Kočičí oko

Trailer

Tři horrorové povídky natočené na náměty Stephena Kinga volně spojené s postavou předoucího kocoura: Quitters, Inc.: Jistá společnost používá jisté radikální metody, aby své zákazníky zbavila kuřáckého návyku. The Ledge: Manželka má milence! A ještě je tu jeden problém. Jak udržet rovnováhu na dvacátém poschodí? The General: Kočka - zachránce malé dívky, která je pronásledována tajemným zlem. (Film & Video Studio Prague)

Trailer

pornogrind

Kočičí oko nabízí tři povídky. Za mě jsou povídky naservírovány od nejlepší po nejhorší.  První povídka o kuřákovi, kterej podstupuje docela krutou odvykačku mě fakt nadchla. Vtipný a zároveň drsný. Navíc Wood je bourák a o5 nezklamal. Popravdě i já bych potřeboval takovou odvykačku, protože jinak se toho zlozvyku sám od sebe nezbavím. Tady není co řešit. 5 hvězd. V fruhé povídce hraje Robert Hays, kterýho mám z mládí neodmyslitelně spojenýho s filmem Fifty Fifty(1992). V týpkovi ve žlutým tričku(Mike Starr) jsem zase poznal padoucha z filmu Blbý a blbější. Samotná povídka je ale o poznání slabší. Pořád jde ale o průměrnou koukatelnou zábavu. 3 hvězdy. Ve třetí povídce se objeví mladinká D. Barrymore. Třetí povídka je vyloženě dětinská a podle mě tady ani nemá co dělat. 1 hvězda. Nicméně celkový hodnocení téhle antologie je jasný. Dohromady 9 hvězd, děleno třemi povídkami = 3 hvězdy. ()

Wormboy

Skutocne vydarene sklbenie troch Kingovych poviedok. Prvou je Nefajciari, s.r.o. (alebo ako to bolo u nas prelozene), v ktorej James Woods podstupuje zaujimavu odvykaciu kuru:) Druha poviedka je Rimsa alebo Muz na rimse, uz velmi nepamatam a tretia je General. Prve dve su nabeton zo zbierky poviedok Nocna zmena, ale ta tretia neviem. Vsetky tri poviedky maju velmi dobru atmosferu, dostatocnu nadsazku, aby bolo jasne,ze ide predovsetkym o zabavu a kratku stopaz, takze je iste, ze nuda sa nedostavi...(aj ked posledna poviedka je o cosi slabsia).Pre mna fakt mile prekvapenie.3,5/5 ()

honajz

Tři Kingovy povídky, které volně propojuje mezi scénami probíhající tajemná kočka (která nakonec má určitou roli). Skutečně kvalitou jsou povídky nevyrovnané a nejlepší je ta první, částečně druhá, a ta poslední je jen do počtu, ale stále to má oldschoolový feeling, jinak řečeno atmosféru osmdesátek, kdy nastoupovaly VHS kazety, a v této souvislosti je to jeden z lepších filmů té doby a na toto téma. ()

choze

Povedená adaptace tří povídek Stephena Kinga, který je i autorem scénáře, režírovaná Lewisem Teaguem, majícím v té době na kontě už jednu kingovskou adaptaci a sice CUJA. Všechny tři povídky jsou propojeny postavou toulavé kočky, která si v prvních dvou příbězích pouze zastatuje a až v třetím si zahraje hlavní roli. První povídka Nekuřáci s.r.o. o odvykání kouření je bezkonkurenčně nejlepší, má dobrý nápad i mrazivou pointu, ale stejně jako v ostatních povídkách i tady dostává horor na prdel od humoru, což ale není vůbec na škodu. Navíc v ní exceluje James Woods, neodolatelně komicky vystihující nervozitu a zbabělost abstinujícího kuřáka. Druhá povídka Římsa s Robertem Hayesem o jedné závratné sebevražedné sázce je akčnější, ale méně důvtipná a pointa musí být od začátku každému jasná. Nejslabší je třetí povídka s malou Drew Barrymore, která jako jediná obsahuje nadpřirozeno a jakoby byla cílená na dětského diváka. Mimochodem Drew si rok předtím zahrála hlavní roli ve filmové adaptaci Kingova románu FIRESTARTER a King díky tomu myslel na její obsazení do KOČIČÍHO OKA už při psaní scénáře. Film také obsahuje několik odkazů na Kinga - na začátku honí kočku vzteklý špinavý bernardýn (CUJO) a málem ji přejede červený Plymouth Fury s nálepkou CHRISTINE na zadním nárazníku, James Woods se dívá v televizi na MRTVOU ZÓNU a filmová matka Drew si čte Řbitov zviřátek. Na konci Římsy pak hlavní záporák zalistuje Playboyem z července 1976 a zůstane do něj překvapeně zírat - v tomto čísle byla totiž Římsa otištěna. ()

MM_Ramone

Snímok "Mačacie oko" (Cat´s Eye) je kolekcia troch sfilmovaných poviedok, ktoré napísal svetoznámy americký spisovateľ Stephen King. V poradí prvá je "Nefajčiari, a. s.", po nej nasleduje "Rímsa" a nakoniec "Generál". Prvé dve pochádzajú zo zbierky "Nočná smena", odkiaľ je tá tretia bohužiaľ netuším, zrejme vznikla len kvôli tomuto projektu. Ale to je vcelku jedno. Ako poviedkový film to funguje veľmi dobre. Celé je to prepojené sympatickou mačacou líniou, sú tam odkazy na ďalšie Kingove diela (Cujo, Christine), hrajú v tom kvalitní herci, vrátane malej Drew Barrymore, je to spracované odľahčenou, zábavnou formou... je to príjemná horrorová oddychovka z osemdesiatych rokov minulého storočia, ktorá vznikla pod taktovkou Stephena Kinga. **** ()

• Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)
  • Manželka ve třetím příběhu čte před spaním knihu "Pet Sematary", jejímž autor je Stephen King. (WolfR)
  • Prvé dve poviedky "Quitters, Inc." a "The Ledge" sa nachádzajú v poviedkovej zbierke "Night Shift" od Stephena Kinga z roku 1978. Tretiu s názvom "General" napísal King priamo pre film. (Jello Biafra)