Kočičí oko

Cat's Eye

Mačacie oko

Komedie / Horor / Thriller / Povídkový

USA, 1985, 94 min

1. Dick Morrison (James Woods) by chtěl seknout s kouřením, a tak se přihlásí do protikuřácké léčebny. Majitel ale využívá velmi neortodoxních metod, a jen málokdo se odváží opět si zapálit. 2. Milionář a šéf mafie Cressner, který se velmi rád sází, uzavře sázku s tenisovým trenérem a zároveň milencem své ženy - buď obejde mrakodrap ve výšce po úzké římse, nebo jej zničí. 3. Malá holčička Amanda (Drew Barrymore) je terorizována zákeřným skřítkem žijícím ve zdech jejích pokoje. Jen kočka jej může zastavit - ale Amandini rodiče si myslí, že si vše Amanda jen vymýšlí ... Tři příběhy z pera mistra hororu Stephena Kinga. Pravda je, že první dva příběhy mají k hororu hodně daleko, jde spíš o velmi napínavé thrilery, a hlavně první z nich bych si klidně dokázal představit i jako celovečerní film (samozřejmě s Jamesem Woodsem v hlavní roli). Druhý je už o chlup slabší, ale i tak by se napětí dalo krájet (a škoda toho rychlého konce) a třetí příběh, ten hororový, je už tak trošku hovadina - obzvláštněno snad jen dětskou rolí Drew Barrymore. Každopádně celkově ani tyto příběhy neprolomily prokletí Stephena Kinga ve filmové rovině..(15.6.2012)

Velmi povedený povídkový film. Teague je zručnej režisér a většinu jeho filmů co jsem viděl jsem si dokonale užíval. Na tuhle adaptaci Kinga(jehož povídky jsem nečetl)jsem se těšil a nakonec jsem si je i dokonale užil. První povídka o chlápkovy co se chce odnaučit kouřit byla dobrá, neobsahovala nic zbytečného a jen rychle uběhla, a pravdou je že takovýhle metody bych použil na většinu feťáků a kuřáků 4*. Druhá povídka byla o něco slabší hlavně díky pomalejšímu rozjezdu ale jakmile se film přesunul na střechu tak to byla dobrá klaustrfobická jízda a konec byl parádní 3*. A poslední povídka byla výborná, mám osobně rád horory s takovýhlema skřítkama a tady jsem si je(nebo spíše ho) užil plnými doušky 4*. Takže dávám 4* z celkového hodnocení, líbilo se mi to dost, herci hrají přesvědčivě a malá Barrymore je roztomilá, takže nemám nejmenší důvod celej film zpochybnit.(24.6.2012)

Hned na začátku filmu proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, což je jeden z filmů natočený podle Stephena Kinga. V záběru je posléze vidět automobil a na jeho blatníku je samolepka z nápisem "Já jsem Christína", což je také jeden z filmů natočený podle Kingovo knihy. I tento příběh je natočen podle stejnojmenného románu Stephena Kinga. PŘÍBĚH PRVNÍ. Kouříte ? Je těžké přestat. Tak vstupte, změníme vám život. Ale pokud si zapálíte poprvé odneseme vaši ženu a ona si zatancuje na kovové podlaze z puštěným proudem, pokud si zapálíte po druhé........ Dramatická hudba, halucinace z nedostatku nikotinu a strach - to je příběh první. CITÁT - Byl to jenom úlet........ Kočka, která se v příběhu objeví má vlastně podíl na všech příbězích. CITÁT - Ná čičičí. DALŠÍ PŘÍBĚH. Ten je o sázkách. O sázkách při kterých jde o život. CITÁT - No, vy máte napůl vyhráno......... Pan Norris má ženu, ta je vdaná, ale z někým jiným a to je problém. Tato situace jej dostane až na jednu římsu výškové budovy. CITÁT - O něco se vsadíme. Je to jen malá sázka......... Opět je tu kočka, ale ta tímto příběhem lehce promňoukne. Má totiž své poslání, musí něco zařídit. TŘETÍ PŘÍBĚH je o skřítkovi žijícím za zdí. CITÁT - Tady jseš ty vrahu........ Aneb o tom, zda věřit svému dítěti, nebo si myslet že se jen opravdu bojí a nemá čeho. Ve filmu zazní The Police se songem Every Breath You Take.(8.5.2012)

Quitters, Inc.: Černá komedie s vynikajícím Jamesem Woodsem, která spíše než na atmosféru sází na originální myšlenku -- a skvělou pointu ;-) 60% The Ledge: Stephen King vždycky mistrovsky vynikal v rozvinutí jednoduchého nápadu do plnohodnotné povídky. Tady máte dva chlapíky a jednu římsu. Víc netřeba říkat. 60% The General: A teď se konečně dostávám k důvodu, proč si vůbec Cat's Eye pustit. Tato horrorová variace na Toma a Jerryho disponuje skvělou atmosférou a mistrovským příběhem. Byla to právě ona, která mi jako malému klukovi přinesla neklidné spaní a živé sny. A byla to právě ona, kvůli které jsem si film opět po letech sehnal. Onen ďábelský trol je ztělesněním všech dětských nočních můr (s čímž ostatně King pokaždé počítá a pracuje) a jeho ztvárnění na plátně je brilantní. Tohle je za 100%.(4.8.2008)

Tři Kingovy povídky, které volně propojuje mezi scénami probíhající tajemná kočka (která nakonec má určitou roli). Skutečně kvalitou jsou povídky nevyrovnané a nejlepší je ta první, částečně druhá, a ta poslední je jen do počtu, ale stále to má oldschoolový feeling, jinak řečeno atmosféru osmdesátek, kdy nastoupovaly VHS kazety, a v této souvislosti je to jeden z lepších filmů té doby a na toto téma.(12.6.2012)

• - Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze. (campa)

• - Manželka ve třetím příběhu čte před spaním knihu "Pet Sematary", jejímž autor je Stephen King. (WolfR)

• - Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)