Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také  o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit. Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata  a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich. (Bioscop)

aanndduull

Film o vypráví celekm zajímavý příběh psa, ale bohužel je to zahrané velmi špatně. Některé scény jsou příšerné a o ničem. Kniha je mnohem lepší. Film nezachraňují herci jako je Polívky, Holubová, Roden. Navíc nechápu proč Krajčo a jeho žena mají potřebu se vecpat do každého filmu - hrát neumí, tak proč se nedrží své profese. ()

Turtle

Dal bych 2,5 hvězdičky, kdybych mohl. Je to tuctový film, co ničím neurazí ale ani nenadchne. Je překvapivě drsný. Pokud máte hodně rádi psi, tak by možné stál za shlédnutí jinak asi ne. Největší zlo je hudba. Dali někomu tisícovku aby napsal čtyři akordy co pak slyšíte ve filmu pořád dokola do zblbnutí. ()

Brigitte

Začala jsem brečet ve druhé minutě, a skončila asi deset minut po konci filmu. Takže asi tak, psi jsou prostě moje srdeční záležitost. Krásný film a obrovský doják! ()

Benigni

Film s otevřenou náručí, vlídnými postavami a jen mírnou dávkou kýče, který obstál i u mnoha inteligentních diváků. Myslím, že to byl šťastný pokus, který funguje hlavně díky pevnému námětu a skvělým hercům. Líbila se mi také hudba a celkově filmařské zpracování. ()

isterion

Pekný film, kde rozprávačom príbehu je pes, ktorý dobre komentuje radosti a strasti svojho života. Poteší každého majiteľa psíka, čo vie oceniť jeho lásku, ktorú mu aj sám dáva... ()

jabbo123

Je hrozné, že film, kterému dávám 2 hvězdičky, je stejně to lepší z české tvorby za posledních x - let. Fajn je linka s Béďou, ale ani Polívkovi se kolikrát nedaří při tom nevypadat, jako kdyby text předčítal z papíru a byla to rozhlasová hra. Prostředek a větší část filmu je ovšem prvoplánové emoční vydírání diváka, série modelových příhod jako z reklamy na psí útulek. Řemeslně je vše ok, jenom mi to přijde jako takové to co vás první napadne, když se řekne "dojemný příběh o pejskovi," - tak takový scénář napíše žák základní školy. Na druhou stranu, na rozdíl od většiny české produkce, jsem neměl chuť zvracet a nebo umřít kvůli nějakým vyloženě přešlapům a hloupostem. Předlohu neznám, potěšil Fatty v roli veterináře. :-) ()

Krasnoludek

Jedna hvězda za sympatického psa. Jinak film plný vyčpělých hereckých hvězd bez jakéhokoliv nápadu. Budu-li se chtít rozněžnit nad roztomilym pejskem pustim si nějaké žánrové video na youtube a dostane se mi lepšího zážitku. ()

5tipes

Film s velmi nesourodou režií a kamerovým pojetím, které k žánru vůbec nesedí. Naštěstí ten scénář drží jakž takž pohromadě, je tam i pár úsměvných věcí a zábavní herci, díky kterým film s chutí dokoukáte. Jen prostě ta látka se vůbec nesnoubí s režijním uchopením, vypadá to jako videoklip, nebo reklama, není to vůbec civilní a nedokáže vás to vůbec vtáhnout do děje. Jakoby tu režie a kamera byla překážkou ke sledování filmu. Může to být ale i ego tvůrce, nebo jen nepochopení žánru apod. Vlastně pro mne velmi zvláštní filmový tvar a distribuční exponát. ()

freebob

Joo ti pejsci.A kdo dá méně,ten je rád nemá a dělá z nich guláše.Film je to milý a i když se tam občas dějí zle věci, nakonec dobře skončí.Herci vpohodě.A Bolek Polívka si u mě spravil reputací po srágoře jakým bylo druhé dědictví. ()

Korpy22

Jednoduchý film o psovi který se snaží dostat ke svému pánovi. Příběh psa je smutný a film se snaží poukázat na tematiku toho, že lidé vnímají psa jako hračku, nebo jako ohcranáře domu. Námět filmu je skvělý, scénář trochu pokulhává a samotné provedení je diskutabilní. Některé scény jsou jakoby artové, ale vypadá to spíše nevkusně. Herecké výkony Polívky a Holubové jsou příznivé a ostatních takový průmeř. Celkový dojem filmu bych přirovnal jídlu z kantýny, snaží se to být dobré, podle názvu/námětu to má být dobré, ale realita je trošku horší. ()

Bellinka

Krásný dojemný příběh, který vhání slzy do očí. V hlavní roli pes s hlasem Ivana Trojana byla skvělá volba! ()