Reklama

Reklama

Kočičí oko

Trailer

Obsahy(1)

Tři horrorové povídky natočené na náměty Stephena Kinga volně spojené s postavou předoucího kocoura: Quitters, Inc.: Jistá společnost používá jisté radikální metody, aby své zákazníky zbavila kuřáckého návyku. The Ledge: Manželka má milence! A ještě je tu jeden problém. Jak udržet rovnováhu na dvacátém poschodí? The General: Kočka - zachránce malé dívky, která je pronásledována tajemným zlem. (Film & Video Studio Prague)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

honajz 

všechny recenze uživatele

Tři Kingovy povídky, které volně propojuje mezi scénami probíhající tajemná kočka (která nakonec má určitou roli). Skutečně kvalitou jsou povídky nevyrovnané a nejlepší je ta první, částečně druhá, a ta poslední je jen do počtu, ale stále to má oldschoolový feeling, jinak řečeno atmosféru osmdesátek, kdy nastoupovaly VHS kazety, a v této souvislosti je to jeden z lepších filmů té doby a na toto téma. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Povedená adaptace tří povídek Stephena Kinga, který je i autorem scénáře, režírovaná Lewisem Teaguem, majícím v té době na kontě už jednu kingovskou adaptaci a sice CUJA. Všechny tři povídky jsou propojeny postavou toulavé kočky, která si v prvních dvou příbězích pouze zastatuje a až v třetím si zahraje hlavní roli. První povídka Nekuřáci s.r.o. o odvykání kouření je bezkonkurenčně nejlepší, má dobrý nápad i mrazivou pointu, ale stejně jako v ostatních povídkách i tady dostává horor na prdel od humoru, což ale není vůbec na škodu. Navíc v ní exceluje James Woods, neodolatelně komicky vystihující nervozitu a zbabělost abstinujícího kuřáka. Druhá povídka Římsa s Robertem Hayesem o jedné závratné sebevražedné sázce je akčnější, ale méně důvtipná a pointa musí být od začátku každému jasná. Nejslabší je třetí povídka s malou Drew Barrymore, která jako jediná obsahuje nadpřirozeno a jakoby byla cílená na dětského diváka. Mimochodem Drew si rok předtím zahrála hlavní roli ve filmové adaptaci Kingova románu FIRESTARTER a King díky tomu myslel na její obsazení do KOČIČÍHO OKA už při psaní scénáře. Film také obsahuje několik odkazů na Kinga - na začátku honí kočku vzteklý špinavý bernardýn (CUJO) a málem ji přejede červený Plymouth Fury s nálepkou CHRISTINE na zadním nárazníku, James Woods se dívá v televizi na MRTVOU ZÓNU a filmová matka Drew si čte Řbitov zviřátek. Na konci Římsy pak hlavní záporák zalistuje Playboyem z července 1976 a zůstane do něj překvapeně zírat - v tomto čísle byla totiž Římsa otištěna. ()

Reklama

Antek 

všechny recenze uživatele

Quitters, Inc.: Černá komedie s vynikajícím Jamesem Woodsem, která spíše než na atmosféru sází na originální myšlenku -- a skvělou pointu ;-) 60% The Ledge: Stephen King vždycky mistrovsky vynikal v rozvinutí jednoduchého nápadu do plnohodnotné povídky. Tady máte dva chlapíky a jednu římsu. Víc netřeba říkat. 60% The General: A teď se konečně dostávám k důvodu, proč si vůbec Cat's Eye pustit. Tato horrorová variace na Toma a Jerryho disponuje skvělou atmosférou a mistrovským příběhem. Byla to právě ona, která mi jako malému klukovi přinesla neklidné spaní a živé sny. A byla to právě ona, kvůli které jsem si film opět po letech sehnal. Onen ďábelský trol je ztělesněním všech dětských nočních můr (s čímž ostatně King pokaždé počítá a pracuje) a jeho ztvárnění na plátně je brilantní. Tohle je za 100%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Mňoukající cestovatel jako průvodce a na závěr i aktér třech povídek bez extra silné pointy. Úvodní o tom, že zbavovat se zlozvyku je zlo, ale nakonec je to o zvyku, táhne svými grimasami a vůbec komediálním nadáním James Woods. Druhá o procházce kolem mrakodrapu je rozhodně nejslabší a to je v ní herec, co by se díky účinkování v jistých parodiích neměl bát výšek. Pro film dopsaná povídka „General“ zaujme obstojnými triky ve chvílích, kdy se malá Gertie setkává s dalším svraštělým pidihajzlíkem, tentokrát vybaveným místo léčivého prstu pididýkou.. Odkazů na autora literární předlohy je tu dost, možná víc než nápaditosti a to se bohužel týká i Silvestriho.. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

King přepsal své tři povídky do scénáře a snad proto se jejich převedení na filmové plátno/televizní obrazovku/počítačový monitor (muhehe) docela i povedlo. Navíc došlo k docela dobrému výběru. první povídku považuji za Kingovu nejlepší, co jsem četl - drsná, děsivá a dost realistická, přitom se tam hororového moc neděje. Druhou povídku mám taky rád a i tady se filmové ztvárnění povedlo, hlavně ten bohatej padouch, kterej i bez maskování vypadá stejně hnusně jako Harkonnen z Lynchovy Duny (možná to bude tím, že je hraje stejný herec? :-)). No a třetí povídka je dost ujetá. Docela chápu, že se mnohým nelíbí, ale mě se líbila. Zlomyslnej, uchechtanej skřítek s "dobrou" vizáží..... proč ne? Kočičí oko patří určitě k tomu lepšímu z filmových podob Kingova díla. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze. (campa)
  • Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)
  • Manželka ve třetím příběhu čte před spaním knihu "Pet Sematary", jejímž autor je Stephen King. (WolfR)

Reklama

Reklama