Dvojice cirkusových klaunů, které si zahráli Vlasta Burian a Jaroslav Marvan, se ujme odloženého dítěte a stará se o ně i tehdy, když se musí živit jako pouliční muzikanti. Své adoptivní rodiče má vděčný nalezenec rád i v dospělosti, kdy se potýká jak s láskou, tak s ukradeným lupem, který jim náhodně spadne do klína. Vznikla však jen obhrouble sentimentální komedie, která se počítá mezi nejslabší díla krále komiků, ačkoli ten se podílel i na režii. (oficiální text distributora)

Pitryx

Skvělá role opilce pro pana Buriana. Jeho hlášky neskutečně pobavily. Je to dobrá komedie s několika málo hloupými okamžiky a s trošku ne moc domyšleným koncem.20230404 -no, těch šedesát jsem drobátko přehnal, takže upravuji na průměr. ()

ilclassico

Jsem milej a hravej. Nechtěla byste mě živit?.. Když natočíte x filmů, některý z nich prostě musí být ten nejslabší. No, není to tak zlé, jak se to tady prezentuje. Burian i Marvan jsou příliš profesní na to, aby z filmu udělali škvár. Hlavně Marvan zde exceluje. Problém se skrývá spíše v pozadí filmu. Scénář spíchnutí horkou jehlou, končící nepřesvědčivým koncem (nějak to ukončit museli), pofiderní produkci a samozřejmě slabou režii. Zato, slovní přestřelky mezi Marvanem, Burianem a Šléglem jsou plné ironického humoru a krásné mluvy (naplácám ti na mluvidla). I přes všechny nedostatky, jeho sledováním čas nepromarníte. V rámci žánru za 3. ()

ostravak30

Já jsem sice neviděl všechny filmy Vlasty Buriana jako herce, toto byl jeho jediný režisérský počin, ale netroufl bych si tvrdit, že se jednalo o jeho nejslabší film. Mě naopak tento snímek bavil převelice. První polovina je čistě komediální, druhá spíše dramatičtější. Přesto bylo zajímavé vidět Buriana jako opilce a Marvana jako trhana. Vždyť do té doby hrál většinou vážené pány na úrovni. Místy jsou sice ukřičené pasáže, ale film má též svůj morální přesah. A nejspíš právě díky tomu, že se režie ujal Burian a Šlégl, tak se pánové vyřádili bez nějakého omezování. Ještě se zmíním o třech věcech. Nejprve mě zaujalo, když v cirkuse uhašovali pochodeň tím, že ji dusili o zem a ještě ji tam nechali ležet. Tady mohli být tvůrci důmyslnější, protože jen totální imbecil by tohle udělal a byl překvapen, že vzplane. Druhá záležitost je ale o moc zajímavější. Adoptivní syn dvou klaunů nabízí své první přítelkyni vztah ve třech. Tak to je v roce třicet devět hodně zajímavá nabídka. Nejvíc jsem se ale bavil, když Burian s Marvanem vařili kávu. Trochu jsem si při tom vzpomněl na Buriana s Werichem v pohádce Byl jednou jeden král..., když vařili jak pejsek s kočičkou. ()

Anworon

Jediný film, který režíroval Vlasta Burian. Už to je důvod ke zhlédnutí. Velmi zajímavá je netypická role Jaroslava Marvana a Čeňka Šlégla (který je navíc podepsán pod scénářem a pomocnou režií) a na svou dobu poměrně odvážné názory. Film má sice slabá místa, ale na druhou stranu je vzdálený průměrné zábavné produkci, má myšlenky, které člověk nezapomene. Tento snímek rozhodně neřadím mezi Burianovy slabé filmy. O dost horší jsou například: Pobočník jeho Výsosti, Ryba na suchu, Slepice a kostelník, Muž v povětří. ()

milos.bradik

Osvědčená dvojice Marvan a Burian. Pro milovníky komedií Vlasty Buriana je to asi trochu zklamání. Já jeho komedie moc rád nemám a tak se mi to docela líbilo, asi tak na tři hvězdy. ()

Redyx1

I když mám Buriana velmi rád,tak tento film,který dokonce sám režíroval se moc nepovedl.Spousta gagů neni vtipných a celkově je to jedna nuda kdy i Marvan,který se sice snažil,jen zbytečně přehrával. ()