale přežil jsem to bez větších problémů a 3 hvězdičky si myslím jsou adekvátní.Příběh 3/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 6/10. ()

tron

Skutočne nie som odborník na módu. Som v tejto téme natoľko mimo, že som síce možno kedysi túto informáciu zachytil, ale následne som ju úplne vymazal z hlavy, takže som vôbec netušil, ako celý „incident“ dopadol (a pre koho). O to mohutnejšie som si Scottov film užil, pretože scenár pre mňa predstavoval nezmapované, nepredvídateľné územie, na ktorom sa môže stať všeličo. A veruže sa aj počas monštruózne stopáže (ktorá mi však vonkoncom neprekážala) stane. 84-ročný pán režisér si to užíva, herci si to užívajú, kameraman si to užíva, soundtrack je skvelý, dobová atmosféra parádna. Takýmto filmom 3* nedávam. ()

• Ridley Scott odmietol obvinenia skutočnej rodiny Gucci zo ziskuchtivosti: "Musíte si uvedomiť, že jedného Gucciho niekto zavraždil a iný išiel do väzenia za daňový únik, takže mne nemôžete hovoriť o naháňaní zisku. Akonáhle ste toto urobili, stávate sa súčasťou verejného priestoru." (Arsenal83)
  • Skutečná Reggiani si odseděla 18 let a byla propuštěna na svobodu v říjnu 2014. A k filmu se dokonce vyjádřila: „Jsem celkem znepokojená tím, že mě hraje Lady Gaga, a ani se neobtěžovala za mnou přijít, aby mě poznala.“ Lady Gaga tak však učinila záměrně, protože nechtěla na Patrizii poutat ještě větší mediální pozornost. (WaspSalander)
  • Okrem syna Paola Gucciho mal Aldo Gucci aj dcéru Patriciu Gucci, syna Giorgia Gucciho a ďalšieho syna Roberta Gucciho, ktorí sa vo filme neobjavujú. (Ubi123)

Související novinky

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Kriminální drama Klan Gucci režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Poslední souboj) má za sebou první víkend v kinech, a byť prozatímních 21,8 milionů dolarů v rámci prvních pěti dní z USA není ve… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (více)